Jeronimo Martins, właściciel sieci Biedronka, tworzy wielki sojusz zakupowy z europejskimi sieciami handlowymi

Nowa europejska grupa zakupowa będzie się nazywała Epic Partners. Jej członkami  mają być portugalski koncern Jeronimo Martins, który ma sklepy w Polsce (Biedronka, Hebe) i Portugalii, rosyjski Magnit, szwedzka ICA, szwajcarski Migros, niemiecka Edeka i holenderski Picnic.

Siedzibą sojuszu zakupowego będzie szwajcarska Genewa. Za pomysłem powołania do życia nowego podmiotu stoi niemiecka Edeka, która kilka miesięcy temu opuściła grupę zakupową o nazwie Agecore. Partnerem sojuszu zostanie Gianluigi Ferrari, do niedawna szef Agecore.

„Wiadomości Handlowe” informują, że partnerzy przedsięwzięcia prowadzą działalność łącznie w 10 europejskich państwach. EuroCommerce, organizacja reprezentująca w Brukseli interesy gigantów handlowych, wydała już oświadczenie w sprawie powołania do życia nowego podmiotu. Podkreślono w nim, że sojusz nie będzie miał żadnej styczności z dostawcami z grupy małych i średnich przedsiębiorstw ani z rolnikami.

Epic Partners będzie natomiast negocjować w imieniu swoich członków „komplementarne usługi międzynarodowe i działania marketingowe z największymi międzynarodowymi producentami marek, ze szczególnym uwzględnieniem pakowanych produktów przetworzonych”. Innymi słowy, negocjacje zakupowe prowadzone będą z największymi producentami z rynku produktów szybkozbywalnych (FMCG – Fast Moving Consumer Goods).

źródło: „Wiadomości Handlowe” , Gazeta.pl