Światowa Firma 2018 Przemysłu Spożywczego

Instytutu Europejskiego Biznesu w szóstej edycji Konkursu Światowa Firma Worldwide Company 2018 znalazł ponad 6 tysięcy firm, które osiągnęły przychody z eksportu w latach 2015-2016. Spośród nich 377 firm Przemysłu Spożywczego eksportowało w 2016 r. do minimum 3 państw i uzyskało tytuł Światowa Firma Worldwide Company 2018 Przemysłu Spożywczego.
Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Światowa Firma od 2013 r.

Danych do konkursu dostarcza mu Wywiadownia Handlową InfoCredit, która zbiera informacje o eksporterach z urzędów celnych.

Instytutu Europejskiego Biznesu przedstawia ranking Światowa Firma Worldwide Company 2018 Przemysłu Spożywczego w kolejności według liczby krajów, do których prowadzony był eksport w 2016 r.

Firmy wymienione w rankingu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Światowa Firma Worldwide Company 2018 publicznie na wszystkich nośnikach.

Płatne są logo Światowa Firma Worldwide Company 2018 oraz dyplomy i statuetki dla wyróżnionych firm i ich pracowników. Prosimy więc nie kopiować z Internetu dla celów marketingowych wizerunku statuetki Światowa Firma Worldwide Company, gdyż zdjęcia chronione są prawami autorskimi.

Statuetka Konkursu Światowa Firma Worldwide Company

 

Światowa Firma Worldwide Company 2018 Przemysłu Spożywczego
Lp. Nazwa firmy Siedziba firmy Liczba państwa, do których firma prowadziła eksport Wielkość eksportu w mln zł
2015 2016 2015 2016
1 ZPC FLIS S.J. Kuranów 8 9 10 – 30 10 – 30
2 Biurkom – Flampol Sp. z o.o. Redło 10 9 30 – 50 30 – 50
3 Holger Food Group Sp. z o.o. Luboń 8 9 1 – 4 1 – 4
4 Fungopol Cis S.J. Kinice 8 9 1 – 4 1 – 4
5 Spółdzielnia Pokój Bielsko-Biała 5 9 4 – 10 4 – 10
6 ULMER, Ulmer Danuta i Paweł S.J. Warszawa 7 9 4 – 10 10 – 30
7 MALTEUROP POLSKA Sp. z o.o. Gdańsk 4 9 4 – 10 10 – 30
8 Ajinomoto Poland Sp. z o.o. Warszawa 8 9 50 – 75 50 – 75
9 TROUW NUTRITION POLSKA Sp. z o.o. Grodzisk Mazowiecki 11 9 10 – 30 10 – 30
10 Limax Sp. z o.o. Wolsztyn 6 9 50 – 75 75 – 100
11 Zakład Przetwórstwa Mięsnego SŁAWA Sp. z o.o. Sława 7 9 10 – 30 10 – 30
12 GRAMAR Sp. z o.o. PPHU Włodawa 11 9 10 – 30 4 – 10
13 Dat-Schaub Polska Sp. z o.o. Suchy Las 9 9 10 – 30 10 – 30
14 Zakład Piekarniczy OMAR Paweł Okólski Kielce 12 9 10 – 30 10 – 30
15 BHJ Polska Sp. z o.o. Michorzewko 7 9 10 – 30 30 – 50
16 Mondi Polska Group S.A. Karczmiska 8 9 10 – 30 10 – 30
17 Lema Food Company Sp. z o.o. Sława 6 9 10 – 30 30 – 50
18 REAL S.A. Siedlce 5 9 10 – 30 10 – 30
19 FARM FRITES POLAND S.A. Lębork 10 9 75 – 100 75 – 100
20 Lajkonik Snacks Sp. z o.o. Skawina 19 9 > 100 > 100
21 PIEKARNIA OSKROBA S.A. Człekówka 4 9 < 1 1 – 4
22 MOKATE Sp. z o.o. Żory 83 83 > 100 > 100
