BBA Transport System Sp. z o.o. S.K. to Gepard Biznesu, Brylant Polskiej Gospodarki, Efektywna Firma i Mocna Firma Godna Zaufania 2019

BBA Transport System Sp. z o.o. S.K. w Warszawie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XIV edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2019, XII edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2019, XII edycji Konkursu Efektywna Firma 2019 i VII edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2019 na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Spółka rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2016-2017 wyniosła w jej przypadku 211,9 proc. To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2019.

Działa też efektywnie – średni stosunek zysku netto do przychodów w  latach 2016 i 2017 r. osiągnął poziom 8,2 proc. To dało jej tytuł Efektywna Firma 2019. A razem zapewniło jej tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2019.

Jej wartość rynkowa w marcu 2019 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 15 mln zł, co dało jej tytuł  Brylant Polskiej Gospodarki 2019.

Spółka zajmuje się spedycją międzynarodową. Do jej wiodących usług należą:

Przewozy drogowe:

 • Polska i Europa Zachodnia – Transport dedykowany, drobnicowy, chłodniczy, całopojazdowy (tzw. TIR)
 • Transport farmaceutyków zgodny z wymogami GDP (ang. Good Distribution Practice).
 • Wysyłki w rejony „trudne”: republiki azjatyckie, Kaukaz, Bliski Wschód
 • Transporty o wysokiej wartości towaru, pilne oraz tzw. Time Critical

Przewozy multimodalne:

 • Przewozy morskie – kontenery FCL: 20’/40’/40’HC/45’HC palletwide
 • Drobnica morska LCL
 • Przewozy kontenerowe koleją – FCL, LCL
 • Przewozy multimodalne door-door w kontenerach 45’HC PLWD – Irlandia, UK
 • Ładunki specjalne, nienormatywne OOG z całego świata
 • Obsługa portowa, dokumentacja, dowozy kontenerów

Przewozy lotnicze:

 • Frachty lotnicze przez Warszawę, Łódź i inne porty europejskie
 • Dystrybucja drogowa po Polsce i Europie

Przewozy ponadgabarytowe:

 • Przewozy ponadgabarytów i ładunków ciężkich
 • Przeładunki i przemieszczanie sztuk ciężkich
 • Logistyka Project Cargo

Więcej o firmie pod adresem: https://bbats.pl/

 

Informacje o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2020 r. również w Konkursie Miasto Przyjazne Firmom, który instytut organizuje od 2007 r. Tytuł ten przyznaje miastom, w których znajdzie dużo firm wartych łącznie więcej niż 10 tys. zł na mieszkańca.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator Polski. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł .

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.