Przyjazne Miasto

Aplikacja dla najmłodszych w Banku Spółdzielczym w Oławie

Bank Spółdzielczy w Oławie wdrożył, jako jeden z pierwszych banków spółdzielczych Bankowość dla najmłodszych. Jest to nowa funkcjonalność programu Internet Banking. W ramach rachunku rodzica pozwala dzieciom gromadzić oszczędności w elektronicznych skarbonkach poprzez aplikację instalowaną na urządzeniach mobilnych (telefony typu smartfon lub tablety).
Uruchomienie skarbonek wymaga zainstalowania na urządzeniu (smartfon, tablet) aplikacji Novum-13, która jest dostępna dla systemu Android na stronie sklepu Google Play.
Klienci banku pobierają i instalują aplikację bezpłatnie.Bankowość dla najmłodszych to połączenie zabawy z nauką oszczędzania i zarządzania gromadzonymi pieniędzmi. Pomaga uczyć odpowiedzialności i systematyczności, wprowadza w świat bankowości internetowej.

Aplikacja umożliwia dzieciom w łatwy sposób zakładać skarbonki, nazywać je i wyróżniać grafiką, ustalać cel gromadzenia gotówki, datę zakończenia oszczędzania i wymaganą kwotę do zaoszczędzenia. Aktywność dziecka nagradzana jest promocyjnymi gwiazdkami
i pucharami.

Dwie strony ulotki:
Image
Image
Plakat:
Image
Uruchomienie aplikacji:
Aby korzystać z aplikacji, po jej zainstalowaniu, musi być ona aktywowana i skonfigurowana przez rodzica wg wyświetlanej w programie instrukcji. Należy założyć profil i powiązać go
z kontem rodzica.
•    Na stronie sklepu Google Play wyszukujemy aplikacje Novum-13 (aplikacja jest darmowa).
•    Instalujemy aplikacje na urządzeniu (smartfon, tablet).
•    Na stronie Internet Bankingu w zakładce Bankowość dla najmłodszych dodajemy dane dziecka oraz urządzenie, otrzymując kod aktywacyjny.
•    Na telefonie w aplikacji Novum-13 tworzymy profil nadając jego nazwę, wpisując kod otrzymany w Internet Bankingu, oraz dwa razy PIN, który umożliwi nam logowanie do profilu w aplikacji.
•    Konto w aplikacji Novum-13 automatycznie zostaje powiązane z kontem w Internet Bankingu i dziecko może zacząć oszczędzanie.Uruchomienie usługi może być wykonane również przez pracownika banku.

Przed uruchomieniem warto zapoznać się z przygotowanymi: „Przewodnikiem Pierwsze kroki” , oraz „Instrukcją użytkownika”, które są do pobrania na stronie internetowej Banku.

źródło: Bank Spółdzielczy w Oławie

Bank Spółdzielczy w Oławie uzyskał tytuł Bank Przyjazny Przedsiębiorczości 2015. Jego klienci wypełnili w kwietniu i maju 2015 r. sześć ankiet.  Średnia ocen banku to 6 punktów na 6 możliwych do zdobycia.