23 3 Topole Sp. z o.o. Dziekanów Leśny 9 8 4 – 10 4 – 10
24 ZOTT – POLSKA Sp. z o.o. Opole 6 8 75 – 100 75 – 100
25 Sarris Darm Sp. z o.o. Czechów 10 8 30 – 50 30 – 50
26 FRUCTON Przetwórnia Owoców i Warzyw S.J. Kalisz 9 8 30 – 50 30 – 50
27 Pol – Owoc Sp. z o.o. Opole Lubelskie 8 8 10 – 30 10 – 30
28 LALLEMAND POLSKA Sp. z o.o. Józefów 7 8 10 – 30 10 – 30
29 Sonac Osetnica Sp. z o.o. Chojnów 6 8 10 – 30 10 – 30
30 Ekpols Sp. z o.o. Płomykowo 6 8 50 – 75 50 – 75
31 SMAK Anna Sokołowska, Alicja Barańska, Joanna Barańska S.J. Dziardonice 7 8 4 – 10 4 – 10
32 Wytwórnia Napojów Chłodzących SAHARA Sławomir Folga, Marek Księżopolski S.J. Zator 10 8 4 – 10 4 – 10
33 Maria Ziębińska, Stanisłąw Ziębiński ICE MASTRY S.J. Czaniec 6 8 4 – 10 4 – 10
34 MAMUT Sp. z o.o. Wrocław 9 8 1 – 4 1 – 4
35 Zakład Mięsno – Wędliniarski Kaminiarz Sp. z o.o. S.K. Święciechowa 7 8 1 – 4 4 – 10
36 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Bieruniu Bieruń 10 8 10 – 30 10 – 30
37 Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA Wysokie Mazowieckie 75 78 > 100 > 100
38 HELA-PRIMA Sp. z o.o. Karczew 6 7 4 – 10 10 – 30
39 Agro-Danmis Gramowscy S.J. Wyszyny 2 7 < 1 < 1
40 IT Ichthyo Trophic Sp. z o.o. Stare Polichno 2 7 10 – 30 10 – 30
41 AGROMAKS Sp. z o.o. Nowa Sucha 5 7 10 – 30 10 – 30
42 BIELMLEK Spółdzielnia Mleczarska Bielsk Podlaski 8 7 10 – 30 10 – 30
43 Magro Mk Sp. z o.o. S.K. Pszczyna 10 7 4 – 10 4 – 10
44 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Czarnkowie Czarnków 8 7 4 – 10 4 – 10
45 SONA Sp. z o.o. Koziegłówki 11 7 1 – 4 4 – 10
46 ZIT Sp. z o.o. S.K. Sianów 5 7 10 – 30 10 – 30
47 Weko – Polska Sp. z o.o. Raszków 7 7 50 – 75 75 – 100
48 STANPOL Sp. z o.o. Słupsk 11 7 30 – 50 30 – 50
49 Zakład Mięsny Wierzejki J.M.Zdanowscy Sp. J. Trzebieszów 6 7 10 – 30 10 – 30
50 Colian Sp. z o.o. Opatówek 65 68 75 – 100 > 100
51 Van Pur S.A. Warszawa 64 67 > 100 > 100
52 MOKATE S.A. Ustroń 62 66 50 – 75 50 – 75
53 SANTE A. Kowalski sp. j. Warszawa 55 65 > 100 > 100
54 GRABO PP-H i Chłodnie Składowe G. Mędrek – B. Gałuszka Sp.J. Bielsko-Biała 5 6 4 – 10 4 – 10
55 Barry Callebaut Manufacturing Polska Sp. z o.o. Łódź 5 6 10 – 30 10 – 30
56 Zakład Przetwórstwa Owoców SAMBOR Sp. z o.o. Samborzec 5 6 10 – 30 10 – 30
57 Zakład Przetwórstwa Drobiu Marica S.J. J.M.E.K. Wróbel Bielsko-Biała 7 6 10 – 30 10 – 30
58 Spółdzielnia Mleczarska Ryki Ryki 8 6 4 – 10 10 – 30
59 AGJ – Jaworscy S.J. Niemce 6 6 10 – 30 4 – 10
60 Tarboj Tarasiuk S.J. Rzepniki 6 6 30 – 50 10 – 30
61 Fructofresh Group Sp. z o.o. sp.k. Czarnowice 7 6 50 – 75 50 – 75
62 AB Foods Polska Sp. z o.o. Nowa Sól 4 6 75 – 100 30 – 50
63 Morpol Laurin Sp. z o.o. Lębork 6 6 > 100 > 100
64 HILTON FOODS LTD Sp. z o.o. Tychy 6 6 > 100 > 100
