AktualnościWyróżnieni

Weltor Sp. z o.o. to Gepard Biznesu 2021

Weltor Sp. z o.o. w Mikołowie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XVI edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2021 na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Spółka rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2019-2020 wyniosła w jej przypadku 17,7 proc. To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2021.

Zajmuje się sprzedażą hurtową maszyn wykorzystywanych w górnictwie, budownictwie oraz inżynierii lądowej i wodnej

W ofercie ma urządzenia i materiały spawalnicze: uchwyty Binzel, abicor binzel, części Binzel, urządzenia Hypertherm, cześci Hypertherm, spawarki Oerlikon, spawarki Kemppi, spawarki Esab, spawarki Spartus, spawarki EWM, spawarki Fronius, spawarki Lincoln, odciągi spawalnicze, przyłbice Speedglas, drut proszkowy, drut spawalniczy, Bohler, Oerlikon, Metalurgia, Pomet, GCE, Perun, Kemper, rękawice spawalnicze, Weldas, Spartus, Granberg, serwis spawarek, kalibracja spawarek, walidacja spawarek, przeglądy spawarek, urządzenia spawalnicze, materiały spawalnicze, urządzenia plazmowe, przecinarki plazmowe, częsci plazmowe, CNC, materiały ścierne, przyłbice, preparaty spawalnicze, płyny chłodzące spawarek, lamele spawalnicze, kurtyny spawalnicze.

Oferuję też nowe oraz regenerowane alternatory i rozruszniki, części zamienne, regenerację.

Alternatory Bosch, alternatory Valeo, alternatory Hitachi, alternatory Mitsubishi, alternatory Lucas, alternatory Iskara, alternatory Delco Remy, alternatory Prestolite, alternatory Nikko, alternatory Magneton, alternatory Magneti Marelli, rozruszniki Bosch, rozruszniki Valeo, rozruszniki Hitachi, rozruszniki Mitsubishi, rozruszniki Lucas, rozruszniki Iskara, rozruszniki Delco Remy, rozruszniki Prestolite, rozruszniki Nikko, rozruszniki Magneton, rozruszniki Magneti Marelli, alternatory Cummins, alternatory Caterpillar, alternatory Mecalac, alternatory Comatsu, alternatory JCB, alternatory Liebherr, alternatory Manitou, alternatory Hyundai, alternatory Deutz, alternatory Perkins, rozruszniki Cummins, rozruszniki Caterpillar, rozruszniki Mecalac, rozruszniki Comatsu, rozruszniki JCB, rozruszniki Liebherr, rozruszniki Manitou, rozruszniki Hyundai, rozruszniki Deutz, rozruszniki Perkins, naprawa alternatorów, naprawa rozruszników, regeneracja alternatorów, regeneracja rozruszników.

Więcej o firmie na stronie internetowej: http://www.weltor.pl/

 

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm #gepardbiznesu #businessgepard

Informacja o Portalu Przedsiębiorców Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 15 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe ponad 200 tysięcy polskich firm. Analizy opierają głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w bardzo uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest również w Konkursie Miasto Przyjazne Firmom, który instytut organizuje od 2007 r.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez  porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych w marcu 2021 r.

C/Z: 34,60

C/WK: 1,05

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z marca 2021 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w marcu 2021 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2020 r. i wskaźnika C/Z w marcu 2021 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2020 r. i wskaźnika C/Wk w marcu 2021 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w marcu 2021 r.