AktualnościDla Zdrowia

Trzecia edycja Ogólnopolskiego Konwentu pt. „Współpraca międzysektorowa i innowacje na rzecz bezpieczeństwa drogowego”

Fundację „Nadzieja” Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych zaprasza nas trzecią edycję Ogólnopolskiego Konwentu pt. „Współpraca międzysektorowa i innowacje na rzecz bezpieczeństwa drogowego” 28 i 29 października 2021 r. w Warszawie w hotelu ARCHE Krakowska w Alei Krakowskiej. Portal Przedsiębiorców „Europejska Firma.pl” jest patronem medialnym konwentu.

Konwent poświęcony będzie, jak oba poprzednie, bezpieczeństwu ruchu drogowego, nie tylko z punktu widzenia kierowców, ale również pieszych oraz rowerzystów.

Dwudniowy konwent poprowadzi Włodzimierz Zientarski, znany z radia i telewizji, a dziś też z Internetu polski dziennikarz zajmujący się tematyką motoryzacji. Pierwszy dzień Konwentu zakończy uroczysta gala, podczas której wręczone zostaną wyróżnienia przyznawane przez Fundację: „Patron Bezpiecznych Dróg”, „Najbezpieczniejsze Województwo, Powiat i Miasto” oraz „Szlachetna Firma – Dobroczyńca w biznesie” i „Złoty Artysta – Dobry Duch Kultury”. Tradycyjnie towarzyszyć będzie jej ciekawy program artystyczny.

Znamy już wstępny program i wiemy jaka tematyka będzie poruszana podczas tegorocznej konwencji. Podzielono go na bloki poświęcone: * Zdrowiu, czyli tak konsekwencjom wypadków.

* Edukacji, pierwszej pomocy, jaki… analizie osobowości potencjalnych przestępców drogowych. Edukacji, zarówno kierowców, jak i najmłodszych.

* Innowacjom mającym poprawić to bezpieczeństwo.

* Infrastrukturze, tu nacisk położono na tę rowerową oraz przejazdy kolejowe.

* Ekonomii, bo wypadki drogowe mają  wymierne ekonomicznie skutki.

 

Fundację „Nadzieja” Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych była wyróżniona w VII edycji Konkursu Najlepsza Dla Zdrowia 2019 za działalność, zmierzającą do ograniczenie liczby wypadków drogowych. Statuetkę i dyplom odebrała jej prezes Aleksandra Kieres. 

Współorganizatorem Konwentu jest Klub Integracji Europejskiej odpowiedzialny za sektor gospodarczy. Za sektor nauki odpowiada Instytut Badań nad Innowacjami i Przedsiębiorczością oraz Katedra Zarządzania Przedsiębiorstwem Wydziału Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego. A za sektor publiczny odpowiedzialny jest Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Swoim honorowym patronatem objął wydarzenie premier Mateusz Morawiecki, co podkreśla jego wagę.

wstępny program

Dwudniowy Konwent Ogólnopolski Konwent Fundacji „Nadzieja” odbędzie się w tym roku 28 i 29 października warszawskim hotelu ARCHE Krakowska w Alei Krakowskiej (uwaga niezbędna, bo w Warszawie ARCHE ma już cztery hotele), zainteresowani mogą tam również skorzystać z noclegu.

więcej: https://fundacjanadzieja.com

28 października, od godziny 13.00, o 18.00 gala

29 października, godzina 10.00 – 15.00

Hotel ARCHE Krakowska****, Aleja Krakowska 237

Udział w Konwencie jest bezpłatny, organizator prosi o zgłoszenie uczestnictwa do 15 października: fundacja.nadzieja@gmail.com. W przesłanym zgłoszeniu należy podać dane uczestnika: imię i nazwisko uczestnika, firmę, zajmowane stanowisko oraz dane kontaktowe.

Portal Przedsiębiorców „Europejska Firma.pl” jest patronem medialnym konwentu.

#EuropejskaFirma #EuropejskieZdrowie #NajlepszyDlaZdrowia #NajlepszaDlaZdrowia #mniejwypadkównadrogach #mniejalkoholu #AleksandraKires #FundacjaNadzieja #JerzyKrajewski