65 Sulmin Borkowski sp.j. Przyjaźń 6 6 10 – 30 10 – 30
66 Philip Morris Polska Tobacco Sp. z o.o. Kraków 3 6 < 1 < 1
67 Fabryka Wyrobów Cukierniczych JAGO Zakład Pracy Chronionej Jan Gogolewski Bydgoszcz 3 6 < 1 1 – 4
68 Excellence S.A. Lipa 7 6 1 – 4 < 1
69 Goodmills Polska Kutno Sp. z o.o. Kutno 2 6 < 1 1 – 4
70 Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe Fructodor Sp. z o.o. Bolimów 7 6 4 – 10 4 – 10
71 Zakłady Mięsne BRADO – 2 S.A. Tomice 3 6 4 – 10 4 – 10
72 XL Energy Marketing Sp. z o.o. Warszawa 72 59 50 – 75 50 – 75
73 Instanta Sp. z o.o. Żory 59 56 > 100 > 100
74 Cereal Partners Poland Toruń Pacyfic Sp. z o. o. Toruń 49 56 > 100 > 100
75 Krynica Vitamin S.A. Warszawa 43 56 75 – 100 > 100
76 MASPEX – GMW Sp. z o.o. S.K. Wadowice 45 55 > 100 > 100
77 Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL w Grajewie Grajewo 52 52 > 100 > 100
78 Cargill Poland Sp. z o.o. Warszawa 43 51 > 100 > 100
79 SCANDIC FOOD Sp. z o.o. Warszawa 50 50 > 100 > 100
80 RAB – POL Sp. z o.o. Siemianice 3 5 10 – 30 10 – 30
81 B.E.S.T. Zakład Przetwórstwa Ziemniaczanego E. Barycki, B. Barycki S.J. Parczew 5 5 1 – 4 4 – 10
82 Polskie Zakłady Zbożowe Pzz w Krakowie S.A. Kraków 4 5 1 – 4 1 – 4
83 SANO – Nowoczesne Żywienie Zwierząt Sp. z o.o. Sękowo 5 5 1 – 4 1 – 4
84 FIRMA HANDLOWO – PRODUKCYJNA JANAS SPÓŁKA JAWNA Kraków 5 5 10 – 30 30 – 50
85 TEEKANNE – POLSKA Sp. z o.o. Kokotów 5 5 30 – 50 30 – 50
86 Sławski Zakład Przetwórstwa Mięsa i Drobiu Balcerzak i Spółka Sp. z o.o. Sława 5 5 30 – 50 > 100
87 Zakłady Mięsne Tur J.K. Toporkiewicz B. Szewczyk sp.j. Kobylec 3 5 10 – 30 10 – 30
88 DELICJUSZ D. Wojtyla, S. Podsiadło S.J. Kłodzino 3 5 10 – 30 4 – 10
89 Barkas S.J. E.Świderek G.Świderek A.Skorupińska Obroty 4 5 4 – 10 4 – 10
90 P P H Getak’s Sp. z o.o. Suwałki 1 5 10 – 30 10 – 30
91 Libra Polska Sp. z o.o. Warszawa 6 5 1 – 4 < 1
92 Eisberg Sp. z o.o. Legnica 6 5 10 – 30 10 – 30
93 Przetwórstwo Ryb Produkcyjne MORS Wanda Michalak, Bolesław Michalak S.J. Bydlino 4 5 4 – 10 4 – 10
94 Port Fish Sp.J. Darłowo 4 5 4 – 10 4 – 10
95 Zakład Produkcji Rolnej MIROPASZ M. Wiczyński S.J. Mirowice 5 5 4 – 10 10 – 30
96 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe Admat Kajetan Przybyła Nowe Skalmierzyce 5 5 4 – 10 4 – 10
97 Profesjonal Sp. z o.o. Przeds. Wielobranżowe Adamów 4 5 4 – 10 10 – 30
98 FUTREX Sp. z o.o. Żdżary 2 5 4 – 10 4 – 10
99 Nordzucker Polska S.A. Opalenica 4 5 4 – 10 4 – 10
100 Runoland Sp. z o.o. – S.J. Góra 5 5 1 – 4 1 – 4
101 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowość Jezuicka Struga 4 5 1 – 4 1 – 4
102 Vandemoortele Polska Sp. z o.o. Łódź 13 5 10 – 30 4 – 10
103 NESTLE POLSKA S.A. Warszawa 51 48 > 100 > 100
104 Zakład Przemysłu Mięsnego Biernacki Sp. z o.o. Golina 46 47 > 100 > 100
