AktualnościEfektywna FirmaGepardy BiznesuInstytutMocna Firma

AKTE sp. z o.o. to Efektywna Firma z branży Outsourcing IT, Gepard Biznesu i Mocna Firma Godna Zaufania 2020

AKTE sp. z o.o. z Poznania została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XV edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2020, XIII edycji Konkursu Efektywna Firma 2020 i VIII edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2020 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Od samego początku działalności prowadzi politykę innowacyjności i skuteczności podejmowanych działań. Dlatego też firma AKTE jako jedna z nielicznych i pierwsza w Poznaniu zakupiła profesjonalny sprzęt do odzyskiwania danych. W chwili obecnej należy do czołówki firm z branży Data Recovery w Polsce. Oferowane przez nią usługi posiadają liczne certyfikaty i spełniają europejskie normy.


Profesjonalne odzyskiwanie danych to branża, w której firma AKTE posiada ogromne, praktyczne doświadczenie, zdobyte przez głębokie studia tematu oraz zakończone pełnym sukcesem odzyskiwanie danych dla  klientów. W celu zapewnienia najwyższej skuteczności, wykorzystuje najnowszy sprzęt oraz opracowuje coraz doskonalsze technologie odzyskiwania danych z nośników bez względu na system operacyjny czy rodzaj uszkodzenia.
Oferuje klientom:
– bezpieczeństwo powierzonych informacji
– profesjonalną obsługę oraz indywidualne podejście do każdego przypadku.

To dzięki zaufaniu, którym obdarzyli ją klienci moglła wspiąć się na wyżyny technologi przywracania danych z dysków twardych, macierzy RAID i innych utraconych informacji. Tworząc nowoczesne rozwiązania, pozostaje do dyspozycji naszych klientów.

Kolejnym filarem działalności jest Outsourcing IT czyli Opieka Informatyczna dla Firm.

Klienci powierzają jej budowę i konfiguracje swojej infrastruktury IT. Zarządzanie infrastrukturą IT jest podstawowym obszarem działalności firmy AKTE. Doświadczenie związane z odzyskiem danych przekłada na jakość wykonywanych usług związanych z Outsourcingiem IT. Wie, że bezpieczeństwo danych dla każdej z firm to sprawa nadrzędna.

Od 2000 roku świadczy usługi informatyczne w postaci Outsourcingu IT dla wielu firm z Poznania, powiatu poznańskiego oraz województwa wielkopolskiego.
Zapewnia kompleksową obsługę jako zewnętrzny dział IT dla średnich i dużych przedsiębiorstw.
Szybkie i sprawne wdrożenia nowych systemów informatycznych przez firmę AKTE powodują niezawodny przepływ informacji pomiędzy systemami IT i usprawniają procesy biznesowe u klientów. W ten sposób dba o bezpieczeństwo i ciągłość połączeń pomiędzy systemami informatycznymi. Warto jej zaufać.
Realizuje zlecenia i projekty IT w zakresie rozwiązań serwerowych, sieci komputerowych, Consultingu IT, SysOps.
Jej dział Outsourcingu IT składa się z administratorów systemów serwerowych, inżynierów rozwiązań sieciowych, inżynierów bezpieczeństwa IT oraz administratorów SysOps, specjalistów Helpdesk.
Ustawicznie podnosi kwalifikacje dzięki uczestniczeniu w licznych szkoleniach i certyfikacji u największych firm technologicznych z branży IT na świecie: Cisco, Microsoft, Dell, Lenovo, Veritas, VMware, HP, ESET, IBM i wielu innych.

Więcej o firmie pod adresami:
https://AKTE.com.pl
https://odzyskiwaniedanych.com

Firma rozwija się bardzo dynamicznie w wymagającej branży outsourcingu IT – Średnia z dynamik zysku i przychodów od 2018 r. do 2019 r. wyniosła w jej przypadku 79 proc. To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu w branży informatycznej 2020. Wartość rynkowa firmy w październiku 2020 r. wyniosła 2 351,7 tys. zł
Działa też efektywnie – średni stosunek zysku netto do przychodów w 2019 r. osiągnął poziom 9,7 proc. To dało jej tytuł Efektywna Firma 2020 branży Informatycznej. A razem zapewniło jej tytuł Mocna Firma Godna Zaufania Branży Informatycznej 2020.

Informacja o Portalu Przedsiębiorców EuropejskaFirma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu
Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 15 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe ponad 200 tysięcy polskich firm. Analizy opierają głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.
Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.
Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.
Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.
Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.
Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.
Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w bardzo uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.
Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest również w Konkursie Miasto Przyjazne Firmom, który instytut organizuje od 2007 r.
Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.
Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.
Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.
We wrześniu 2021 r. Instytutu Europejskiego Biznesu zbadał wyniki finansowe 99 705 przedsiębiorstw w Polsce. Analiza została przeprowadzona na podstawie najświeższych, wiarygodnych danych za lata 2018-2019 z Krajowego Rejestru Sądowego.
Metodologia liczenia wartości rynkowej
Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.
Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych w październiku 2020 r.
C/Z: 42,2,
C/WK: 0,77
źródło: Biuletyn Statystyczny GPW
Według wskaźników giełdowych z października 2020 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w październiku 2020 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2019 r. i wskaźnika C/Z w październiku 2020 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2019 r. i wskaźnika C/Wk w październiku 2020 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w październiku 2020 r