Efektywne Firmy 2025Efektywne Firmy 2025: BranżoweRankingi 2025

Efektywne Firmy 2025 Branży Chemicznej

Spośród 200 tysięcy polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w październiku 2026 r. zbadał Instytut Europejskiego Biznesu, tytuł Efektywna Firma 2025 uzyskało 445 firm branży chemicznej, bo stosunek zysku netto do przychodów w latach 2023 i 2024 był wyższy niż 5 proc.

Instytut Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., od tego czasu przeanalizował wyniki finansowe 300 tysięcy przedsiębiorstw działających w Polsce.

Przedstawiamy ranking firm według średniej stosunku zysku netto do przychodów w latach 2023-2024 r. Jeżeli była wyższa niż 5 proc., przedsiębiorstwo uzyskało tytuł Efektywna Firma 2025.

Firmy wymienione w poniższym zestawieniu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Efektywna Firma 2025 publicznie na wszystkich nośnikach.

Jeżeli są Państwo zainteresowani wykorzystaniem wizerunku statuetki lub logo konkursu w celach marketingowych, otrzymaniem certyfikatu, statuetki podczas kongresu lub drogą pocztową – zapraszamy do kontaktu. Oferta handlowa dostępna jest na portalu EuropejskaFirma.pl (link do oferty).

Statuetka Efektywna Firma 2025

W rankingu poniżej przedstawione są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie wiarygodnych, publicznych, ogólnie dostępnych informacji finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób analogiczny do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z i C/WK. Metodologia szacowania wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, dokładniej opisana jest poniżej rankingu.

