Aktualności

W Europie jest więcej miliarderów niż w Ameryce Północnej

Liczba miliarderów na świecie wzrosła w ubiegłym roku do 2473 – wynika z najnowszych statystyk firmy konsultingowej Wealth-X. Tak wielu nie było ich nigdy wcześniej w historii. Wbrew obiegowym opiniom więcej z nich mieszka w Europie niż w Ameryce Północnej.

Wealth-X podaje, że w Europie mieszka 806 miliarderów, w Azji 645, a w Ameryce Północnej – 628. Łącznie wszyscy posiadają majątek szacowany na 7,7 trylionów dolarów. Przy czym, o ile liczba miliarderów wzrosła w Europie w ciągu roku o 5,4 proc., to ich łączny majątek spadł o 0,8 proc.

Tylko 294 z 2 473 miliarderów to kobiety, a ponad połowa z nich odziedziczyła majątek, a nie dorobiła się go sama. Zresztą każdego roku liczba takich „dziedzicznych” miliarderów rośnie o ok. 6 proc. 85 proc. miliarderów ma żony lub mężów, a większość z nich ma troje dzieci – potencjalnych dziedziców fortuny.

Miliarderzy działają najczęściej w sektorze finansów, bankowości i inwestycji, ale ten odsetek spadł z 19 proc. w 2004 r. do 15 proc. w 2015 r. Przybywa natomiast miliarderów w handlu, ubezpieczeniach i usługach dla przedsiębiorstw.

 

Ponad 56 proc. miliarderów deklaruje, że ich największą pasją jest dobroczynność.

źródło: PAP za Bankier.pl

 

Źródło: PAP