Gepardy BiznesuŚwiatowa Firma

„Wprawiamy świat w ruch” – to motto MDH

Tytułowe motto, a zarazem hasło firmowe idealnie wpisuje się w działalność firmy MDH, która ponad 18 lat istnieje na rynku, dostarczając wysokiej jakości sprzęt medyczny, zarówno ortopedyczny, jak i rehabilitacyjny.

Firma cały czas systematycznie się rozwija w zakresie naukowo-badawczych, udoskonalając swoje produkty, wprowadzając innowacyjne rozwiązanie, zapewniając swoim klientom nowoczesny sprzęt, jednocześnie gwarantując profesjonalne doradztwo ze strony zatrudnionych specjalistów.

 Image

Cieszy się zaufaniem  kilkuset sklepów ze sprzętem medycznym w Polsce. Wprowadziła na rynek wiele swoich marek, po uprzednim przeprowadzeniu wielu badań, które potwierdzają ich wysoką użyteczność oraz gwarancję bezpieczeństwa. Produkty MDH cieszą się popularnością nie tylko na terenie naszego kraju, ale również na całym świecie, głównie ze względu na ich wysoką jakość i niepowtarzalny design.

 Image

Kolejne cele firma realizuje zgodnie z profesjonalnym systemem zarządzania jakością, który jest oparty o normę ISO 9001, a także o wymagania normy dla wytwórców i dystrybutorów medycznych EN ISO 13485, dotyczące nie tylko produkcji i dystrybucji, ale również projektowania i serwisu sprzętu rehabilitacyjnego oraz ortopedycznego.

Image

Wdrożenie tych systemów pozwala na stopniowe podnoszenie jakości produktów oraz wypełnianie wszelkich wymogów prawnych.
Firma MDH – wchodząca w skład grupy kapitałowej MEDORT S.A – wychodzi z założenia, że profesjonalizm jest potrzebny w każdej dziedzinie, aby osiągnąć sukces w swojej branży.

Image

Na potwierdzenie tych słów wystarczy przedstawić tylko kilka nagród, które MDH otrzymała przez wiele lat swojej działalności. Do najważniejszych z pewnością należy „Złote Godło” w kategoriach: system zarządzania oraz produkt w grupie powyżej 100 pracowników. Nie można również pominąć wyróżnienia przez firmę Dun & Bradstreet, która przyznała MDH „Certyfikat Wiarygodności Biznesowej” za najwyższą ocenę stabilności, biorąc pod uwagę kryteria zaakceptowane przez D&B Poland, czyli jedną z czołowych instytucji finansowych. Tym bardziej ta nagroda ma dużą wartość i świadczy o wysokiej jakości usług i dynamicznym rozwoju.

Image

Certyfikat „Dynamiczna Firma” został przyznany przez HBI Polska za osiągniętą przez nasza firmę dynamikę wzrostu w latach 2008, 2009 i 2010. Wskaźnik został obliczony na podstawie autorskiego algorytmu oceny wzrostu opracowanego przez HBI uwzględniającego zatrudnienie, obrót i zysk firmy.
W roku 2012 MDH zostało laureatem VII edycji konkursu „Gepardy Biznesu”, zaś w roku 2014 zostało wyróżnione prestiżową nagrodą „Gazele Biznesu”. Ranking Gazele Biznesu  to ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm.

Najnowszym osiągnięciem w roku 2015 jest certyfikat „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia” przyznany przez Instytut Zarządzania i Rozwoju Jakości w I edycji konkursu jakości, adresowanego do podmiotów leczniczych oraz innych jednostek działających na rynku ochrony zdrowia. Oprócz tego zaszczytnego certyfikatu MDH otrzymało dodatkowe wyróżnienie specjalne – statuetkę „Grand Quality” za utrzymywanie szczególnych standardów jakości w swojej działalności.

Skoro jesteśmy przy rozwoju firmy, należy również wspomnieć o wielu grupach produktów, które zdążyły się rozwinąć pod skrzydłami MDH. Mamy tutaj na myśli brandy takie jak Vitea Care, Qmed, czy Memo. Dodatkowo MEYRA – marka z 80-letnią stała się częścią oferty MDH wskutek przejęcia niemieckiego giganta z branży rehabilitacyjnej przez MEDORT.

MDH Sp. z o.o. w Łodzi została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w X edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2015, i w trzeciej edycji Konkursu Światowa Firma – Worldwide Company 2015 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego i Urzędów Celnych. MDH Sp. z o.o. w 2014 r. eksportowała swoje produkty do 47 krajów.