105 Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego PEPEES S.A. Łomża 39 46 10 – 30 50 – 75
106 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu Łowicz 40 45 > 100 > 100
107 Foodcare Sp. z o.o. Zabierzów 48 45 30 – 50 30 – 50
108 Lotte Wedel Sp. z o.o. Warszawa 51 45 50 – 75 50 – 75
109 WAWEL S.A. Kraków 46 44 30 – 50 50 – 75
110 R. TWINING AND COMPANY Sp. z o.o. Swarzędz 29 43 > 100 > 100
111 Tymbark-MWS Sp. z o.o. S.K. Tymbark 47 41 > 100 > 100
112 Grana Sp. z o.o. Skawina 38 41 > 100 > 100
113 POLSER Sp. z o.o. Siemiatycze 4 4 30 – 50 10 – 30
114 Superior-Strefa Józef Żuraw i Wspólnicy, sp. j. Dobre Miasto 4 4 4 – 10 1 – 4
115 LES – DRÓB Piotrowski & Wójcik i Wspólnicy S.J. Niedomice 3 4 4 – 10 4 – 10
116 Triton Poland Sp. z o.o. Gdynia 6 4 4 – 10 1 – 4
117 Benus Sp. z o.o. Poznań 4 4 10 – 30 10 – 30
118 Gobarto Dziczyzna Sp. z o.o. Grąbkowo 2 4 10 – 30 10 – 30
119 Jaak Sp. z o.o. Opole Lubelskie 5 4 10 – 30 10 – 30
120 Mazurskie Grzybki Sp. z o.o. Jedwabno 6 4 4 – 10 4 – 10
121 Goodmills Polska Sp. z o.o. Poznań 4 4 10 – 30 10 – 30
122 PPHU Publima S.J. Lichota & Lichota Ostrowiec Świętokrzyski 5 4 30 – 50 10 – 30
123 Ubojnia Drobiu Górni I Synowie S.J. Giżycko 5 4 30 – 50 30 – 50
124 Fabryka Cukiernicza KOPERNIK S.A. Toruń 2 4 < 1 < 1
125 Van Den Doel Poland Sp. z o.o. Słupca 5 4 10 – 30 10 – 30
126 TI – MA Sp. z o.o. Gdańsk 3 4 < 1 < 1
127 PPHU Agrotex Sp. z o.o. Łososina Dolna 2 4 75 – 100 75 – 100
128 Agat S.J. Błaszki 5 4 4 – 10 4 – 10
129 APIS Spółdzielnia Pszczelarska Lublin 7 4 < 1 < 1
130 BROWAR NAMYSŁÓW Sp. z o.o. Namysłów 4 4 < 1 < 1
131 Suszarnia Międzyrzecz S.A. Międzyrzecz 2 4 < 1 4 – 10
132 Zakłady Spożywcze Bona Sp. z o.o. Łomża 5 4 < 1 1 – 4
133 FERRERO POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 2 4 < 1 < 1
134 Geomax Misztal-Stateczny S.J. Opole Lubelskie 4 4 < 1 1 – 4
135 Chłodnie Gomar Sp. z o.o. Radom 3 4 4 – 10 4 – 10
136 Pekrapol Sp. z o.o. Świecie 4 4 4 – 10 10 – 30
137 Cd S.A. Warszawa 3 4 < 1 < 1
138 Zakład Mięsny KABO A. Borowik, W. Karpieszuk S.J. Choroszcz 4 4 4 – 10 4 – 10
139 Przedsiębiorstwo Przemysłu Spirytusowego POLMOS w Warszawie S.A. Warszawa 5 4 1 – 4 1 – 4
140 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Nowy Sącz 4 4 4 – 10 4 – 10
141 Nestle Waters Polska S.A. Warszawa 12 4 4 – 10 4 – 10
142 Młynomag Myszkowska, Rezanko S.J. Grodzki Młyn 5 4 1 – 4 1 – 4
143 Zakład Przetwórstwa Owocowo – Warzywnego w Środzie Wlkp. Sp. z o.o. Środa Wielkopolska 2 4 1 – 4 4 – 10
144 DSM Nutritional Products Sp. z o.o. Mszczonów 42 39 > 100 > 100
145 Barbara Luijckx Sp. z o.o. Latkowo 33 37 10 – 30 10 – 30
146 Trec Nutrition Sp. z o.o. Gdynia 35 37 10 – 30 10 – 30
