Gepardy Biznesu

Bank Spółdzielczy w Leśnicy Gepardem Biznesu 2014

Bank Spółdzielczy w Leśnicy znany jest jako bank o wysokim standardzie świadczonych usług i dobrych wynikach finansowych, które gwarantują bezpieczeństwo zgromadzonych środków.  Został wyróżniony w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznesu 2014 na podstawie kilkuletnich wyników finansowych.     

Bank Spółdzielczy w Leśnicy powstał w 1950 roku i ma szczególne znaczenie dla mieszkańców ziemi strzeleckiej, z którą związany jest od początku swej działalności. Jego kolebką jest miasteczko Leśnica, położone „na południowo-wschodnim zboczu czterystumetrowego wzniesienia, słynącego ze znajdującego się na jego szczycie sanktuarium w Górze Świętej Anny” na terenie Parku Krajobrazowego.  Od 2007 roku siedziba Banku mieści się w Strzelcach Opolskich,  gdzie działa także jeden z Oddziałów Banku.
 Image
Siedziba Banku Spółdzielczego w Leśnicy w Strzelcach Opolskich
Za sprawą licznych fuzji z innymi bankami spółdzielczymi oraz przyłączenia w 2014 r. Banku Spółdzielczego w Głuchołazach i uruchomienia nowej placówki w Prudniku, Bank Spółdzielczy w Leśnicy liczy obecnie 16 jednostek organizacyjnych, w tym 6 oddziałów, 9 filii oraz 1 punkt kasowy oraz posiada 14 własnych bankomatów.
Placówki Banku zlokalizowane są w województwie opolskim w powiatach: strzeleckim, krapkowickim, opolskim, oleskim prudnickim, nyskim oraz na terenie województwa śląskiego w powiecie lublinieckim. Jest drugim pod względem sumy bilansowej Bankiem Spółdzielczym na Opolszczyźnie oraz liczącym się partnerem dla biznesu.
Image
 Logo Banku Spółdzielczego w Leśnicy
Oferta Banku skierowana jest do małych i średnich przedsiębiorstw, rolników indywidualnych, samorządów terytorialnych oraz osób fizycznych, w tym młodych klientów, wymagających zastosowania nowoczesnych rozwiązań informatycznych.
Bank umiejętnie łączy tradycję i nowoczesność. Znany jest jako Bank o wysokim standardzie świadczonych usług i dobrych wynikach finansowych, które gwarantują bezpieczeństwo zgromadzonych środków.
Bank Spółdzielczy w Leśnicy jest zdobywcą wielu nagród i wyróżnień, m.in. prestiżowego Srebrnego w 2005 r. oraz Złotego w 2007 r. Lauru Umiejętności i Kompetencji w kategorii „Instytucja finansowa”, wielokrotnie statuetki przyznanej przez Kapitułę KZBS w konkursie „Bank Spółdzielczy w Służbie Społeczności Lokalnej”,  wyróżnienia w konkursie „Najlepszy Bank Spółdzielczy A.D.2012” organizowanym przez Bank Zrzeszający BPS S.A. w Warszawie.
Dzięki dobrej znajomości lokalnego rynku, polityka handlowa Banku skierowana jest na potrzeby i oczekiwania  klientów, a realizowana od lat misja Banku brzmi:  „Naszą dumą są nasi klienci, dumą naszych klientów jest nasz Bank”.

Bank Spółdzielczy  w Leśnicy został wyróżniony w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznesu 2014, organizowanego od 2006 roku  przez Instytut Nowoczesnego Biznesu na podstawie kilkuletnich wyników finansowych.