Mocne Firmy Godne Zaufania 2025Mocne Firmy Godne Zaufania 2025: BranżoweRankingi 2025

Mocne Firmy Godne Zaufania 2025 Turystyki

Spośród 200 tysięcy polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe we wrześniu 2026 r. zbadał Instytut Europejskiego Biznesu, tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2025 uzyskało 200 firm turystycznych, bo w latach 2023–2024 rozwijały się dynamicznie przy dużej efektywności działania.

Instytut Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., od tego czasu przeanalizował wyniki finansowe 300 tysięcy przedsiębiorstw działających w Polsce.

Przedstawiamy ranking, który ułożony jest według sumy miejsc w konkursie Gepardy Biznesu i konkursie Efektywna Firma. Najwyżej są w nim firmy, które są jednocześnie najbardziej dynamiczne i najbardziej efektywne.

Firmy wymienione w poniższym zestawieniu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2025 publicznie na wszystkich nośnikach.

Jeżeli są Państwo zainteresowani wykorzystaniem wizerunku statuetki lub logo konkursu w celach marketingowych, otrzymaniem certyfikatu, statuetki podczas kongresu lub drogą pocztową – zapraszamy do kontaktu. Oferta handlowa dostępna jest na portalu EuropejskaFirma.pl (link do oferty).

Statuetka Mocna Firma Godna Zaufania
Statuetka Efektywna Firma 2025
Statuetka Gepard Biznesu

W rankingu poniżej przedstawione są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie wiarygodnych, publicznych, ogólnie dostępnych informacji finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób analogiczny do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z i C/WK. Metodologia szacowania wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, dokładniej opisana jest poniżej rankingu.