147 Solan Investment Sp. z o.o. Głowno 40 36 30 – 50 30 – 50
148 McCAIN POLAND Sp. z o.o. Chociwel 29 34 > 100 > 100
149 Oshee Polska Sp. z o.o. Kraków 32 34 4 – 10 4 – 10
150 Intersnack Poland Sp. z o.o. Niedźwiedź 38 34 > 100 > 100
151 TRUMPF MAUXION CHOCOLATES Sp. z o.o. Skoczów 29 33 > 100 > 100
152 Zakłady Tłuszczowe Kruszwica S.A. Kruszwica 36 33 > 100 > 100
153 Spółdzielcza Mleczarnia SPOMLEK Radzyń Podlaski 36 33 50 – 75 75 – 100
154 Okechamp S.A. Poznań 33 32 > 100 > 100
155 Wielkopolskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego S.A. Luboń 30 32 10 – 30 10 – 30
156 Bartex Bartol Sp. z o.o. sp.k. Nowy Tomyśl 30 32 10 – 30 10 – 30
157 Bartex Sp. z o.o. Pasłęk 27 32 10 – 30 10 – 30
158 IGLOTEX S.A. Skórcz 30 31 50 – 75 50 – 75
159 MISPOL S.A. Białystok 20 30 10 – 30 30 – 50
160 GRUPA ŻYWIEC S.A. Żywiec 29 30 75 – 100 75 – 100
161 Krajowa Spółka Cukrowa S.A. Toruń 21 30 > 100 > 100
162 Suchan Zakład Mięsny S.J. Barbara Suchan, Kazimierz Suchan Zagacie 4 3 10 – 30 < 1
163 ONIX Sp. z o.o. Zakrzewo 2 3 10 – 30 4 – 10
164 Master Pharm S.A. Łódź 5 3 1 – 4 < 1
165 Fabryka Przetworów Rybnych MIESZKO Sp. z o.o. Warszkowo 1 3 10 – 30 10 – 30
166 Brandenburg Game Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 3 3 30 – 50 10 – 30
167 Torino Sp. z o.o. Warszawa 2 3 < 1 < 1
168 Zakłady Tłuszczowe Bielmar Sp. z o.o. Bielsko-Biała 2 3 < 1 1 – 4
169 TOORANK POLSKA S.A. Jasienica 1 3 < 1 < 1
170 EKO – MAK Makarony Babuni Rudniki 3 3 < 1 < 1
171 Spółdzielnia Pracy MUSZYNIANKA Krynica-Zdrój 2 3 < 1 < 1
172 BRZEŚĆ S.J. Zakład Produkcji Cukierniczej Wiesław Sipa I Wspólnicy Brześć Kujawski 1 3 < 1 < 1
173 Uniflora Sp. z o.o. Częstochowa 2 3 < 1 < 1
174 JHJ Sp. z o.o. Nowa Wieś 2 3 < 1 1 – 4
175 Polryb Sp. z o.o. Koszalin 3 3 1 – 4 1 – 4
176 Kadek Sp. z o.o. Żukowo 4 3 < 1 4 – 10
177 P.P.U.H. WOSEBA Sp. z o.o. Odolanów 4 3 1 – 4 4 – 10
178 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie Krasnystaw 1 3 1 – 4 1 – 4
179 Dega S.A. Sianów 3 3 1 – 4 1 – 4
180 Interchemall Sp. z o.o. Zespół Młynów Jelonki Ostrów Mazowiecka 1 3 1 – 4 4 – 10
181 Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu Gostyń 5 3 10 – 30 < 1
182 Zakład Mleczarski Winnica Sp. z o.o. Warszawa 3 3 1 – 4 4 – 10
183 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Darpol Dariusz Chodanienok Kaczory 3 3 1 – 4 4 – 10
184 Spółdzielcza Agrofirma Szczekociny Szczekociny 4 3 10 – 30 30 – 50
185 Zakłady Mięsne Berger Irena i Bonifacy Berger sp.j. Rydułtowy 1 3 1 – 4 1 – 4
186 Premium Rosa Sp. z o.o. Złotokłos 2 3 1 – 4 1 – 4
187 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska GARWOLIN Wola Rębkowska 3 3 4 – 10 4 – 10
188 P P H U MŁYNPOL A. Gołębiowski i R. Wołoszczak S.J. Krzyżowa 2 3 4 – 10 4 – 10
