Aktualności

Szukasz najlepszego ogrodzenia na swoją budowę? Sprawdź dostępne systemy ogrodzeń tymczasowych!

Ogrodzenia tymczasowe sprawdzają się w wielu rozmaitych sytuacjach. Bardzo często są nieodłącznym elementem wyposażenia placu budowlanego. Chronią sprzęt przed złodziejami, ale również przechodniów i nieuważnych obserwatorów przed przypadkowym wtargnięciem na miejsce robót budowlanych, które mogłoby się skończyć tragicznie.

Ważne jest, by prace na terenie budowy przebiegały bez zakłóceń. Nic więc dziwnego, że na rynku znajdziemy sporo ciekawych rozwiązań z zakresu ogrodzeń tymczasowych. Sprawdź, jakie systemy są dostępne i co wybrać!

Rodzaje ogrodzeń tymczasowych — jakie rozwiązania znajdziesz na rynku?

Systemy ogrodzeń tymczasowych są różnorodne. Dzięki temu każdy inwestor ma możliwość wyboru takiego, które najbardziej mu odpowiada, a przy okazji będzie odpowiednie dla jego portfela. Najważniejszym zadaniem ogrodzeń tymczasowych, jakie oferuje marka sonto.pl, jest ochrona działek budowlanych przed wtargnięciem na nie osób nieupoważnionych do tego. Tymczasowe ogrodzenie to również doskonały wybór, jeśli chcemy oddzielić pewną część terenu podczas organizacji większych bądź mniejszych wydarzeń publicznych, jak np. festiwale muzyczne, koncerty. 

Do najpopularniejszych ogrodzeń tymczasowych zaliczyć można panele ażurowe. Składają się z siatki oraz ocynkowanych rurek. Drugim przykładem są ogrodzenia pełne, które z kolei składają się z paneli wykonanych z blachy, bez zbędnych otworów. Na rynku znajdziemy także ogrodzenia łączące w sobie cechy dwóch wymienionych wyżej. Niektóre kupisz już gotowe, a inne można stworzyć na zamówienie według wytycznych klienta.

Ogrodzenia tymczasowe panelowe

Ogrodzenie tymczasowe, jak sama nazwa mówi, stawiane są na jakiś czas, nie na zawsze. Z tego powodu instalacja takiego ogrodzenia nie powinna trwać bardzo długo. Najlepiej byłoby, gdyby dało się postawić takie ogrodzenie maksymalnie w jeden dzień, niezależnie od wielkości placu budowy.

Jeśli szukasz ogrodzenia, które spełni te wymogi, koniecznie zwróć uwagę na ogrodzenie panelowe tymczasowe. Prefabrykowane elementy dostępne od ręki pozwalają nie tylko na łatwy i ekspresowy montaż, ale dodatkowo w trakcie budowy nie utrudniają przełożenia kilku paneli w inne miejsce. Drobne modyfikacje w takim ogrodzeniu nikomu nie sprawią problemu. A jest to ważne! Dlaczego? Na placach budowy nietrudno o uszkodzenia takich paneli. Istotne jest, by można je było szybko wymienić, zastąpić nowymi lub przemieścić, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Tymczasowe ogrodzenia ażurowe

Deweloperzy bardzo często szukają oszczędności. Jedną z nich są tańsze ogrodzenia tymczasowe. Tańsze, ale nie znaczy, że gorsze. Ogrodzenia tymczasowe ażurowe składają się z paneli, które wypełnione są siatką. Sprawia to, że są bardzo łatwe w montażu i lekkie. Wystarczy umieścić je w specjalnie przygotowanych mocowaniach i gotowe. Panele ażurowe pozwalają także na obserwowanie tego, co dzieje się na placu budowy. Nie jest to bowiem zabronione, jednak w niektórych przypadkach może być wadą.

Ogrodzenie tymczasowe ażurowe. Zdjęcie od firmy SONTO.

Ogrodzenia ażurowe to konieczność, jeśli nieopodal placu budowy znajduje się skrzyżowanie. Tymczasowe ogrodzenie nie może pogarszać widoczności, dlatego w takich miejscach zwykle stosuje się panele z siatki. W innych przypadkach lepiej jest zastosować panele pełne, ponieważ skuteczniej chronią przed hałasami i kurzem.

Ogrodzenia tymczasowe pełne

Najczęściej inwestorzy wykorzystują ogrodzenie pełne, ponieważ najlepiej zasłania ono to, co dzieje się na placu budowy. Zwykle przestrzeń pomiędzy słupkami wypełniona jest blachą falistą lub blachą trapezową. Elementy te charakteryzują się rewelacyjnym zabezpieczeniem antykorozyjnym. Ogrodzenia tego rodzaju są zwykle bardziej masywne, a przy okazji prezentuję się estetycznie. Tymczasowe ogrodzenie pełne jest łatwe w montażu, w transporcie, można je bez problemu rozstawić i bardzo szybko złożyć. Jest wszechstronne, a przy okazji stosunkowo niedrogie. Można je zarówno zakupić, jak i wypożyczyć.

Na co zwrócić uwagę, decydując się na ogrodzenia tymczasowe?

Nie ulega wątpliwości, że ogrodzenie tymczasowe to doskonałe rozwiązanie na krótki okres. Warto z niego skorzystać podczas większej inwestycji w mieście lub mniejszej miejscowości, aby niepożądane osoby nie kręciły się po placu budowy.

Na co zwrócić uwagę, decydując się na ogrodzenie tymczasowe? Przede wszystkim na materiał, z którego zostało wykonane oraz wytrzymałość. Drewniane ogrodzenia są trwałe, jednak łatwo ulegają uszkodzeniu. Tworzywa sztuczne są lekkie i mocne, ale jednak metalowe ogrodzenia odznaczają się najdłuższą listą walorów.

Materiał partnera.