Gepardy Biznesu

x-kom wyróżniony przez londyńską giełdę

30 polskich firm znalazło się w zestawieniu 1000 najlepszych europejskich małych i średnich przedsiębiorstw, przygotowanym przez Londyńską Giełdę Papierów Wartościowych. Wśród spółek mogących zainspirować Europę swoimi finansowymi oraz technologicznymi osiągnięciami pojawił się częstochowski x-kom.

Raport „1000 Companies to Inspire Europe 2017″ oparty jest o analizę najbardziej dynamicznych i najszybciej rozwijających się biznesów sektora małych i średnich firm w Europie. Ranking przedstawia szczegółowe badanie możliwości i wyzwań oraz trendów dla tego sektora. Podkreśla również kluczowe znaczenie takich firm dla przyszłości europejskiego wzrostu gospodarczego, innowacyjności oraz tworzenia miejsc pracy.

Na tej prestiżowej liście znalazło się 30 polskich firm, które średnio osiągają rocznie po 63 mln euro przychodów i rosną średnio po 123% rocznie. W gronie wyróżnionych spółek pojawił się x-kom, który od 15 lat z dużymi sukcesami działa w niezwykle konkurencyjnej branży sprzedaży sprzętu IT i elektroniki, zdominowanej przez największych światowych graczy. Pomimo mocnej konkurencji
x-kom nie tylko utrzymuje silną pozycję na rynku, ale wręcz rozwija się w niezwykłym tempie. Potwierdzają to dane, które pokazują, że w latach 2013-2015 dynamika x-kom wzrosła o 471% i już w 2015 r. przekroczyła miliard złotych, a w 2016 r. kontynuowała wzrost.

Obecność częstochowskiej firmy w raporcie „1000 Companies to Inspire Europe” jest dużym wyróżnieniem.

 

X-Kom Sp. z o.o. w Częstochowie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu  w XI edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2016 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.