189 DORADCA Sp. z o.o. Gdynia 3 3 4 – 10 4 – 10
190 BIMIZ FOOD Sp. z o.o. Radzyń Podlaski 4 3 4 – 10 1 – 4
191 Ulkem Dönerproduktion Sp. z o.o. Osieczna 3 3 4 – 10 10 – 30
192 GLOBALMALT POLSKA Sp. z o.o. Bydgoszcz 2 3 1 – 4 10 – 30
193 Oleofarm Sp. z o.o. Wrocław 1 3 < 1 < 1
194 BAHLSEN Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Skawina 24 29 > 100 > 100
195 Noris Sp. z o.o. S.K. Drawski Młyn 24 29 50 – 75 50 – 75
196 Good Food Products Sp. z o.o. Poznań 31 29 50 – 75 50 – 75
197 WILD POLSKA Sp. z o.o. Marcinkowo 32 29 50 – 75 75 – 100
198 MULTEAFIL Sp. z o.o. Dobrzyca 32 29 50 – 75 50 – 75
199 FPH PAULA Sp. z o.o. S.K. Kalisz 30 29 10 – 30 10 – 30
200 AMBRA S.A. Warszawa 26 28 10 – 30 10 – 30
201 CARLETTI POLSKA Sp. z o.o. Pruszków 29 28 30 – 50 30 – 50
202 Gobarto S.A. Warszawa 29 28 > 100 > 100
203 PHILIP MORRIS POLSKA S.A. Kraków 32 27 10 – 30 30 – 50
204 LST – POLSKA Sp. z o.o. Nałęczów 24 27 30 – 50 50 – 75
205 Viking Malt Specialties Sp. z o.o. Strzegom 25 27 30 – 50 30 – 50
206 BAKOMA Sp. z o.o. Warszawa 31 26 10 – 30 10 – 30
207 Zakład Przetwórstwa Owoców i Warzyw VORTUMNUS Sp. z o.o. Skołyszyn 27 26 4 – 10 4 – 10
208 WIPASZ S.A. Wadąg 26 26 > 100 > 100
209 Dr. Oetker Dekor Sp. z o.o. Płock 23 26 > 100 > 100
210 Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego S.A. w Niechlowie Niechlów 20 25 4 – 10 4 – 10
211 PROSPONA Sp. z o.o. Nowy Sącz 25 25 4 – 10 10 – 30
212 Ovopol Sp. z o.o. Nowa Sól 21 25 50 – 75 30 – 50
213 Zakrzewscy S.J. Kosów Lacki 19 25 50 – 75 30 – 50
214 ZENTIS POLSKA Sp. z o.o. Żelków-Kolonia 26 25 75 – 100 75 – 100
215 ESPERSEN POLSKA Sp. z o.o. Koszalin 24 25 > 100 > 100
216 Roleski sp. j. Zbylitowska Góra 26 25 > 100 > 100
217 Danone Sp. z o.o. Warszawa 23 24 > 100 > 100
218 MORPOL S.A. Duninowo 23 24 > 100 > 100
219 DEVELEY POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 25 24 > 100 > 100
220 Agros Nova Food Sp. z o.o. sp.k. Warszawa 20 24 10 – 30 30 – 50
221 OLA Sp. z o.o. Warszawa 6 24 < 1 1 – 4
222 CREDIN POLSKA Sp. z o.o. Sobótka 20 24 10 – 30 10 – 30
223 TARCZYŃSKI S.A. Trzebnica 21 24 50 – 75 75 – 100
224 Rzeszowskie Zakłady Drobiarskie RES-DROB Sp. z o.o. Rzeszów 17 24 75 – 100 75 – 100
225 PAMAPOL S.A. Rusiec 20 23 30 – 50 30 – 50
226 Inter Europol S.A. Marki 22 23 > 100 > 100
227 PAULA FISH Sławomir Gojdź S.J. Słupsk 21 23 50 – 75 75 – 100
228 Destylarnia SOBIESKI S.A. Starogard Gdański 27 23 50 – 75 30 – 50
229 PCO Group Sp. z o.o. Bobolice 24 23 30 – 50 30 – 50
230 Zakład Przetwórczy Rolno-Spożywczy, Ubojnia Drobiu Andrzej Merchel, Marek Kujawski S.J. Uniszki-Cegielnia 21 23 10 – 30 10 – 30
231 ZEELANDIA Sp. z o.o. Tarnowo Podgórne 23 23 4 – 10 4 – 10
232 Majami Sp. z o.o. Bełchatów 22 23 30 – 50 30 – 50
