Dla Zdrowia

Zmiana w kryteriach X edycji Konkursu Samorząd Przyjazny Firmom 2016

2 czerwca 2017 r.  Kapituła Konkursu Samorząd Przyjazny Firmom zdecydowała zmniejszyć kryterium przyznawania tytuł Samorząd Przyjazny Firmom do 10 Gepardów Biznesu na terenie miasta lub gminy i utrzymać wymóg 10 Gepardów Biznesu na 10 tysięcy mieszkańców.

Instytut Europejskiego  Biznesu i wydawca Magazynu  Przedsiębiorców  ”Europejska Firma” od 2007 r. prowadzą Konkurs Samorząd Przyjazny Firmom, którego celem jest promowanie miast, gmin, powiatów, województw i urzędników samorządowych wspierających rozwój firm na swoim terenie.

Członkami kapituły Konkursu Samorząd Przyjazny Firmom są Jerzy Krajewski, dyrektor Instytutu Europejskiego Biznesu, i dr Jan Rakowski, prezes Kongregacji Przemysłowo-Handlowej Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej.

W dziesiątej edycji Konkursu Samorząd Przyjazny Firmom 2016 za Samorząd Przyjazny Firmom 2016 uznajemy miasta, w których  jest minimum 10 firm wyróżnionych w konkursie Gepardy Biznesu 2016 oraz  jest tam minimum 10 Gepardów Biznesu 2016 na 10 tysięcy mieszkańców.

 

Image

 

Nowa statuetka Konkursu  Samorząd Przyjazny Firmom, która będzie wręczana przez przedsiębiorców wójtom, burmistrzom i prezydentom miast. To kwiat niezapominajki, symbol przyjaźni.

Kapituła Konkursu Samorząd Przyjazny Firmom 2017 może też wyróżnić inne miasta, starostwa i województwa oraz urzędników samorządowych według własnych kryteriów.

 

Oferta dla miast

Miasto wyróżnione w X edycji Konkursu Miasto Przyjazne Firmom 2016 może używać tytułu Miasto Przyjazne Firmom 2016 za darmo i bezterminowo.

To znaczy, że np. na stronie internetowej miasta może pojawić się informacja, że miasto zdobyło tytuły Miasto Przyjazne Firmom 2016, ale bez znaków graficznych, które są chronione prawami autorskimi.

Płatne są logo promocyjne Miasto Przyjazne Firmom 2016, dyplomy i  statuetki.
Logo promocyjne kosztuje 300 zł netto.
Dyplom kosztuje 300 zł netto.
Statuetka kosztuje 900 zł netto.

Logo organizator konkursu wysyła mejlem, a dyplomy i statuetki można odebrać na XIV Kongresie Gospodarki Polskiej albo otrzymać pocztą.

Dyplomy i statuetki można kupić nie tylko dla miasta, ale również dla jego przedstawiciel. To dobra forma wyróżnienia za wkład w rozwój miasta.

Logo można wykorzystywać bezterminowo na wszystkich nośnikach.

XIV Kongres Gospodarki Polskiej odbędzie się 21 czerwca 2017 r. w Warszawie w Sali Głównej Centralnej Biblioteki Rolniczej przy ul. Krakowskie Przedmieście 66 (50 metrów od Placu Zamkowego).

Udział w Kongresie jednej osoby kosztuje 500 zł netto. W ramach tej opłaty przewidziana jest prezentacja miasta przez Instytut Europejskiego Biznesu na Kongresie, dyplomy dla uczestników Kongresu z miasta oraz przygotowanie wspólnie z miastem i opublikowanie artykuł w Magazynie Przedsiębiorców „Europejska Firma” w formacie A4.

Za udział w Kongresie należy zapłacić do 10 czerwca 2017 r.

Aktualizowane informacje o kongresie są pod adresem:

http://businessnow.pl/category/konferencje

Relacja z XII Kongresu Gospodarki Polskiej 21 czerwca 2016 r. jest pod adresem

http://businessnow.pl/9240,udany-xii-kongres-gospodarki-polskiej.html
Zamówienie wystarczy złożyć mejlem. W odpowiedzi organizator wysyła pro formę (ofertę handlową) i oczekuje na zapłatę. Dopiero po otrzymaniu zapłaty wysyła zamówione produkty i fakturę.

Wymiary statuetki: wysokość: 28 cm,  średnica kwiatu: 17 cm. Podstawka z zielonego marmuru ma długość 12,5 cm, szerokość 10 cm, wysokość 3 cm.

Plakietka mocowana jest na dłuższej krawędzi. Może być na niej wygrawerowane logo miasta w kolorze czarnym.

Wspomnienia z poprzednich edycji konkursu

Image

Statuetkę i dyplom z rąk  Marka Mazura,  Przewodniczącego Sejmiku Województwa Łódzkiego,  na Konferencji Lokalnego Biznesu Województwa Łódzkiego 7 maja 2009 r. w Łodzi, odebrali Robert Zakrzewski, Wiceprezydenta Miasta  Radomska i Jarosław Wojdełk z Biura Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Radomska.

Image

Przedstawiciele samorządów  wyróżnionych w Konkursie Samorząd Przyjazny Biznesowi 2011 odebrali dyplomy i statuetki Tęcza Monet na  Konferencji Lokalnego Biznesu Województwa Podkarpackiego 31 marca 2011 r.

Współorganizatorem konkursu jest Kongregacja Przemysłowo-Handlowa Ogólnopolska Izba Gospodarcza.

Patronami medialnymi konkursu są Magazyn  Przedsiębiorców  “Europejska Firma” oraz  serwis internetowy: www.busienssnow.pl.

Jerzy Krajewski, dyrektor Instytutu Europejskiego Biznesu, wiceprezes Kongregacji Przemysłowo-Handlowej OIG.