Gepardy Biznesu

VidiCom – jeden z największych dystrybutorów profesjonalnych systemów montażowych do elektroniki użytkowej i przemysłowej

VidiCom Sp. z o.o. jest jednym z największych dystrybutorów w Polsce specjalistycznych, profesjonalnych systemów montażowych do elektroniki użytkowej i przemysłowej. Zdobyła i  utrzymała pozycję największego dystrybutora specjalistycznych systemów montażowych dedykowanych do urządzeń mobilnych dla rynku samochodowego.

VidiCom Sp. z o.o. w Warszawie została założona w 2010 roku.  Jest zarządzana i prowadzona przez grupę osób, dla których dystrybucja profesjonalnych, specjalistycznych systemów montażowych do urządzeń mobilnych stanowi pasję wynikającą z zamiłowania do ich pełnego wykorzystania oraz czynnego kreowania i propagowania podobnych potrzeb wśród klientów. Siłą firmy jest bardzo dobra znajomość tematyki oraz branży, w której funkcjonuje.

„Wsparci doświadczeniami własnymi i partnerów wiemy jak dla wspólnego dobra zarządzać procesami obrotu towarowego przynoszącego zysk obu stronom transakcji. Dostarczamy nie tylko towary, ale również pełne, zintegrowane rozwiązania techniczne oraz oferujemy atrakcyjną formę ich sprzedaży. Zadowolenie naszych klientów ze współpracy z nami jest dla nas najważniejszym dobrem, stymulującym wzrost spółki”, mówi Marek Frankowski, Prezes Zarządu VidiCom Sp. z o.o. w Warszawie.

Spółka jako pierwszy w Polsce autoryzowany importer i dystrybutor produktów trzech marek: RAM Mount, Brodit oraz Goal Zero specjalizuje się od wielu lat w sprzedaży hurtowej. W praktyce oznacza to, że VidiCom jest źródłem pochodzenia produktów RAM Mount, Brodit oraz Goal Zero w Polsce. Od samego początku współpracuje bezpośrednio z producentami i jest ich oficjalnym przedstawicielem. Dla kontrahentów oznacza to brak zbędnych pośredników oraz brak konieczności dzielenia się marżą z innymi podmiotami. Dobra dostępność oferowanych produktów zapewnia szybkie dostawy.

VidiCom Sp. z o.o. jest importerem i dystrybutorem wysokiej jakości, profesjonalnych, specjalistycznych systemów montażowych dedykowanych do elektroniki użytkowej i przemysłowej ze szczególną specjalizacją w zakresie systemów montażowych dla rynku samochodowego, motocyklowego, rowerowego, pojazdów terenowych, rynku morskiego, lotniczego oraz szeroko rozumianego rynku logistyki. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem i oczekiwaniami klientów nieustannie poszerza gamę oferowanych produktów o inne marki.

Swoje działania VidiCom  opiera na budowaniu ścisłego związku opartego na zrozumieniu celów partnerów i powiązaniu ich z własnymi dążeniami. Oznacza to w praktyce bardzo bliskie relacje i zindywidualizowane podejście do każdego z Partnerów.

„Sukces naszej działalności osiągamy dzięki sprawdzonym i sprawnie funkcjonującym mechanizmom biznesowym wspartym nowoczesnymi narzędziami decyzyjnymi”, ocenia Marek Frankowski.

Kontrahentami firmy są importerzy motoryzacyjni aut osobowych i ciężarowych oraz sieci ich autoryzowanych dealerów; hurtownie oraz sklepy detaliczne ze sprzętem i akcesoriami komputerowymi oraz elektroniką użytkową; sklepy detaliczne ze sprzętem lotniczym oraz urządzeniami do nawigacji samolotowej; producenci jachtów, łodzi i kajaków; sklepy i sieci sklepów detalicznych z częściami i akcesoriami do motocykli oraz ATV; importerzy wózków widłowych oraz terminali PC. Aktualnie na terenie kraju spółka ma kilkuset partnerów  i ich liczba stale wzrasta. Jest oficjalnym partnerem wspierającym narodową kadrę reprezentacji Polski z Polskiego Związku Alpinizmu.

Image

Obecnie VidiCom Sp. z o.o. jest jednym z największych dystrybutorów w Polsce specjalistycznych, profesjonalnych systemów montażowych do elektroniki użytkowej i przemysłowej. Zdobyła i  utrzymała pozycję największego dystrybutora specjalistycznych systemów montażowych dedykowanych do urządzeń mobilnych dla rynku samochodowego. W 2017 r. Instytut Europejskiego Biznesu uhonorował spółkę prestiżową nagrodą – Gepardem Biznesu 2016.