Aktualności

X Międzynarodowy Kongres Faktoringu – finansowanie faktur w Polsce ma już 25 lat!

Kongres Faktoringu to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu spotkań menedżerów i praktyków faktoringu i finansów w Polsce. Udział w nim biorą uznani eksperci z całego świata. Omawiane są tu kluczowe problemy i wyzwania stojące przed dostawcami usług faktoringowych zarówno w Polsce, jak i na innych rynkach. W tym roku przypada 25-lecie funkcjonowania tej branży w Polsce. Także Kongres będzie miał swój okrągły jubileusz – X edycję. Odbędzie 19 września 2019 r. w Warszawie.

Już po raz dziesiąty eksperci w dziedzinie zarządzania płynnością spotykają się na największym wydarzeniu poświęconym finansowaniu firm w Polsce. Międzynarodowy Kongres Faktoringu na mapie konferencji branży finansowej wypracował sobie silną pozycję i uznanie. Przez lata przyciągnął wielkie grono wiernych słuchaczy i uczestników zarówno z Polski, jak i ze świata.

Tegoroczna edycja poświęcona będzie m.in. wykorzystaniu nowych technologii w biznesie, finansach i faktoringu. Eksperci analizować będą także zmiany zachodzące w otoczeniu ekonomicznym i prawnym. Ocenie zostaną poddane szanse dla branży w kontekście rozwoju fintechów. Spotkanie odbędzie się 19 września w Centrum Praskim Koneser w Warszawie.

Międzynarodowy Kongres Faktoringu to doroczne spotkanie ekspertów i sympatyków faktoringu z całego świata. Doczekał się licznego grona wiernych słuchaczy i uczestników. W tym roku odbędzie się już po raz dziesiąty. Na ten rok przypada również 25 – lecie naszej branży. Dlatego Kongres będzie mieć wyjątkowy charakter. Przyjrzymy się zmianom prawnym, regulującym funkcjonowanie przedsiębiorczości w Polsce i w Europie. Będziemy rozmawiać z przedsiębiorcami i menedżerami korzystającymi z faktoringu. Odpowiemy na pytania związane z wykorzystaniem nowych technologii w finansach. Czeka nas spotkanie pełne pasjonujących wystąpień, ciekawych dyskusji i ważnych pytańmówi Sebastian Grabek, Przewodniczący Komitetu Wykonawczego Polskiego Związku Faktorów.

Gościem specjalnym tegorocznej edycji Kongresu będzie Jan Krzysztof Bielecki, były Prezes Rady Ministrów RP, Przewodniczący Rady Doradczej Partnerów EY Polska. Jego wykład będzie z pewnością wartościową inspiracją dla każdego uczestnika.

Ramowy Program X Międzynarodowego Kongresu Faktoringu:

Gość specjalny
– Jan Krzysztof Bielecki (były Prezes Rady Ministrów RP, Przewodniczący Rady Doradczej Partnerów EY Polska),

25 lat faktoringu w Polsce – sukcesy i wyzwania
Sebastian Grabek (Przewodniczący Komitetu Wykonawczego Polskiego Związku Faktorów),

Rozwój faktoringu na świecie
Patrick de Villepin (Przewodniczący Komitetu Wykonawczego FCI, Factoring Global Head of BNP Paribas Group),

Panel dyskusyjny: Ofensywa ustawodawcza w Polsce i w Europie – szansa czy zagrożenie?
– Moderator: Ewa Guzowska (Wspólnik KGK Kancelarii Radcowskiej E.Guzowska i Ska, Sp.k.),

Panel dyskusyjny: Oczekiwania i potrzeby przedsiębiorców – czy faktorzy trafnie je rozpoznają?
– Moderator: Roman Maciejewski (Prezes Zarządu Santander Factoring)

Panel dyskusyjny: Nowe technologie w finansach – czas na faktoring
– Moderator: Michał Pawlik (Prezes Zarządu SMEO)

Na kongres zaprasza Polski Związek Faktorów wraz z głównymi sponsorami tegorocznego edycji: HPD LendScape, MintSoftware oraz Novabase, sponsorem, firmą Alvantia, partnerami merytorycznymi: FCI oraz EY Polska. Partnerami medialnymi wydarzenia zostali: Rzeczpospolita, My Company Polska, Bank, Europejska Firma, MŚBiznes, a także portale: AleBank.pl, Fintek.pl, FranczyzaBanku.pl, CEO.com.pl, BCR oraz TRF News.

Więcej informacji na stronie: KongresFaktoringu.pl