Efektywna FirmaGepardy BiznesuInstytutPolskie BrylantyŚwiatowa Firma

XX edycja „Listy 500”: Śnieżka ponownie wśród liderów

Dziennik „Rzeczpospolita” już po raz 20. opublikował zestawienie wiodących polskich przedsiębiorstw – „Listę 500”.  W tegorocznej edycji prestiżowego rankingu Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA uplasowała się na 447. pozycji.

Co roku, w zestawieniu dziennika „Rzeczpospolita” klasyfikowane są dynamiczne firmy, będące liderami polskiej gospodarki. Należy do nich Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA – czołowy producent farb i lakierów w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

W 2017 roku Śnieżka uzyskała przychody ze sprzedaży w wysokości 566 998 tys. zł. Wyniki finansowe przełożyły się na 447. miejsce przedsiębiorstwa na tegorocznej „Liście 500”. Godny uwagi jest również fakt, że Śnieżka należy do 143 spółek giełdowych sklasyfikowanych w rankingu. Wśród spółek obecnych „na parkiecie”, firma zajęła 130. miejsce.

Grupa Kapitałowa Śnieżka wykorzystuje długoletnie doświadczenie i znajomość rynków lokalnych oraz najnowocześniejsze technologie, wyznaczając trendy w swojej kategorii, zarówno na rodzimym rynku, jak i poza granicami kraju. To wszystko przekłada się na wyniki firmy, która co roku obecna jest w prestiżowych zestawieniach.

Nowoczesne zakłady produkcyjne przedsiębiorstwa, zlokalizowane w Polsce, na Ukrainie oraz Białorusi, produkują rocznie 140 mln litrów różnego rodzaju wyrobów chemii budowlanej. To jedyna firma w branży posiadająca Akredytowane Laboratorium Badawcze, a także jedyna notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Śnieżka posiada własną Fundację oraz prowadzi autorskie programy społeczne.

FABRYKA FARB I LAKIERÓW ŚNIEŻKA S.A. w Warszawie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XII edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2017, X edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2017, X edycji Konkursu Efektywna Firma 2017 i  V edycji Konkursu Światowa Firma Worldwide Company 2017na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego i urzędów celnych.