Efektywna FirmaGepardy BiznesuMocna Firma

Uzdrowisko Świnoujście oferuje 50 rodzajów zabiegów leczniczych

Posiada 8 ośrodków sanatoryjnych, zlokalizowanych w najatrakcyjniejszej dzielnicy nadmorskiej – tuż przy promenadzie. Poleca w ramach skierowania NFZ: turnusy sanatoryjne i szpitalne, wczesną rehabilitację kardiologiczną oraz pełnopłatne pobyty: lecznicze z zabiegami, urlopowe, weekendowe, świąteczne, turnusy dla seniorów, nauczycieli i wiele innych.

Uzdrowisko Świnoujście S.A. w Świnoujściu została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w X edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2015, w VIII edycji  Konkursu Efektywna Firma 2015 i w III edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania – Strong Company 2015  na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego. Firma tak sama siebie przedstawia.

„Uzdrowisko Świnoujście” S.A. jest uzdrowiskiem o wieloletniej tradycji leczniczej. Posiadamy 8 ośrodków sanatoryjnych, zlokalizowanych w najatrakcyjniejszej dzielnicy nadmorskiej – tuż przy promenadzie. Polecamy w ramach skierowania NFZ: turnusy sanatoryjne i szpitalne, wczesną rehabilitację kardiologiczną oraz pełnopłatne pobyty: lecznicze z zabiegami, urlopowe, weekendowe, świąteczne, turnusy dla seniorów, nauczycieli i wiele innych, „Uzdrowisko Świnoujście” S.A. dysponuje nowoczesną, dobrze wyposażoną bazą zabiegową, gdzie oferujemy bogatą gamę zabiegów ( 50 rodzajów), z wykorzystaniem naturalnych surowców: borowiny i solanki. Oferujemy m.in.: kąpiele solankowe, hydromasaż w solance, ćwiczenia rehabilitacyjne w basenie solankowym, okłady  borowinowe, masaże suche, inhalacje i wiele innych zabiegów.

Image

 Image

Image

Image

Specjalizujemy się w leczeniu chorób: kardiologicznych, dermatologicznych, pulmonologicznych, reumatologicznych, laryngologicznych, cukrzycy i otyłości. Uzdrowisko Świnoujście S.A. posiada kilka zakładów przyrodoleczniczych. Do największych z nich należą:

Zakład Przyrodoleczniczy „Rusałka”

Budynek położony jest w bliskim sąsiedztwie promenady i plaży. Charakteryzuje się ciekawą architekturą z przewagą szklanych powierzchni. Kształt budowli nawiązuje do charakteru morskiego (stylizowany statek). Obiekt jest klimatyzowany, w pełni przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Posiada wygodny podjazd, automatyczne przesuwane drzwi i dwie windy.  W 2013r w wydzielonej części  ZPL „Rusałka” (II piętro) działalność rozpoczęła stacja dializ.

Image

W ZPL „Rusałka” wykonuje się ok. 40 rodzajów zabiegów, w tym z wykorzystaniem własnych surowców leczniczych. Dział fizjoterapii znajdujący się w tym obiekcie jest wyposażony w specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny. Do dyspozycji pacjentów są gabinety: •  krioterapii punktowej (leczenie schłodzonym  powietrzem lub parami azotu), • elektrolecznictwa (galwanizacja, jonoforeza, elektrostymulacja, prądy: diadynamiczne, interferencyjne, TENS, TRAEBERTA, KOTZA, ultradźwięki miejscowe), • światłolecznictwa (laseroterapia punktowa lub skaner, naświetlania miejscowe promieniowaniem widzialnym, podczerwonym lub ultrafioletowym), • leczenia polem elektromagnetycznym ( impulsowe pole magnetyczne wysokiej częstotliwości, impulsowe pole magnetyczne niskiej częstotliwości), • hydroterapii (kąpiele wirowe kończyn, hydromasaże, kąpiele perełkowe), • balneoterapii (okłady borowinowe, galwano borowina, jonoforeza borowinowa, kąpiele solankowe lub  kwasowęglowe, inhalacje solankowe), • masażu leczniczego (klasyczny, mechaniczny,  limfatyczny), • kinezyterapii (ćwiczenia grupowe lub indywidualne na przyrządach). Do dyspozycji gości Uzdrowiska jest kawiarnia i pijalnia wód leczniczych. Obiekt jest monitorowany i posiada całodobową ochronę. Całość jest funkcjonalnie i nowocześnie urządzona. Dla osób korzystających z zabiegów dostępny jest duży parking.

 

ZPL „Bałtyk”

Drugim dużym zakładem przyrodoleczniczym, którym dysponuje „Uzdrowisko Świnoujście” S.A. jest ZPL „Bałtyk” znajdujący się przy sanatorium „Bałtyk”.

Image

Wykonuje się tu  takie same zabiegi fizjoterapeutyczne jak w  ZPL „Rusałka” za wyjątkiem okładów borowinowych i masaży mechanicznych, z których pacjenci mogą skorzystać tylko w ZPL” Rusałka” lub w obiekcie „Bursztyn”.  W ZPL „Bałtyk” największym zainteresowaniem cieszy się basen leczniczy solankowy, w którym ćwiczenia grupowe odbywają się pod kierunkiem fizjoterapeuty. Ponadto dodatkowo do dyspozycji pacjenta są bicze szkockie oraz diatermia krótkofalowa. Obiekt przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych.

O jakości i skuteczności wykonywanych zabiegów w „Uzdrowisku Świnoujście” S.A. decyduje fachowy i wykwalifikowany personel medyczny jak również specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny.

Jesteśmy przekonani, że czas spędzony z nami na długo pozostanie w Państwa pamięci, a gwarancją tego są nasze nowoczesne hotele w Świnoujściu, doskonale wyposażone oraz niezwykły nadmorski klimat.

Dzięki nam z całą pewnością przeżyją Państwo wiele pięknych chwil, wsłuchując się w dyskretny szum fal, podziwiając romantyczne wschody i zachody słońca lub spacerując nad brzegiem Bałtyku.

Gwarantujemy Państwu nasze usługi na najwyższym poziomie.