Efektywne Firmy 2025 Branży Chemicznej

LP.NAZWA FIRMYSIEDZIBAŚREDNI STOSUNEK ZYSKU NETTO DO PRZYCHODÓW W LATACH 2023 - 2024 W PROC.WARTOŚĆ RYNKOWA FIRMY W GRUDNIU 2025 R. W TYS. ZŁ
1Chemtech Polska Sp. z o.o.Warszawa14811577
2Europa Nct Sp. z o.o.Wołomin8425930
3Instytut Badawczo - Rozwojowy Biogened Sp. z o.o.Łódź6422251
4Catarina Contract Sp. z o.o.Rudniki6242385
5ARKEMA Sp. z o.o.Inowrocław58538547
6Bore Poland Sp. z o.o.Rogierówko537077
7Aromatino Dot Com Gęca i Wspólnicy sp.j.Pliszczyn4833771
8Aj Cosmetics Sp. z o.o.Olkusz4446906
9One Factory Sp. z o.o.Babice4314904
10Hydro-Top-Gerwal Watersystem Sp. z o.o.Kożuchów41367
11Luxury Art Sp. z o.o.Oksa4121149
12Beautifly Sp. z o.o.Warszawa3994062
13Plantechnic Sp. z o.o.,Pyzdry395040
14Royx Pro Sp. z o.o.Sosnowiec387217
15Phsc Chemicals Sp. z o.o.Poznań3810460
16Arkemik Kobel Arkadiusz S.K.A.Stanowice3717417
17Area Solutions Sp. z o.o.Warszawa3718305
18Waba Bis Sp. z o.o.Dąbrowa nad Czarną3712326
19Biobakt Sp. z o.o.Łódź3718366
20Cosmolabs Jackiewicz sp.k.Toruń3620294
21Krecik Manufaktura Sp. z o.o.Mikołów365164
22Dona Fine Chemicals Domaradzki, Wolff sp.j.Józefów3523772
23Finea Sp. z o.o.Warszawa341703
24Global Agro Innovations Sp. z o.o.Rzeszów3417326
25Eryngium Sp. z o.o.Poznań341645
26Tessonics Poland Sp. z o.o.Wrocław334393
27Innerco Sp. z o.o.Kraków3314536
28Protec-Opole Sp. z o.o.Poznań328268
29Evergreen Solutions Sp. z o.o.Pyrzyce3246032
30R.O.B.E. Sp. z o.o.Tychy325060
31Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Górniczych P.R.I.G. Sp. z o.o.Lubin3244964
32Veoli Botanica Sp. z o.o.Warszawa3169133
33Zakłady Przeróbcze Surowców Chemicznych Mikrogran Sp. z o.o.Orzesze291254
34LINDE GAZ POLSKA Sp. z o.o.Kraków293238370
35Katowickie Zakłady Chemii Gospodarczej Pollena-Savona Sp. z o.o.Katowice2867674
36Bandi Cosmetics Sp. z o.o.Czosnów28177025
37Francuskie Perfumy Sp. z o.o.Olkusz2818439
38Pst Press + Sintertechnik Sp. z o.o.Gorzyce27206605
39KEMIPOL Sp. z o.o.Police27902298
40Vinsvin Sp. z o.o.Dąbrowa Górnicza272250
41Chemfari Sp. z o.o.Udanin267502
42Pollena Kosmetyki i Mydła Naturalne Sp. z o.o.Ostrzeszów26209768
43Crimat Sp. z o.o.Tomaszowice-Kolonia2610242
44Flc Industries Sp. z o.o.Tarnów26171680
45Ziemia Polska Sp. z o.o.Warszawa2672654
46Wesse Group Anci sp.k.Trzebinia2625208
47Smp Agro Sp. z o.o.Komorniki2592259
48Simon Sp. z o.o.Bramki254778
49Grupa Rolvita Sp. z o.o.Działoszyn2516413
50Jar Aromaty Sp. z o.o.Warszawa25239622
51Royal Sp. z o.o.Jeziorany2547624
52Biosept Sp. z o.o. sp.k.Piaseczno25891
53Bros Sp. z o.o.Poznań251429130
54Klara-Mk Sp. z o.o.Dąbrowa Górnicza256822
55Astraplast Bis Sp. z o.o.Bydgoszcz2446438
56Pontiak Sp. z o.o.Praszka241970
57Pachemtech Sp. z o.o.Płock2440936
58Darchem Cosmetics Sp. z o.o.Mogilno24111132
59Fcom Sp. z o.o.Czechowice-Dziedzice245216
60Solvay Poland Sp. z o.o.Włocławek231194618
61Djchem Chemicals Poland S.A.Wołomin23482178
62EkoCo Sp. z o.o.Kraków2313139
63Cerko Sp. z o.o. - sp.k.Gdańsk2330682
64EKO - CLEAN - CHEMIA Sp. z o.o.Grudziądz235872
65Ido Lab Sp. z o.o.Wrocław237576
66LA RIVE S.A.Grudziądz23912605
67Chemtex Sp. z o.o.Dębska Wola2340956
68Synthex Technologies Sp. z o.o.Toruń229756
69Nano-Tech Polska Sp. z o.o. sp.k.Warszawa228734
70Flavours Factory Sp. z o.o.Lipka2271227
71Profil Kosowicz Sp.J.Słupsk2218830
72Zakład Produkcji Specjalnej Gamrat Sp. z o.o.Jasło22180122
73CAMELEO Leśniewicz Gradkowska Sp.j.Psarskie2212584
