Gepardy BiznesuPolskie BrylantyŚwiatowa Firma

Z wielbłądem w świat

Jeżdżąc po drogach całego świata coraz częściej można zobaczyć naczepy z logo Wieltonu. Świadomość globalnej marki z niedużego przecież miasta, daje powód do dumy. Produkty z wieluńskiego przedsiębiorstwa można zobaczyć w najbardziej odległych zakątkach globu, oddalonych od Wielunia o tysiące kilometrów.

W ostatnim czasie kolejne partie produktów przejadą ponad 4 tysiące kilometrów by dotrzeć do miejsca zamówienia.

65 sztuk produktów  Wieltonu – 50 naczep i 15 zabudów trafi do Turkmenistanu.
Turkmenistan leży  w Azji Środkowej, pomiędzy Morzem Kaspijskim a Amu-darią. Prawie 4,5 tys. km od Wielunia. Niewątpliwie będzie to niecodzienny przejazd do Azji Środkowej – wywrotki bowiem, zgodnie z życzeniem klienta, malowane były w 5 różnych kolorach: czerwonym, zielonym, niebieskim, szarym i żółtym.

Image

 

Image

 

Kontrahent – szwajcarska firma z siedziba w St. Gallen – zajmuje się rozwojem nowoczesnych technologii w transporcie i doradztwem w budowie najnowszych rozwiązań logistycznych. Swoją działalność aktywnie prowadzi m.in. w Turkmenistanie, gdzie trafią naczepy i zabudowy z Wieltonu. Wszystkie zamówione produkty Wieltonu dotrą na miejsce w lutym.
Turkmenistan to jedno z ponad 30 miejsc na świecie do których trafiają wyroby Wieltonu. Miejscem oddalonym od Wielunia o ponad 6 tys. km, w którym można zobaczyć wywrotki z wielbłądem w logo to Burkina Faso w Afryce.
Doskonale sprawdza się tam ich wytrzymałość oraz wszechstronność. Na zdjęciach –widać 40 naczep Wieltonu pracujących w Wagadugu (Ouagadougou), stolicy Burkino Faso w regionie Afryki Zachodniej.
Za pośrednictwem naszego punktu dealerskiego we Francji naczepy z Wieltonu jeżdżą także po drogach Nowej Kaledonii. To francuskie terytorium zamorskie w zachodniej części Oceanu Spokojnego, w Melanezji. Wyspa leży około 1400 km na wschód od Australii i 1500 km na północny zachód od Nowej Zelandii. 15556 km (w odległości lotniczej) i 8400 mil morskich od Wielunia.

W Europie Wielton plasuje się na 5 miejscu wśród producentów swojej branży. W portfolio spółki znajduje się 60 typów wyrobów, z których korzystają firmy transportowe, budowlane, produkcyjne, dystrybucyjne i rolnicze. Dzięki rozbudowanej sieci sprzedaży, naczepy z logiem Wieltonu, trafiają do ponad 30 krajów, w tym m.in.: do Rosji, Włoch, Francji, a także do krajów Azji i Afryki.
Za pośrednictwem segmentu Agro prowadzona jest również produkcja oraz sprzedaż przyczep dla rolnictwa.

 

WIELTON S.A. w Wieluniu została wyróżniona w VIII edycji ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznes 2013, VI edycji ogólnopolskiego Konkursu Potęgi Biznes 2013 i w I edycji Ogólnopolskiego Konkursu Światowa Firma 2013.