Konferencje

Udana II Konfrencja Nowoczesnego Biznesu

W II Ogólnopolskiej Konferencja Nowoczesnego Biznesu  w Warszawie  29 czerwca 2012 r. wzięło udział 50 osób . Jej gośćmi honorowymi byli Alfred Domagalski, prezes Krajowej Rady Spółdzielczej, i Eugeniusz Laszkiewicz, prezes KZBS w latach 1994-2008.

Druga Ogólnopolska Konferencja Nowoczesnego Biznesu odbyła się  29 czerwca 2012 r. w sali Konferencyjnej im. Stanisława Wojciechowskiego w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej w Warszawie przy ul. Jasnej 1 w Domu pod Orłami.

 W czasie konferencji odbyło się  podsumowanie ogólnopolskie konkursów:

 * Gepardy Biznesu 2010,

* Efektywna Firma 2010,

* Potęgi Biznesu 2010,

* Gepardy Biznesu 2011,

* Efektywna Firma 2011,

* Potęgi Biznesu 2011,

Organizatorem konferencji był Instytut Nowoczesnego Biznesu.

Jej gośćmi honorowymi byli Alfred Domagalski, prezes Krajowej Rady Spółdzielczej, i Eugeniusz Laszkiewicz, prezes KZBS w latach 1994-2008.

Image

 

Dom pod Orłami, w którym na IV piętrze jest piękna Sala Konferencyjna im. Stanisława Wojciechowskiego

Image

Konferencję otworzył Jerzy Krajewski, dyrektor Instytutu Nowoczesnego Biznesu, który przedstawił prezentację pt. „Przyczyny i skutki globalnego kryzysu gospodarczego  – jakie z tego płyną  wnioski dla firm, banków,  samorządów i rządu”.  Obok niego stoi statuetka Buława Biznesu dla firm, których wartość rynkowa jest większa niż ćwierć miliarda złotych. 

 

 Prezentacja jest dostępna pod adresem:

http://www.gepardybiznesu.pl/images/stories/KNB2/knb%2029%2006%202012.ppt

Następnie  Alfred Domagalski, Eugeniusz Laszkiewicz i Jerzy Krajewski wręczyli dyplomy i statuetki wyróżnionym firmom i bankom.

Image

Przedstawiciele Ośrodka  Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych Sp. z o.o. w Rzeszowie odebrali Gepardy Biznesu i Złote Skarbonki za lata 2010 i 2011.

Image

Przedstawiciele firmy ANKOL Sp. z o.o. w Chorzelowie uczestniczyli w czterech naszych konferencjach. Tym razem odebrali Geparda Biznesu i Złotą Skarbonkę za rok 2011.

Image

 Beata Fijałkowska z firmy ANKOL Sp. z o.o. w Chorzelowie prezentuje Złotą Skarbonkę.

Image

Władysław Klażyński, prezes zarządu Banku Spółdzielczego w Skierniewicach, wyróżnionego w Konkursie Gepardy Biznesu 2011

Image

Zespół Opieki Zdrowotnej Medical Sp. z o.o. w Turze jest pierwszą firmą, która na naszej konferencji odebrała statuetkę Złota Moneta. 

Image

Jak zwykle w sali Wojciechowskiego, zrobiliśmy jedno wspólne zdjęcie grupowe w trzech rzędach.

Większe zdjęcie grupowe jest pod adresem:

http://www.gepardybiznesu.pl/images/stories/KNB2/grupowe.jpg

Image

Alfred Domagalski, prezes Krajowej Rady Spółdzielczej, w swoim wystąpieniu powiedział, że już od lat 70. XX wieku zbyt wiele krajów żyło na kredyt, co jest główną przyczyną obecnych kłopotów gospodarczych. Wskazywał też na niebezpieczeństwa związane z górą wirtualnego kapitału w instrumentach pochodnych. Polecał spółdzielczość jako efektywny i uczciwy sposób gospodarowania.

Image

Eugeniusz Laszkiewicz, prezes KZBS w latach 1994-2008, podkreślił rolę banków spółdzielczych w finansowaniu rozoju gospodarczego.

Następnie odbyły się prezentacje firm.

ANKOL Sp. z o.o. w Chorzelowie przestawiła firm o imponującym jej rozwoju i wyróżnieniach otrzymanych mi.n w Londynie i Zurichu.

Image

Ośrodka  Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych Sp. z o.o. w Rzeszowie przedstawił prezentację o swoich osiągnięciach

Image

Paweł Skrzypczak, prezes PRIMAVIKA sp. z o.o. w Gądkach, podziękował organizatorom konkursów za dostrzeżenie jego firmy, która produkuje zdrową żywność. Powiedział, że przez pierwsze 5 lat jej założyciele dokładali do interesu, przez następne dwa lata ledwo wychodzili na swoje, ale od kilku lat wreszcie zarabiają, mają coraz wyższą sprzedaż i zyski, bo ludzie polubili ich produkty. Firma PRIMAVIKA otrzymała i Gepard Biznesu, i Złota Monetę.