74AIR LIQUIDE Polska Sp. z o.o.Kraków223506200
75Zarys Sp. z o.o.Gorzów Wielkopolski2110336
76Flavorika Sp. z o.o.Lublin2130124
77Tenzi Sp. z o.o.Skarbimierzyce21165501
78Bio Herbs Sp. z o.o.Warszawa2122053
79Witt Polska Sp. z o.o.Wrocław2130595
80Housechem Sp. z o.o.Warszawa2114573
81Amis Farby Proszkowe Sp. z o.o.Olsztyn2151359
82Grilex Sp. z o.o.Łużna2129535
83Admitex Sp. z o.o. sp.k.Sosnowiec2178228
84Mgl Sp. z o.o.Tychów2017504
85Icb Pharma Sp. z o.o.Jaworzno20238323
86Colchem Sp. z o.o.Lublin2012583
87Zakłady Wytwórcze Agro-Chemat Sp. z o.o.Wiązowna20108830
88Salire Group Sp. z o.o.Częstochowa207434
89Draco-Bis Sp. z o.o. sp.k.Korzeniew2069332
90Parva-Chemie Sp. z o.o.Police205201
91Stp & Din Chemicals Sp. z o.o.Goczałkowice-Zdrój20127292
92Vilamalia Sp. z o.o.Bobrowniki20990
93Epicolorants Sp. z o.o. sp.k.Poznań196462
94Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Dempol - Eco Sp. z o.o.Opole1935611
95Minova Ekochem Sp. z o.o.Siemianowice Śląskie19503775
96Semida Pingot sp.j.Gliwice1910348
97Nitora Sp. z o.o.Bojano1917937
98Boska Nails Sp. z o.o.Warszawa1917396
99Bika Dystrybucja Sp. z o.o.Olsztyn193425
100A-Sense Sp. z o.o.Poniatowa19143245
101Agrobonus Sp. z o.o.Korzenica1911193
102Cryopoland Sp. z o.o.Bielsko-Biała195967
103Euphora Paese Sp. z o.o.Kraków18134929
104Ziaja Ltd Zakład Produkcji Leków Sp. z o.o.Gdańsk181438732
105Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe MATMAT Sp. z o.o.Warszawa1811132
106Laboratorium Kosmetyczne Canexpol Group Sp. z o.o. sp.k.Warszawa1891895
107VGS Polska Sp. z o.o.Poznań1830555
108Eveline Cosmetics S.A. sp.k.Lesznowola18941707
109MK Chemia Chemi - Plast Sp. z o.o.Lublin184561
110Proof-Tech Sp. z o.o.Gliwice1846260
111Profis Over Europe Sp. z o.o. Spółka KomandtowaKlembów1842955
112Nacomi Group Sp. z o.o.Wilkowice18187167
113Polkor Sp. z o.o.Bożenkowo1835046
114Thalys Project i Sp. z o.o. sp.k.Promna-Kolonia1811895
115Latech Sp. z o.o.Suchy Las1730593
116Eko-Kolor Paczosik Kotarba sp.k.Chojnów1734731
117Bozzetto Polska Sp. z o.o.Zabrze17109909
118Mtb Trzebińscy sp.k.Nakło nad Notecią17170066
119Firma Chemis W. Arent, S. Stusio, J. Arent, M. Stusio sp.j.Żdżary1724011
120Proconcept Labs Sp. z o.o.Michałowice1720559
121Delia Cosmetics Sp. z o.o.Rzgów17541377
122Promyk Agro Sp. z o.o.Sulmierzyce1717463
123Revers Cosmetics Sp. z o.o.Wypędy1666821
124Champion Bp Sp. z o.o.Warszawa1616183
125Antoria Chemie Sp. z o.o.Szamotuły169587
126CLOVIN S.A.Czyżew16628304
127Aroma Trend Sp. z o.o.Michałowice1633518
128Dela Cosmetics Sp. z o.o.Kraków1618282
1294MASS S.A.Wołomin16230678
130HHS Chemicals Sp. z o.o.Dęblin1633035
131Sulima Sp. z o.o.Warszawa1625994
132ALKAT Sp. z o.o.Kraków161361866
133Rytm-L Sp. z o.o.Tychy16149394
134Przedsiębiorstwo Innowacyjno-Wdrożeniowe Zekar Sp. z o.o.Brwinów1514341
135Asplant - Skotniccy sp.j.Jaworzno1526144
136Nuco Sp. z o.o.Wołomin15521886
137Passage Cosmetics Laboratory S.A.Gałków Duży15204705
138Dramers S.A.Rabowice15579276
139Lanwar Cosmetics Agnieszka Atraszkiewicz, Jerzy Warszawski sp.j.Poznań1532027
140Invex Remedies Sp. z o.o.Kielce1519180
141Jacques Battini Cosmetics Sp. z o.o.Iława1536739
142Cyrulicy Sp. z o.o.Katowice154797
143Chantal Sp. z o.o.Duchnów15149858
144Wytwórnia Sterylgaz Sp. z o.o.Płock1530729
145Firma Produkcyjno-Handlowa Impol-Mielec Sp. z o.o.Wola Mielecka1515532
146Private Lab Sp. z o.o.Jaworzno1514417
147Mesgo Polska Sp. z o.o.Tomaszów Mazowiecki1574953
148PBM Sp. z o.o.Poznań1517986