233 Agrana Fruit Polska Sp. z o.o. Ławy 20 22 50 – 75 50 – 75
234 Polsero Sp. z o.o. Sokołów Podlaski 21 22 50 – 75 50 – 75
235 SOnac Uśnice Sp. z o.o. Uśnice 20 22 75 – 100 75 – 100
236 VIN – KON S.A. Konin 15 22 4 – 10 4 – 10
237 AKSAM Sp. z o.o. Sp.k. Osiek 20 22 10 – 30 10 – 30
238 SONKO Sp. z o.o. Bielany Wrocławskie 21 22 4 – 10 4 – 10
239 SEDAR S.A. Międzyrzec Podlaski 22 22 30 – 50 10 – 30
240 DOTI Sp.J. MANUFAKTURA, D.M. Mroczkowscy Smolec 22 21 1 – 4 1 – 4
241 LAMBERTZ Polonia Sp. z o.o. Ruda Śląska 29 21 > 100 > 100
242 Henkell & Co. Polska Sp. z o.o. Toruń 19 21 10 – 30 10 – 30
243 Lantmannen Unibake Poland Sp. z o.o. Poznań 22 21 10 – 30 10 – 30
244 FANEX Sp. z o.o. Radonice 18 21 10 – 30 10 – 30
245 Royal Canin Polska Sp. z o.o. Niepołomice 18 21 > 100 > 100
246 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Danex Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Rosko 18 20 30 – 50 50 – 75
247 Imperial Tobacco Polska Manufacturing S.A. Radom 24 20 > 100 > 100
248 Bonduelle Polska S.A. Warszawa 22 20 > 100 > 100
249 Przedsiębiorstwo ROL-RYŻ Sp. z o.o. Gdynia 15 20 75 – 100 75 – 100
250 Polskie Mięso i Wędliny Łukosz Sp. z o.o. Chybie 18 20 > 100 > 100
251 Hochland Polska Sp. z o.o. Kaźmierz 13 20 50 – 75 75 – 100
252 Mleczarnia Gościno Sp. z o.o. Warszawa 17 20 30 – 50 50 – 75
253 Atlanta Poland S.A. Gdańsk 24 20 30 – 50 30 – 50
254 Wielkopolskie Zakłady Mięsne AGRICO Sp. z o.o. ZPCh Kalisz 18 20 10 – 30 10 – 30
255 POLAN Polsko-Francuska Sp. z o.o. Jont Venture Żabno 23 20 10 – 30 10 – 30
256 Pupil Foods Sp. z o.o. Nowe Skalmierzyce 17 20 10 – 30 10 – 30
257 Makarony Polskie S.A. Rzeszów 32 20 4 – 10 1 – 4
258 Lomania Polsko – Francuska Sp. z o.o. Szczodrowo 19 20 30 – 50 30 – 50
259 UNIVERSAL LEAF TOBACCO Poland Sp. z o.o. Jędrzejów 19 20 75 – 100 50 – 75
260 STORTEBOOM HAMROL Sp. z o.o. Granowo 21 19 > 100 > 100
261 Vector-Food Krzysztof Kaniuk i Marlena Kaniuk S.J. Gdańsk 18 19 4 – 10 4 – 10
262 COFFEE PROMOTION Sp. z o.o. Mareza 14 19 4 – 10 4 – 10
263 SERTOP Sp. z o.o. Tychy 22 19 10 – 30 10 – 30
264 PERŁA Browary Lubelskie S.A. Lublin 13 19 10 – 30 10 – 30
265 FRUBELLA PROCESSING Sp. z o.o. Białobrzegi 22 19 30 – 50 50 – 75
266 SUPERDROB Zakłady Drobiarsko – Mięsne S.A. Karczew 17 19 > 100 > 100
267 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w kole Koło 12 19 > 100 > 100
268 HERBAPOL LUBLIN S. A. Lublin 19 19 4 – 10 4 – 10
269 P H P U IMEX Marek – Sala Sp. z o.o. Brzesko 17 18 50 – 75 50 – 75
270 Firma Handlowo-Usługowa Mipol P. Mikulec, M.jJ.B. Plata S.J. Moszczenica Wyżna 20 18 30 – 50 30 – 50
271 Przedsiębiorstwo Drobiarskie Grzegorz Wyrębski Wróblew 18 18 50 – 75 50 – 75
272 Lis Polska Sp. z o.o. Legnica 17 18 75 – 100 75 – 100
