Efektywna FirmaGepardy BiznesuPolskie Brylanty

Asseco International zajmie się międzynarodowym rozwojem Grupy Asseco

Grupa Asseco utworzyła Asseco International – holding, który będzie odpowiedzialny za zarządzanie, nadzór oraz wsparcie rozwoju spółek z Grupy, działających na międzynarodowych rynkach. Nie obejmie on izraelskiego Formula Systems oraz Asseco Poland. Dzięki Asseco International oddzielone zostaną operacje związane z polskim rynkiem od międzynarodowych działań Grupy. Powołany zostanie także dedykowany zespół, który będzie się nimi zajmował.

Grupa Asseco jest obecna w ponad 50 państwach na całym świecie, a udział rynków zagranicznych w całościowych przychodach Grupy wynosi ponad 80% i stale rośnie. Utworzenie Asseco International (AI) to ważny krok w rozwoju Grupy Asseco na rynkach międzynarodowych. Po przeprowadzeniu wszystkich planowanych zmian, działalność Grupy będzie podzielona na trzy główne obszary: Asseco Poland i rynek polski, Formula Systems i rynek izraelski oraz Asseco International obejmujące pozostałe rynki zagraniczne.

Na czele AI stanie Jozef Klein, Prezes Asseco Central Europe, który od początku był zaangażowany w budowę i międzynarodowy rozwój Grupy. Szefem Rady Nadzorczej będzie Adam Góral. 96,55 proc. akcji AI będzie należało do Asseco Poland, a 3,45 proc. do menedżerów Asseco Central Europe (ACE), którzy obecnie mają udziały w ACE. Nowa spółka będzie zarejestrowana na Słowacji.

„Mamy w naszej Grupie sprawdzony model rozwoju Formula Systems i chcielibyśmy powtórzyć jej sukces. Powołaliśmy Asseco International, ponieważ uznaliśmy, że obecna skala oraz potencjał naszych działań międzynarodowych wymaga stworzenia dedykowanego zespołu, który będzie na co dzień zajmował się tymi operacjami i nimi zarządzał. Tworząc Asseco International chcemy również rozgraniczyć działalność operacyjną w Polsce od zarządzania działalnością międzynarodową” – powiedział Adam Góral, Prezes Zarządu Asseco Poland.

Po utworzeniu nowej struktury organizacyjnej, menedżerowie Asseco Poland będą w pełni skoncentrowani na rodzimym rynku, a rozwojem spółek międzynarodowych będzie się zajmował powołany do tego zarząd AI. Stworzenie Asseco International to również częściowe sformalizowanie działalności dotychczasowej Rady Dyrektorów Grupy Asseco (Board of Directors), czyli zespołu prezesów najważniejszych zagranicznych spółek w Grupie. Jozef Klein, który był dotąd CEO Rady Dyrektorów, został Prezesem Zarządu nowego holdingu i pokieruje dalszym rozwojem działań międzynarodowych. Do Zarządu AI wejdzie także Przemysław Sęczkowski, Wiceprezes Zarządu Asseco Poland zaangażowany w działalność międzynarodową Grupy oraz Marek Panek i Rafał Kozłowski. W działania AI będą również włączeni prezesi spółek zagranicznych: Piotr Jeleński, Torben Falholt, Jose Antonio Pinilla oraz Daniel Araújo.

Dotychczas szefowie poszczególnych spółek koncentrowali się przede wszystkim na rozwoju swojego biznesu. Łącząc nasze siły w ramach rozwoju Asseco International możemy zrealizować naprawdę ambitny, międzynarodowy projekt. W przyszłości nie wykluczamy też debiutu giełdowego Asseco International na jednym z zachodnioeuropejskich parkietów – dodał Adam Góral.

Rejestracja AI powinna nastąpić w perspektywie kilku tygodni. W kolejnych etapach do AI zostaną wniesione wszystkie posiadane przez Asseco Poland akcje w Asseco Central Europe, Asseco South Eastern Europe, Exictos, Asseco Western Europe, R-Style Softlab, Asseco Denmark, Peak Consulting, Asseco Lithuania, Asseco Georgia, Asseco Kazahstan, Asseco Software Nigeria. Cały proces powinien zakończyć się do końca tego roku.

 

Asseco Poland S.A. w Rzeszowie  została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu  w XI edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2016 , IX edycji  Konkursu Efektywna Firma 2016 i  IX edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2016  na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.