149Mastermas Sp. z o.o.Skawina1546610
150RCR Bis Sp. z o.o. sp.k.Zakrzewo1522880
151Radex Zbigniew i Tomasz Nagay sp.k.Kamieniec15116707
152Intermag Sp. z o.o.Olkusz15396087
153Arcon Aromaty Sp. z o.o.Poznań1510616
154Jost Chemical Poland Sp. z o.o.Kościan15119476
155Zakład Chemiczny Paweł Paprocki Sp.K.Święciechowa15122283
156Jkop Trade Sp. z o.o.Sopot153358
157Vynn Group Sp. z o.o.Wilcza Góra14102631
158ACMP Sp. z o.o. sp.k.Warszawa146790
159Empiria Pro Sp. z o.o.Warszawa146961
160Oxytop Sp. z o.o.Antoninek1457560
161Chemsol Sp. z o.o.Bydgoszcz1452721
162Indigo Factory Sp. z o.o.Łódź14136749
163Bioeko Pj Sp. z o.o. sp.k.Brodnia Dolna1419284
164Zakłady Chemiczne Nitro-Chem S.A.Bydgoszcz141170190
165Madonis Sp. z o.o.Wieruszów14140691
166Liquider Poland Sp. z o.o. sp.k.Jasin14132591
167Black Horse Sp. z o.o.Łódź144307
168Jjpm Sp. z o.o.Nowy Konik1463819
169Elite Lab Sp. z o.o. sp.k.Siemianowice Śląskie144354
170Nature ... Sp. z o.o.Łódź142426
171Graylabs Sp. z o.o.Będzin149204
172Stara Mydlarnia Natural Cosmetics Sp. z o.o.Białe Błota1466988
173Air Products Sp. z o.o.Warszawa142598416
174Chester Molecular Sp. z o.o.Łomianki149430
1752 Ak Sp. z o.o. sp.k.Cholerzyn145401
176Sannprofi Sp. z o.o.Bukowiec1418350
177PRT Radomsko Sp. z o.o.Radomsko14220362
178Agril Sp. z o.o.Włocławek1458521
179Packchem Sp. z o.o.Chróścina1411295
180Venome Sp. z o.o.Poznań1321338
181Best Production Forces Company Sp. z o.o.Mińsk Mazowiecki135396
182Trilacolor Sp. z o.o.Warszawa1334317
183Aplab Sp. z o.o.Lublin13519
184Kosbud Bracia Kosińscy Sp. z o.o.Dziękowizna1333867
185Aleco Sp. z o.o.Warszawa135605
186Uzin Polska Produkty Budowlane Sp. z o.o.Legnica13101819
187Serpol - Cosmetics Patrycja Serwatka Sp.k.Mieścisko13736657
188Grantex - Plus Frąckowiak sp.j.Września1320645
189CHRYSO POLSKA Sp. z o.o.Warszawa13158494
190Matrix Polymers Polska Sp. z o.o.Koło1337136
191Symbiochem Sp. z o.o.Kraków139072
192Edmar Marcin Raudner sp.k.Mikołów1330495
193Poli-Farm Sp. z o.o.Łowicz136456
194Lotnik Sp. z o.o.Kielce133288
195Grupa Inco S.A.Warszawa13889706
196Harpiks S.A.Kraków128420
197Allibo Sp. z o.o.Olkusz1214044
198Procold Sp. z o.o.Jarocin1215004
199Marba Sp. z o.o.Zielona Góra12321054
200Troton Sp. z o.o.Ząbrowo12296208
201FABRYKA FARB I LAKIERÓW ŚNIEŻKA S.A.Warszawa12861401
202Spawmet Sp. z o.o.Chojnice1242437
203Kon-Tur Sp. z o.o. sp.k.Woskrzenice Duże12232991
204GOLD DROP Sp. z o.o.Limanowa12299250
205Pol-Hun M. Bielska Sp.J.Koluszki12288275
206Kala Sp. z o.o.Legnica1220953
207ANDROIMPEX Sp. z o.o.Andrychów1234329
208MP Production Sp. z o.o.Chorzów12155045
209Radomska Fabryka Farb i Lakierów S.A.Radom1236758
210Wboxy Sp. z o.o.Katowice122815
211Vigor Kaczmarek Sp. z o.o.Brodnica1211952
212Gotix Sp. z o.o.Zamość121983
213Be Bio Active Cosmetiqs Mind Network Inspire Sp. z o.o. sp.k.Warszawa1240017
214Eloros Sp. z o.o.Chorzów12135635
215Prefere Resins Poland Sp. z o.o.Trzemeszno12166251
216Laboratoires Didier Sp. z o.o.Warszawa116776
217Runo Cosmetics Sp. z o.o.Tarnowskie Góry111903
218Btl Sp. z o.o. Zakład Enzymów i PeptonówŁódź117643
219Aksil Fabryka Specjalistycznych Wyrobów Lakierowych Sp. z o.o.Pustków1123560
220Noelken Sp. z o.o.Nowogrodziec1123831
221TK Bato Sp. z o.o.Pionki1124470
222Mapei Polska Sp. z o.o.Gliwice111060462
223Scandia Cosmetics S.A.Niepołomice1153821
224Cosmetics Laboratories Sp. z o.o.Komorniki115200
225Baltic Hydrogen Sp. z o.o.Ciechanów112812
226Pulverit Polska Sp. z o.o.Tychy11167372
