Aktualności

Your Empowering Success

Your Empowering Success to unikalny cykl spotkań z osobami, którym w świecie finansów i biznesu udało się osiągnąć prawdziwy sukces. Organizuje go Związek Maklerów i Doradców w Warszawie.

19 kwietnia 2017 r. gośćmi drugiego spotkania YES, które prowadził Paweł Cymcyk, prezes Związku Maklerów i Doradców,  byli:

Sebastian Buczek
Prezes Zarządu Quercus TFI
Założyciel i Prezes Zarządu Quercus TFI SA, gdzie pełni również funkcję Dyrektora Departamentu Inwestycyjnego. Założone przez niego w 2007 roku TFI to obecnie jedno z największych towarzystw w Polsce z aktywami pod zarządzaniem o wartości przekraczającej 4,75 mld zł. Wcześniej również jako Wiceprezes, a następnie Prezes Zarządu ING TFI oraz ING Investment Management.

 

Maciej Górski
Dyrektor Sprzedaży Lion’s Bank
Dyrektor Sprzedaży w jednym z najbardziej profesjonalnych i nowoczesnych oddziałów private bankingu w Polsce. Wcześniej współpracował z takimi instytucjami jak Allianz oraz Citibank Handlowy jako osobisty bankier klientów zamożnych. Prywatnie fan sportowej jazdy na rowerze oraz wielokrotny uczestnik Tour de Pologne dla amatorów.

 

Kamil Gemra
Partner w InnerValue
Partner w Agencji Relacji Inwestorskich InnerValue obsługującej wiele spółek z polskiego rynku, gdzie odpowiada za pozyskiwanie nowych Klientów, kontakt z mediami finansowymi oraz szkolenia. Specjalizuje się w obsłudze spółek z branży finansowej i inwestycyjnej. Był współtwórcą serwisu StockWatch.pl oraz dyrektorem ds. rynku pierwotnego w Domu Maklerskim W Investments SA.
Kamil Gemra zachęcał do czytania książek z poradami, jak osiągnąć sukces. Radził, by myśleć o założeniu własnej firmy, ciągle uczyć się, szukać nowych możliwości.
Maciej Górski zachęcał do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem z koleżankami i kolegami z pracy. Awansował w Lion’s Bank na Dyrektora Sprzedaży, bo jego przełożeni dostrzegli jego zaangażowanie, że za darmo robił szkolenia sprzedażowe w różnych oddziałach banku w całej Polsce.
Sebastian Buczek opowiedział, jak jego TFI Quercus poradziło sobie z trudnym okresem na giełdzie jesienią 2008 r. i na przełomie lat 2008-2009, gdy niektórzy głosili, że kapitalizm się kończy. Jego zdaniem ważne jest przekonanie, że po trudnych czasach przychodzą lepsze i zapas kapitału na przetrwanie trudniejszych.  TFI Quercus miało kapitał na 3 lata. Zachowywało się rozsądnie na rynku, co docenili klienci. „Aby odnieść sukces na giełdzie, trzeba się napracować przy analizach spółek, być systematycznym i mieć szczęście”, powiedział Buczek. „Staramy się inwestować w spółki, które mają dobre zarządy, niezłe produkty i raczej niskie wyceny”, dodał. Odpowiadając na pytanie Pawła Cymcyka przyznał, że prowadząc firmę TFI Quercus  pilnuje kosztów, jest „kosztoczuły”.
Odpowiadając na pytania BusinessNow.pl powiedział, że TFI Quercus bierze pod uwagę ryzyko polityczne, ale uważa, że nie wybuchnie wojna w Korei. Podał, że nie obserwuje napływu nowych środków do funduszy akcji. Jest nawet odwrotnie. „W marcu 2017 r. z funduszy akcji odpłynęło 400 mln zł”, powiedział Buczek.