Mocne Firmy Godne Zaufania 2025 Turystyki

LP.NAZWA FIRMYSIEDZIBAŚREDNI STOSUNEK ZYSKU NETTO DO PRZYCHODÓW W LATACH 2023-2024 W PROC.ŚREDNIA Z DYNAMIK ZYSKU I PRZYCHODÓW W LATACH 2023–2024 W PROC.WARTOŚĆ RYNKOWA FIRMY W GRUDNIU 2025 R. W TYS. ZŁ
1Eh Poland Sp. z o.o. sp.k.Białystok802586421
2IC Systems Sp. z o.o.Kraków14922417962
3Itaka Holdings Sp. z o.o.Opole158591472234155
4Limberg S.A.Tylicz8413718580
5Amber Park Spa Sp. z o.o.Niechorze4022142440
6Lux&Doit Sports Group Sp. z o.o.Warszawa31759548
7Zielona Dolina Sp. z o.o.Kluczewo381441900
8Top Apart Sp. z o.o.Szczyrk274042547
9Andrzejczuk Sp. z o.o.Kołobrzeg4110498326
10Nm Sp. z o.o.Zielona Góra242651913
11Bosco Apartamenty Sp. z o.o.Kraków49853000
12Del Sol Sp. z o.o.Bychawa261642716
13Firma Usługowo-Handlowa Rejal sp.j. R.E.J.L. WoźniakDźwirzyno497311916
14Magnetic Tours Sp. z o.o.Wieliczka2414334388
15G. Invest Sp. z o.o.Gliwice271123548
16Hello Poland Sp. z o.o.Wrocław310586541
17Krupa Group Sp. z o.o.Chorzów221473018
18One Only Sp. z o.o.Poznań251342482
19Osada Stara Rzeka Sp. z o.o. sp.k.Osie221601995
20Feniks Sp. z o.o.Jastrzębia Góra426513127
21Jj Sp. z o.o.Poznań1684323582
22Business Group M-J Sp. z o.o.Warszawa172182643
23Rental Properties Sp. z o.o.Kielce31665229
24Biuro Podróży All Travel Sp. z o.o.Pszczyna35572353
25Hd Sp. z o.o.Gądków Wielki50452246
26Polskieportale.Pl Sp. z o.o.Szczecin152063223
27Dertour Polska Sp. z o.o.Warszawa161687846
28Guidee Bednarek Group Sp. z o.o.Łódź36505820
29Anyway Sp. z o.o.Warszawa151988810
30Sun Way Travel Sp. z o.o.Warszawa1810919605
31Abp Travel Sp. z o.o.Warszawa181006525
32Sail More Sp. z o.o.Poznań20773453
33Unique Moments Sp. z o.o.Wrocław1227913591
34Balance Agency Sp. z o.o.Żory122529527
35El Torro Sp. z o.o. sp.k.Warszawa483724537
36Dosbajka Sp. z o.o.Małastów21731243
37Lazur Sp. z o.o.Poddąbie404238397
38Aviabaltic Sp. z o.o.Warszawa1982409
39Etravel Services Sp. z o.o.Warszawa304831509
40Muse Sp. z o.o.Zakopane18853318
41Modulo Sp. z o.o.Poznań35444061
42Saletyńskie Biuro Turystyczno-Pielgrzymkowe La Salette Travel Sp. z o.o.Kraków122363666
4324 Holiday Sp. z o.o. sp.k.Białystok632750298
44Schmetterling Travel Sp. z o.o.Wrocław17896827
45Classtrip Sp. z o.o.Warszawa26494093
46City Adventure Sp. z o.o.Warszawa30447818
47Wizacenter Sp. z o.o.Warszawa121396291
48Włóczykij Travel Sp. z o.o.Marki27451609
49Roltour Sp. z o.o.Warszawa30425486
50Prado De Flores Sp. z o.o.Zamość103101584
51ORW Bursztyn Sp. z o.o.Jantar1310410401
52Odkrywca Sp. z o.o.Zielona Góra38286159
53Pamir Sp. z o.o.Wrocław23472569
54Destination Anywhere Sp. z o.o.Kraków18603035
55Centrum Rekreacji i Rehabilitacji Rysy Sp. z o.o.Bukowina Tatrzańska947923010
56Poland Pros Sp. z o.o. sp.k.Warszawa121279770
57Terra Aventura Travel & Events Sp. z o.o.Kraków167635829
58Oze-Technologie Sp. z o.o.Sękocin Stary14842240
59Tcp Sp. z o.o.Bielsko-Biała382417402
60Grand Apartments Sp. z o.o.Poznań111189359
61Sport Vita Sp. z o.o.Gliwice194850394
62Wakacje.Pl S.A.Gdańsk22451103285
63Lazurowe Sp. z o.o.Gdańsk511728967
64Pensjonat Latino Sp. z o.o.Rowy13853451
65Przedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego Maximal S.A.Gdynia37237774
66Camping Plus Sp. z o.o.Wrocław302850369
67Kawado Sp. z o.o.Przeworsk35241055
68Doin Sp. z o.o.Kraków44202647
69Biuro Turystyczne Kliwer Szkoła Żeglarstwa Sp. z o.o.Warszawa101693751
70Klub Podróży Horyzonty Sp. z o.o.Kraków128943793
71Xperience Events Sp. z o.o. sp.k.Warszawa157114756
72Obp Incentive & Sport Travel Sp. z o.o.Warszawa129619908
73Viacamp Sp. z o.o.Przywidz17529314
74Feel The Travel Sp. z o.o.Kraków184813171
75TUI Poland Dystrybucja Sp. z o.o.Warszawa2533826358
764 Business Team sp. z o.o.Kraków119310849
77HURRA Sp. z o.o.Iława611219849
78Nowa Ramka Sp. z o.o.Poznań38168852
79Ecco Holiday Sp. z o.o.Poznań123111230391
80Tickets.Pl Sp. z o.o.Warszawa76883874
81Rest Sp. z o.o.Bartkowa-Posadowa11913989
82Edenspa.Pl Sp. z o.o.Mielno341821142
83Tomasza 20 Sp. z o.o.Kraków155315313
84Bleak Sp. z o.o.Darłowo145711074
85Juventur - Piotrków Trybunalski Sp. z o.o.Piotrków Trybunalski20359001
86CT Poland Sp. z o.o.Warszawa912440326
87Panorama Świata Sp. z o.o.Warszawa33153954
88Franciszkańskie Centrum Nasze Dobro Sp. z o.o.Gdańsk40123633
89Witomar Sp. z o.o.Stara Łomnica10873368
90Fly Polska Sp. z o.o.Warszawa252235070
91Fabryka Przygody Sp. z o.o.Lublewo Gdańskie72844733
92Cortina Travel Tour Operator Sp. z o.o.Warszawa72254566
93Rueda Sp. z o.o. sp.k.Januszkowice72054250
94Evertravel Sp. z o.o.Katowice9101926
95Biuro Podróży Szarpie Travel Sp. z o.o. Sp.K.Olsztyn371254449
96Worldwide Travel Sp. z o.o.Toruń29161438
97Słoneczko Camp Sp. z o.o.Wieleń71795393
98Pensjonat Anna Sp. z o.o.Zawalów35112249
99Stranda Sp. z o.o.Pierkunowo331328181