227Venga Hartzchemie Sp. z o.o. sp.k.Łódź1122027
228Seven Boramax Sp. z o.o.Kielce1162431
229ALPHA DAM Sp. z o.o.Dębowa Łąka1160524
230Pcc Consumer Products Kosmet Sp. z o.o.Brzeg Dolny11242352
231Gm Color Sp. z o.o.Bydgoszcz11167850
232Domtom Kompleksowe Zarządzanie Higieną Sp. z o.o.Kraków112785
233Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Voigt Sp. z o.o.Zabrze1175442
234Świt Pharma Sp. z o.o.Warszawa1137284
235LAMBERTI POLSKA Sp. z o.o.Tomaszów Mazowiecki1132703
236Art Plast Sp. z o.o.Rzgów1134975
237Mineralica Sp. z o.o.Nowogard112092
238Plastma Sp. z o.o.Częstochowa114203
239Farby Kabe Polska Sp. z o.o.Katowice11435456
240Jag Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowe Sp. z o.o.Lisków1132551
241Specpur Sp. z o.o.Bytom112033
242The Secret Soap Store Sp. z o.o.Niepołomice117437
243LUVENA S.A.Luboń11289638
244Technicqll Sp. z o.o.Trzebinia1120449
245Pestila Sp. z o.o.Studzianki11260062
2463H Lab Sp. z o.o.Jelcz-Laskowice11494
247Voyant Beauty Sp. z o.o.Smolice1191059
248Esti Polymer D.B. Zrajkowska sp.k.Ełk10136476
249Peter Lacke Polska Sp. z o.o.Siechnice10119479
250LIFOCOLOR FARBPLAST Sp. z o.o.Bydgoszcz1041637
251Stachema Polska Sp. z o.o.Świdnik1047232
252Przedsiębiorstwo Badawczo - Wdrożeniowe Acrylmed Dr Ludwika Własińska Sp. z o.o.Śrem1022767
253Constans-Termit Sp. z o.o.Krzykawka103396
254Sunewmed+ Sp. z o.o.Żerniki106360
255Pro-Chem International Sp. z o.o.Gliwice1010010
256K.T.J. Kolor Sp. z o.o.Sieradz1024635
257Kersia Polska Sp. z o.o.Niepruszewo10173077
258Eko - Color Sp. z o.o.Bytów10106018
259Chemipack-Sp. z o.o.Łowicz1074032
260Carlo Bossi Parfumes Sp. z o.o.Nisko1010254
261Fusion Labs Sp. z o.o.Masłów Pierwszy10134975
262PAKON Sp. z o.o.Konin1046087
263Procosmetica Sp. z o.o. sp.k.Rogoźno1011084
264Bio-Lider Sp. z o.o. sp.k.Łódź1085306
265Grupa Pronicel S.A.Warszawa106551
266Labre Sp. z o.o.Gdynia10864
267Nectaris Sp. z o.o.Parchatka103622
268Sandezia Sp. z o.o.Szczurowa1031861
269Proelite Sp. z o.o.Łask1018770
270Avient Colorants Poland Sp. z o.o.Konstantynów Łódzki10324493
271Nano-Koloid Sp. z o.o.Karolino103691
272FLOSLEK Sp. z o.o.Piaseczno1018847
273Interchemol Sp. z o.o.Oborniki Śląskie1080108
274Nowe S.A.Warszawa1022739
275Bielenda Group S.A.Kraków9769437
276Osanix Sp. z o.o.Radłów91206
277Fenzi Polska Sp. z o.o.Jaworzno9133784
278Mirand-Plus Sp. z o.o.Bondary94364
279Sileda Sp. z o.o.Jedlno Drugie95522
280Qemetica Silicates S.A.Iłowa9271664
281Gi4c Sp. z o.o.Kaszewiec9227014
282Ceberd Sp. z o.o.Zakrzewo92976
283Dermie Pharm Cukierski Milczarek sp.k.Łódź928046
284White Flower Sp. z o.o.Dębki96623
285Novol Sp. z o.o.Komorniki91058580
286Hauptmann Sp. z o.o.Marki94278
287Addev Materials Sp. z o.o.Żychlin940300
288Sobucky Sp. z o.o. sp.k.Lublin96443
289Eurogaz-Bombi H.Choroszucha Z.Choroszucha sp.j.Słupy914802
2904Szpaki Sp. z o.o. sp.k.Białystok924462
291Eurostarchem Sp. z o.o.Warszawa96012
292Henkel Polska Operations Sp. z o.o.Warszawa9269653
293Qmar Plus Sp. z o.o.Bydgoszcz928358
294Polchem Sp. z o.o.Toruń91554
295Inkdystrybucja Poznań Sp. z o.o.Poznań95349
296Additiv Center Setcki S.K.A.Bydgoszcz947958
297Chemical Alliance Polska Sp. z o.o.Łozienica9159951
298PCC ROKITA S.A.Brzeg Dolny92152587
299Grupa Producencka Agro - Żabice Sp. z o.o.Żabice942020
300Avantor Performance Materials Poland S.A.Gliwice9866578
301Mila Professional Sp. z o.o.Bydgoszcz98750
302Sirmax Polska Sp. z o.o.Kutno9684506
