Domitech Bydgoszcz – stała ekspansja w dystrybucji profesjonalnych elektronarzędzi

Domitech to firma, którą swoją działalność rozpoczęła w roku 2014. Jak sama nazwa wskazuje, jest to miejsce, które dotyczy dwóch różnych segmentów – domu ze szczególnym uwzględnieniem ogrodu oraz najnowszych technologii profesjonalnych elektronarzędzi.

Dzięki szerokiej gamie asortymentu dostępnego zarówno stacjonarnie, jak i wysyłkowo, praktycznie każdy może w Domitech Bydgoszcz dopasować konkretny rodzaj elektronarzędzi do własnych potrzeb. Z tego względu dystrybutor jest jednocześnie partnerem biznesowym takich producentów, jak Makita, Bosch, Metabo, Festool, Dewalt, Hikoki, Rubi, Stanley i wielu innych.

Wyspecjalizowany zespół Domitech tworzą energiczni i doświadczeni pracownicy, którzy każdego dnia stają naprzeciw najwyższym oczekiwaniom klientów, którym dopasowują oferty zgodnie z ich wymaganiami. Niezależnie od tego, czy odbiorca elektronarzędzi Domitech wykorzystuje je do użytku domowego, czy korzysta z nich w profesjonalnym zakresie, specjaliści są w stanie dla każdego wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie.

Domitech to także specjalistyczny serwis elektronarzędzi. Dzięki niemu firma jest w stanie kompleksowo obsługiwać każdego klienta. Ponadto serwis otwiera drzwi do wielu firm produkcyjnych i przemysłowych. Innym rodzajem zadań realizowanych przez serwis Domitech są prowadzone przeglądy i konserwacje urządzeń.

Doświadczenie w branży oraz polityka konsekwentnego rozwoju dostosowanego do zmieniającego się rynku pozwoliły firmie osiągnąć stabilną pozycję oraz rozpoznawalność. Przede wszystkim umożliwiły jej zbudowanie szerokiego i maksymalnie dopasowanego do różnych grup odbiorców asortymentu sprzętowego. Oprócz samych elektronarzędzi w ofercie sklepu znajdują się także osprzęt i akcesoria pomocnicze, urządzenia akumulatorowe, narzędzia pomiarowe, ręczne i pneumatyczne, a także odzież i artykuły BHP oraz bogaty wybór akcesoriów ogrodowych. Domitech swoją szeroką ofertę produktową nieustannie aktualizuje i poszerza w oparciu o rozwój technologiczny profesjonalnych elektronarzędzi i nowości sprzętowe w branży.

Domitech Bydgoszcz nie zamierza poprzestawać jednakże na tym, co już osiągnął. W jego planach na nadchodzące lata znajduje się budowa nowej, powiększonej siedziby na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowego, do której przynależeć będą również nowoczesny magazyn wysokiego składowania, nowy sklep detaliczny, a także rozbudowany serwis, zdolny do obsługi urządzeń i maszyn wielkogabarytowych. Domitech docelowo pragnie także rozszerzyć strefę wpływów o rynki Europy Zachodniej. Aktualnie zarząd spółki poszukuje otwartych na współpracę producentów, dostawców oraz inwestorów, wspólnie z którymi zrealizuje plany swojej strategii.

Domitech Sp. z o.o. S.K. w Bydgoszczy została wyróżniona w XIII edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2018, w XI edycji Konkursu Efektywna Firma 2018, w XI edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2018 oraz VI edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2018 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Domitech Sp. z o.o. S.K. rozwija się bowiem dynamicznie (średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2015-2016 wyniosła 48,7 proc.) i efektywnie (średni stosunek zysku netto do przychodów w  latach 2015 i 2016 r. osiągnął poziom 6,7 proc). To przyniosło jej tytuły Gepard Biznesu 2018,  Efektywna 2018 i Mocna Firma Godna Zaufania 2018.

Wartość rynkowa Domitech Sp. z o.o. S.K. w marcu 2017 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez IEB na 26 mln zł, co dało jej tytuł  Brylant Polskiej Gospodarki 2018.

Więcej informacji o firmie pod adresem www.domitech.pl

Instytut Europejskiego Biznesu powstał 12 grudnia 2005 r. w Warszawie, zajmuje się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw oraz eksportu. W ciągu 13 lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opiera głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne. Badania eksportu IEB prowadzi według informacji pozyskanych z Urzędów Celnych.

Od 2006 r.  IEB organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc.,  IEB przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS Instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów jest wyższy niż 5 proc. (w przypadku branży handlowej 3 proc.) Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych IEB liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2019 r. również w Konkursie Miasto Przyjazne Firmom, który IEB organizuje od 2007 r. Tytuł ten przyznaje miastu, w którym znajdzie firmy warte więcej niż 10 tys. zł na mieszkańca.

Od 2013 r. na podstawie danych z Urzędów Celnych IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company.  Tytuł Światowa Firm Worldwide Company przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do IEB zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w konkursach IEB.