100S2P Sp. z o.o.Wrocław12561558
101Toress Apartamenty Sp. z o.o.Szczecin26166495
1022mpl Bis Sp. z o.o.Warszawa271518813
103Opal Holiday Sp. z o.o.Grzybowo1446569
104Stepnet Sp. z o.o.Grodzisk Mazowiecki19251290
105Piast Tour Sp. z o.o.Głogów1924898
106Travelme Sp. z o.o.Kraków62451583
107Let`s Go Sp. z o.o.Warszawa71794445
108Ferias Sp. z o.o.Tarnawa Dolna81257978
109Eclipse Sp. z o.o.Szczecin10722671
110Bilet Serwis Kurzawa Pawlicki Stefański sp.j.Ostrów Wielkopolski125183694
111Strama Sport i Turystyka Sp. z o.o.Zakopane163512674
112Happy Life Sp. z o.o.Gorzów Wielkopolski9731009
113Astur Sp. z o.o.Lublin134416506
114Apart Sport Sp. z o.o.Warszawa22174094
115Poland Colors Sp. z o.o.Kraków64233310
116Floryn- Tour Spółka Zograniczoną OdpowidzialnościąSzczecin124612090
117Largo Sp. z o.o.Gdynia88610601
118Mind - Blowing Sp. z o.o.Warszawa71145992
119Orlica Sp. z o.o.Wrocław8934317
120Eventur Sp. z o.o.Warszawa8931906
121Grupa Nms Sp. z o.o.Kraków11532997
122Resort Nadmorskie Hotele Sp. z o.o.Gdynia8894670
123Bbk Sp. z o.o.Kraków16317110
124Ivotrans Sp. z o.o.Kraków620117007
125Cracow Concept Group Sp. z o.o.Józefów12482727
126BCT Group Sp. z o.o. sp.k.Poznań87911513
127Navas Sp. z o.o.Kalisz1433524
128Visito.PL Sp. z o.o.Świnoujście124322057
129Promed Sp. z o.o.Gorlice2115949
130Aviareps Sp. z o.o.Warszawa15286440
131Baltic Holiday Sp. z o.o.Pobierowo25101783
132Stilo Sp. z o.o.Warszawa9689099
133Międzynarodowe Centrum Żeglarstwa i Turystyki Wodnej Sp. z o.o.Giżycko181611205
134Happy Ways Sp. z o.o.Poznań9565937
135Von Quintus Mice Sp. z o.o.Wrocław9567709
136Małopolska Prywatna Komunikacja Samochodowa Sp. z o.o.Kraków142543428
137Janosik Sp. z o.o.Rzeszów123310324
138BFC Travel Sp. z o.o.Warszawa610425306
139Harsz Sp. z o.o.Nowy Harsz18151992
140Flyflex Sp. z o.o.Poznań11394037
141Zajazd Sp. z o.o.Ruda Śląska610012818
142Ośrodek Wczasowy Jantar Sp. z o.o.Jantar8547310
143Cititravel Polska Sp. z o.o.Poznań10428819
144Togoto Sp. z o.o.Wałbrzych161749686
145Akora Sp. z o.o.Nowa Kaletka16169016
146Pne.Pl Sp. z o.o.Poznań9465700
147Biuro Podróży i Turystyki Almatur-Lublin Sp. z o.o.Lublin51113406
148Biuro Podróży Anna Partyka - Sp. z o.o.Słupsk18115670
149Multicamp Sp. z o.o.Kozery772614
150Sktravel Sp. z o.o.Dygowo1321536
151Polskie Tatry S.A.Zakopane1322113206
152Outway Sp. z o.o.Łódź10394122
153Liberty International Poland Sp. z o.o.Warszawa7623055
154Fru.pl S.A.Kraków151348785
155Winmar Sp. z o.o.Warszawa10281908
156Allegra M. Palejczyk, P. Kryszko sp.j.Szczecin122019024
157Grupa Interjacht Sp. z o.o.Giżycko7521932
158Level Sp. z o.o.Piekary Śląskie94010933
159Biuro Podróży Juventur - Gorzów Sp. z o.o.Gorzów Wielkopolski11253379
160Torre Sp. z o.o.Kraków9358880
161Halo Travel Sp. z o.o.Lidzbark8476848
162Małe Morze Sp. z o.o.Władysławowo11214228
163Icsw Sp. z o.o.Ińsko662804
164Wine Service Sp. z o.o.Kraków6625866
165Planet Escape Sp. z o.o. sp.k.Kraków84450976
166Biuro Podróży Arion Touroperator Sp. z o.o.Kraków7449950
167Poland Vip Travel Sp. z o.o.Kraków5631314
168Attis Sp. z o.o.Warszawa12141928
169Ms Locum Sp. z o.o.Kielce9284374
170Spółdzielnia Sanatoryjno-Wypoczynkowa Lech Sanatorium Uzdrowiskowe w KołobrzeguKołobrzeg65113417
171Antique Apartments Gawor Ziobrowscy sp.k.Kraków121315644
172Travelist Sp. z o.o.Warszawa64839528
173Club Med Business Sp. z o.o.Warszawa92613228
174Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Mars Sp. z o.o.Osielsko5589568
175Rainbow Tours S.A.Łódź6453114833
176Raz Event Marathon Sp. z o.o. sp.k.Szczecin11136267
177Tabby Tours Sp. z o.o.Warszawa6411874
178Motivoscope Sp. z o.o. sp.k.Warszawa6392443
179Biuro Usług Rehabilitacyjno-Wypoczynkowych Patrona D. Mielnik sp.j.Wrocław6374247
180Biuro Turystyki Związku Nauczycielstwa Polskiego Logostour Sp. z o.o.Warszawa63480478
181Gieret Sp. z o.o.Warszawa8242037
182Olimp Air - Biuro Podróży Sp. z o.o.Warszawa5471665
183Kopalnia Soli Wieliczka Turystyka Sp. z o.o.Wieliczka63269396
184Kruszczyńscy Sp. z o.o.Jelenia Góra8211120
185DPZN Sp. z o.o.Wrocław723858
186Biuro Podróży Eurotrans Pks Sp. z o.o.Ostrowiec Świętokrzyski7243740
187Ostoja Sp. z o.o.Kalwaria Pacławska5421874
188Sztorm Sp. z o.o.Warszawa91216092
189M. Kokot Trading sp.k.Koszalin8168452
190Grzechowiak Górskie Apartamenty sp.k.Zakopane5406702
191Friendhouse Apartments Sp. z o.o.Kraków7227610
192Orient Travel Spółka z Ograniczon OdpowiedzialnościąKatowice54015503
193Willa Złota Róża Sp. z o.o.Sarbinowo6291275
194Ata Sp. z o.o.Gdańsk6226350
195Biuro Podróży Wędrownik Sp. z o.o.Kalisz6201586
196Sport Events & Design Studio Sp. z o.o.Marcinkowice5214023
197Maknitt-Tur Sp. z o.o.Wiele61411521
198Biuro Podróży i Turystyki Almatur-Łódź Sp. z o.o.Łódź6156320
199Nowa Itaka Sp. z o.o.Opole6142995261
200Lucky Flights Sp. z o.o.Warszawa5114227