303BSG Sp. z o.o.Zgierz9152290
304Polifarb - Łódź Sp. z o.o.Łódź928474
305Marie Brocart Sp. z o.o.Białystok9797
306POL - AURA Sp. z o.o.Morąg85260
307Sopro Polska Sp. z o.o.Warszawa8170706
308DAX COSMETICS Sp. z o.o.Duchnów8227009
309Pharma-C-Food Sp. z o.o.Niepołomice8147373
310Pureko Sp. z o.o.Myszków8244772
311Oceanic Sp. z o.o.Sopot8456917
312PCC MCAA Sp. z o.o.Brzeg Dolny8412374
313Radiometer Solutions Sp. z o.o.Stargard8499442
314Fabryka Farb, Lakierów i Klejów Chemstal Sp. z o.o.Dębica829314
315LAKMA STREFA Sp. z o.o.Warszowice8202384
316Becker Farby Przemysłowe Sp. z o.o.Tarnów8142844
317Chespa Farby Graficzne Sp. z o.o.Chorula8286715
318Amg Cosmetics Concept Sp. z o.o.Aleksandrów Łódzki84516
319Rio-Group Sp. z o.o.Biskupice8539
320Colep Consumer Products Polska Sp. z o.o.Kleszczów8882011
321Glob-Chem Sp. z o.o.Gowarzewo82327
322Pro-Imp Sp. z o.o.Rzeszów81095
323Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona Sp. z o.o.Kraków8148007
324Glancos Poland Fabryka Chemiczno-Kosmetyczna Sp. z o.o.Łozienica819358
325Hempel Paints (Poland) Sp. z o.o.Niepruszewo8662984
326Eurogaz-Gdynia Sp. z o.o.Gdynia842256
327Kreisel - Technika Budowlana Sp. z o.o.Poznań8502769
328Fibre Technology Sp. z o.o.Bielsko-Biała83904
329West Sp. z o.o.Gortatowo815245
330Ppg Cieszyn S.A.Cieszyn81310489
331Przedsiębiorstwo Produkcji i Handlu Medriv sp. z o.o.Warszawa8590
332GLOBAL COLORS POLSKA S.A.Kędzierzyn-Koźle8204113
333Philant Sp. z o.o.Grodzisk Mazowiecki83747
334Unicell International Sp. z o.o.Wasilków8137964
335Laboratorium Kosmetyczne Joanna B. Górka, R. Korczak sp.j.Warszawa8134638
336Laboratorium Organiczne Lab Sp. z o.o.Jaworzno74123
337ESC Global Sp. z o.o.Dołuje71846
338Innovia Natura Sp. z o.o.Dobra7685
339Skwat Sp. z o.o.Żółtki-Kolonia75228
340DR IRENA ERIS S.A.Piaseczno7415971
341THE Sp. z o.o.Kłodawa73574
342Marion Sp. z o.o.Gdynia7143225
343BLM Sp. z o.o.Bielsko-Biała79006
344ADM Malbork S.A.Szamotuły71098505
345Maxam Polska Sp. z o.o.Chocianowiec7256707
346Vitrochem Group Production Sp. z o.o.Łodygowice72768
347Zalchem Chemia Gospodarcza Andrzej Zalski, Dorota Adamus, Daniel Zalski, Anna Werk sp.j.Zwierzyniec Pierwszy7114164
348Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe FAZI Sp. z o.o.Czechowice-Dziedzice717450
349Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Oktima Sp. z o.o.Bydgoszcz71242
350Przedsiębiorstwo Produkcyjno -Usługowo - Handlowe Polin Sp. z o.o.Książ Wielkopolski756925
351Oilmedica Sp. z o.o.Łódź74147
352Velvet - Group Sp. z o.o. sp.k.Bydgoszcz752548
353Greencal Sp. z o.o.Łęgajny76416
354Silekol Sp. z o.o.Kędzierzyn-Koźle7804186
355Koschem Sp. z o.o. sp.k.Stare Węgorzynko753222
356Imprefarb Fabryka Farb Dąbrowski sp.k.Gałczewko717431
357Trend Hair Sp. z o.o. sp.k.Puchały713902
358Umicore Battery Materials Poland Sp. z o.o.Radzikowice73254938
359Polyone Poland Manufacturing Sp. z o.o.Kutno753092
360Mincer Group Sp. z o.o.Stojadła71733
361BRANDEZ Sp. z o.o.Warszawa73121
362LG Chem Poland Sp. z o.o.Biskupice Podgórne71006934
363Novichem Sp. z o.o.Chorzów7172051
364Optimum Sp. z o.o.Kraków77120
365Saraya Poland Sp. z o.o.Warszawa726886
366Ct-Card Sp. z o.o.Warszawa717725
367Zakłady Chemiczne RUDNIKI S.A.Rudniki7258304
368Viki Plast Sp. z o.o.Skarżysko-Kamienna721076
369Calc Group Sp. z o.o.Zielęcin79755
370Renove sp. z o.o.Warszawa77676
371Ekochem Sp. z o.o.Głogowo766515
372Jednostka Innowacyjno - Wdrożeniowa Inwex Sp. z o.o.Kielce720008
