AktualnościEfektywna FirmaGepardy BiznesuInstytutKlubMocna FirmaPolskie Brylanty

Z pasji do rozwoju

HKL Dekoracja Okien Sp. z o.o. to przede wszystkim innowacyjność i świetny zespół. Dzięki najwyższej jakości produktom, zmotywowanym pracownikom i zautomatyzowanej produkcji wyznacza światowe trendy na rynku przesłon okiennych.

Firma od ponad 20 lat stawia na nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania. Portfolio produktów firmy jak rolety tkaninowe, rzymskie, dzień-noc, żaluzje aluminiowe, drewniane czy plisowane jest jednym z najbogatszych w Europie.

Przyjęta od początku istnienia spółki strategia automatyzacji produkcji oraz skupienie na najwyższej jakości produktów pozwoliły osiągnąć ugruntowaną pozycję zarówno na rynku polskim jak i europejskim. HKL Dekoracja Okien Sp. z o.o. współpracuje z tysiącami odbiorców hurtowych w takich krajach jak Niemcy, Holandia, Belgia, Francja, Skandynawia. Aby utrzymać zdobytą wysoką pozycję sprzedażową, Spółka w ostatniej dekadzie inwestuje w środki trwałe, czego skutkiem była budowa w 2013 nowej Hali Produkcyjnej im. Wiktorii wraz z kompleksem biurowym. Ciągła ekspansja na nowe rynki wymusza rozwój wewnętrzny, co w  najbliższym czasie zostanie osiągnięte przez rozbudowę powierzchni produkcyjnej o nową halę.

Od zawsze produktom i produkcji firmy przyświecała troska o środowisko naturalne dlatego szereg działań, mających na celu redukcję szkodliwego wpływu działalności Spółki, jak np. wdrożony z sukcesem program „Zero papieru”. W 2020 roku firma otrzymała certyfikat FSC dla jednego ze sztandarowych produktów – żaluzji drewnianych – dzięki czemu przyczynia się do ochrony ekosystemów leśnych i tym samym do zmniejszenia wpływu na zmiany klimatu. Dodatkowo inwestycja we własną instalację fotowoltaiczną wraz z planem rozbudowy przy budowie nowej hali produkcyjnej jeszcze bardziej przyczyni się do ochrony środowiska. Od chwili uruchomienia fotowoltaiki – a był to schyłek lata – zmniejszyliśmy emisję CO2 do środowiska o ponad 3000 kg co daje ekwiwalentność zasadzonych 40 nowych drzew.

Wyżej wymieniony  program zero papieru oszczędził w przeliczeniu ok. 150 drzew które zostały w lesie. Blisko 2 mln kartek papieru nie zostało zużyte w procesie produkcji, gdyż wszelkie dane produkcyjne przekazywane są w formie elektronicznego obiegu dokumentów. Projekt ten jest cały czas udoskonalany i poszerzany.

W odpowiedzi na wymagania rynku firma pozwala na dopasowywanie produktów do specyficznych wymagań klientów, co pozwoliło na owocną współpracę nie tylko z wymagającym klientem końcowym, ale także na ugruntowaną pozycję wśród architektów i projektantów wnętrz. Podążając za trendami na rynku firma oferuje, zarówno tradycyjne produkty jak i produkty zmotoryzowane, pozwalające na instalację w inteligentnych budynkach.

Wizją firmy jest uzyskanie wysokiej i powtarzalnej jakości produktów, tak aby zaspokoić potrzeby klientów na rynku krajowym i zagranicznym.

Krzysztof Krawczyk

 

HKL Dekoracja Okien Sp. z o.o. w Szczecinie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XVI edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2021, XIV edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2021, XIV edycji Konkursu Efektywna Firma 2021, IX edycji Konkursu Mocna Firma 2021 i IX edycji Konkursu Światowa Firma Worldwide Company 2021 na podstawie danych finansowych.

Spółka rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2019-2020 wyniosła w jej przypadku 17,5 proc. To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2021.

Działa też efektywnie – średni stosunek zysku netto do przychodów w  latach 2019 i 2020 r. osiągnął poziom 7,9 proc. To dało jej tytuł Efektywna Firma 2021. A razem zapewniło jej tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2021.

Wartość rynkowa przedsiębiorstwa w styczniu 2021 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na ponad 100 mln zł, co dało mu tytuł  Brylant Polskiej Gospodarki 2021.

Spółka eksportowała w 2020 r. do 9 krajów, dzięki czemu uzyskała tytuł Światowa Firma Worldwide Company 2021.

Więcej o firmie pod adresem: http://hkl.eu

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy #gepardbiznesu #businessgepard #mocnafirmagodnazaufania #strongcompany #efektywnafirma #effectivecompany  #ŚwiatowaFirmaWorldwideCompany #WorldwideCompany #JerzyKrajewski