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez wywiadownię gospodarczą InfoCredit

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:

1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2023-2024,

2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 200 tys. zł w latach 2023 i 2024

3. Zysk netto w latach 2023 i 2024 wyższy niż 20 tys. zł, 

4. Kapitał własny w latach 2023 i 2024 wyższy niż 20 tys. zł.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób uproszczony analogicznie do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, wyliczane przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych w grudniu 2025 r.

C/Z: 18,5

C/WK: 1,54

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z grudnia 2025 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w grudniu 2025 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2024 r. i wskaźnika C/Z w grudniu 2025 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2024 r. i wskaźnika C/WK w grudniu 2025 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w grudniu 2025 r.

—

Informacje o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. Od 2006 r. dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 300 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Przedstawione rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Konkursy organizowane przez Instytut Europejskiego Biznesu

Każdego roku Instytut analizuje dane finansowe przedsiębiorstw w całej Polsce. W publikowanych rankingach wyróżnia firmy spełniające kryteria przyznania tytułu.

Gepard Biznesu (od 2006 r.) – tytuł przyznawany firmom, których średnia z dynamik przychodów i zysku netto wynosi w przyjętym okresie więcej niż 10 proc.

Brylant Polskiej Gospodarki (od 2008 r.) – tytuł przyznawany firmom, których oszacowana wartość rynkowa wynosi więcej niż 10 mln zł.

Efektywna Firma (od 2008 r.) – tytuł przyznawany firmom, których stosunek zysku netto do przychodów wynosi w przyjętym okresie więcej niż 5 proc.

Mocna Firma Godna Zaufania (od 2013 r.) – tytuł przyznawany firmom wyróżnionym równocześnie w konkursach Efektywna Firma oraz Gepard Biznesu

Wielki Modernizator (od 2012 r.) – tytuł przyznawany firmom, których dwuletnia amortyzacja przewyższała 2 mln zł

Worldwide Company  (od 2013 r.) – tytuł przyznawany firmom eksportującym do minimum 5 krajów