373Towarzystwo Gospodarcze Task Sp. z o.o.Warszawa723992
374Kik Ziemskie Produkty Sp. z o.o. sp.k.Leśniakowizna732907
375Kamino Sp. z o.o. sp.k.Warszawa724920
376LERG S.A.Pustków-Osiedle7750570
377COLORIS Sp. z o.o.Mościska710065
378Katmar Pack Sp. z o.o.Piotrków Trybunalski721124
379Hirsch - Pol Sp. z o.o.Myślęcinek752029
380PPG DECO Polska Sp. z o.o.Wrocław71151003
381Dr. Green Sp. z o.o.Chrzanów743701
382Skała Tychy Sp. z o.o. sp.k.Tychy78445
383Kolasa sp.j.Łódź73600
384Chemnovatic Sp. z o.o.Lublin6138043
385Nexus Sp. z o.o.Tarnowskie Góry641622
386Eoc Belgium Nv S.A. Oddział W PolsceŁuczynów657034
387Sempre Farby Sp. z o.o.Bielsko-Biała662197
388New Anna Cosmetics Sp. z o.o.Nowa Dęba69100
389Krystyna Janda Sp. z o.o.Warszawa623171
390Permedia Sp. z o.o.Lublin6130770
391Global Point Sp. z o.o. sp.k.Biskupice Podgórne675654
392Kanu Nature Sp. z o.o.Świeszyno67138
393Siegwerk Poland Marki Sp. z o.o.Marki6101105
394Center - Gaz Sp. z o.o. sp.k.Częstochowa620880
395Cazet Kampinos Zakład Chemii Budowlanej Zdzisław Zapadka, Celina Zapadka sp.j.Łazy62755
396HAL Sp. z o.o.Baniocha647379
397Envien Biopaliwa Polska Sp. z o.o.Czechowice-Dziedzice6430150
398D&R Dispersions&Resins Sp. z o.o.Włocławek6166259
399Way2web Sp. z o.o. sp.k.Myszków644007
400Dolphin Chemia Przemysłowa Sp. z o.o.Mysłowice68815
401Dk Service Sp. z o.o. sp.k.Szówsko65636
402GBX Elektronik T. Jaworowski sp.k.Przemyśl618167
403Epurox Sp. z o.o.Poznań62162
404Consil Polska Sp. z o.o.Kraków62461
405Dagas Sp. z o.o.Warka61470
406EUROSERVICE Zakłady Przemysłu Tłuszczowego w Surochowie Sp. z o.o.Surochów6383109
407Mirarosa Cosmetics Sp. z o.o.Krynica-Zdrój63659
408Synpeko Sp. z o.o.Dobrzykowice67693
409Eko Higiena Sp. z o.o.Dąbrówka637674
410Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Consultingowe Adob Sp. z o.o.Poznań6501419
411Colquimica Polska Sp. z o.o.Plewiska6235909
412Wats Piasecki i Wspólnicy sp.j.Mysłowice624879
413Bio Cosmetic Sweden Sp. z o.o.Duszniki615352
414AKZO Nobel Car Refinishes Polska Sp. z o.o.Warszawa6400844
415Ampacet Polska Sp. z o.o.Warszawa619609
416Zettex Industry Sp. z o.o.Tropiszewo68357
417Geveko Markings Poland Sp. z o.o.Płońsk622929
418Chemipol Co Sp. z o.o.Pustków-Osiedle650026
419Friendly Gas Sp. z o.o.Płock64383
420Kuba Lakiery Sp. z o.o.Biała Podlaska62678
421Farmacia Verde Sp. z o.o. sp.k.Gdańsk52214
422Zakłady Chemiczne UNIA Spółdzielnia PracyPoznań542710
423Colorton Sp. z o.o.Dębe Wielkie55146
424Clariant Poland Sp. z o.o.Łódź552120
425Floro - Hum Sp. z o.o. sp.k.Jasienica Rosielna54003
426Tatra Spring Polska Sp. z o.o.Garwolin5187194
427Reckitt Benckiser Production (Poland) Sp. z o.o.Nowy Dwór Mazowiecki52747336
428Malborskie Zakłady Chemiczne ORGANIKA S.A.Malbork5205256
429Dltech Sp. z o.o.Mysłowice59938
430BIOGENED S.A.Łódź590134
431Agfa Nv S.A. Oddział w PolsceWarszawa532864
432Przedsiębiorstwo Innowacyjno Wdrożeniowe Delta Sp. z o.o.Dolsk51405
433Lasland Sp. z o.o.Grądy567260
434Nanochem Sp. z o.o.Sosnowiec547224
435Kairos Group Sp. z o.o.Radom511066
436KEMIRA ŚWIECIE Sp. z o.o.Świecie531271
437Dr. Miele Cosmed Group S.A.Radom5459627
438Qemetica Soda Polska S.A.Inowrocław52117534
439NITROERG S.A.Bieruń5582769
440Camea Sp. z o.o.Kuśnie56617
441Global Aerosol Solution Sp. z o.o.Bydgoszcz57840
442Marani Sp. z o.o.Zabrze538330
443Plastbud Sp. z o.o.Pustków524727
444Intersilesia Mcbride Polska Sp. z o.o.Strzelce Opolskie5245700
445Nylonbor Sp. z o.o.Sochaczew534364

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez wywiadownię gospodarczą InfoCredit

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:

1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2023-2024,

2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 200 tys. zł w latach 2023 i 2024

3. Zysk netto w latach 2023 i 2024 wyższy niż 20 tys. zł, 

4. Kapitał własny w latach 2023 i 2024 wyższy niż 20 tys. zł.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób uproszczony analogicznie do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, wyliczane przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych w grudniu 2025 r.

C/Z: 18,5

C/WK: 1,54

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z grudnia 2025 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w grudniu 2025 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2024 r. i wskaźnika C/Z w grudniu 2025 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2024 r. i wskaźnika C/Wk w grudniu 2025 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w grudniu 2025 r.

—

Informacje o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. Od 2006 r. dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 300 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Przedstawione rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Konkursy organizowane przez Instytut Europejskiego Biznesu

Każdego roku Instytut analizuje dane finansowe przedsiębiorstw w całej Polsce. W publikowanych rankingach wyróżnia firmy spełniające kryteria przyznania tytułu.

Gepard Biznesu (od 2006 r.) – tytuł przyznawany firmom, których średnia z dynamik przychodów i zysku netto wynosi w przyjętym okresie więcej niż 10 proc.

Brylant Polskiej Gospodarki (od 2008 r.) – tytuł przyznawany firmom, których oszacowana wartość rynkowa wynosi więcej niż 10 mln zł.

Efektywna Firma (od 2008 r.) – tytuł przyznawany firmom, których stosunek zysku netto do przychodów wynosi w przyjętym okresie więcej niż 5 proc.

Mocna Firma Godna Zaufania (od 2013 r.) – tytuł przyznawany firmom wyróżnionym równocześnie w konkursach Efektywna Firma oraz Gepard Biznesu

Wielki Modernizator (od 2012 r.) – tytuł przyznawany firmom, których dwuletnia amortyzacja przewyższała 2 mln zł

Worldwide Company  (od 2013 r.) – tytuł przyznawany firmom eksportującym do minimum 5 krajów