273 Zakłady Mięsne Unimięs S.A. Chrzanów 19 18 30 – 50 30 – 50
274 Frost II Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Jarogniewice 13 18 30 – 50 30 – 50
275 POLARICA Sp. z o.o. Niemierzyno 17 17 75 – 100 > 100
276 Bruggen Polska Sp. z o.o. Warszawa 18 17 75 – 100 75 – 100
277 Contimax S.A. Bochnia 16 17 50 – 75 50 – 75
278 Fabryka Cukierków Pszczółka Sp. z o.o. Lublin 15 17 4 – 10 4 – 10
279 Efferta Sp. z o.o. sp.k. Cząstków Mazowiecki 14 17 4 – 10 10 – 30
280 Firma Marcinkowscy Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Przetwórstwa Mięsnego Zbęchy-Pole 16 17 4 – 10 10 – 30
281 Wielkopolska Wytwórnia Żywności PROFI Sp. z o.o. S.K.A. Grabów nad Prosną 17 17 4 – 10 4 – 10
282 Indrol Sp. z o.o. S.K. Rostarzewo 18 17 > 100 > 100
283 AGRO – TOP Sp. z o.o. PPh Wiśniew 13 16 10 – 30 10 – 30
284 BG Production Sp. z o.o. Wieniotowo 10 16 > 100 > 100
285 SVZ Tomaszów Sp. z o.o. Tomaszów Lubelski 14 16 > 100 > 100
286 Przedsiębiorstwo Drobiarskie DROBEX – Sp. z o.o. Solec Kujawski 18 16 > 100 75 – 100
287 Bioconcept-Gardenia Sp. z o.o. Warszawa 17 16 50 – 75 30 – 50
288 Unifreeze Sp. z o.o. Górzno 15 16 50 – 75 30 – 50
289 DR. OETKER Polska Sp. z o.o. Gdańsk 16 16 50 – 75 50 – 75
290 GEO – POLAND Sp. z o.o. Poznań 15 16 10 – 30 30 – 50
291 STOCK Polska Sp. z o.o. Lublin 17 16 4 – 10 10 – 30
292 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Maxtop A. Malasiewicz, J. Maleta, R. Maleta S.J. Sławków 16 16 4 – 10 4 – 10
293 PRODUCT PLUS Kozanecki – Begier – Słabolepszy S.J. Kleszczewo 15 16 4 – 10 4 – 10
294 NORD CAPITAL Sp. z o.o. Rekowo Górne 17 16 1 – 4 1 – 4
295 COSMO Sp. z o.o. Kobiernice 16 16 10 – 30 10 – 30
296 FROST Barbara Wegenke Jarogniewice 15 16 30 – 50 30 – 50
297 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe JANEX Jan Ciupak, Leszek Ciupak S.J. Janów Lubelski 13 15 4 – 10 4 – 10
298 IKO Kompania Drobiarska Sp. z o.o. Augustowo 18 15 50 – 75 75 – 100
299 CAFE SATI POLSKA Sp. z o.o. Kwidzyn 14 15 30 – 50 30 – 50
300 Kompania Piwowarska S.A. Poznań 8 15 30 – 50 30 – 50
301 MERDA Zakład Przetwórstwa i Uboju Zwierząt Sp. z o.o. Kębłowo 12 15 10 – 30 10 – 30
302 AGRO – HANDEL Sp. z o.o. Krzywiń 14 15 10 – 30 10 – 30
303 MRÓZ S.A. Borek Wielkopolski 17 15 10 – 30 10 – 30
304 WOSANA S.A. Andrychów 15 15 4 – 10 4 – 10
305 WARWIN S.A. Warka 11 15 10 – 30 10 – 30
306 MAKÓW Sp. z o.o. Zakład Przetwórstwa Spożywczego Skaryszew 15 14 10 – 30 10 – 30
307 POLMOS ŻYRARDÓW Sp. z o.o. Żyrardów 16 14 > 100 > 100
308 NORD Zakład Produkcji Cukierniczej Sp. z o.o. Szczecin 10 14 4 – 10 4 – 10
309 AMI Sp. z o.o. S.K. Mikstat 14 14 > 100 > 100
310 Unilever Polska S.A. Warszawa 4 14 < 1 10 – 30
311 Orskov Foods S.A. Czaplinek 14 14 75 – 100 75 – 100
312 Agrocomplex Sp. z o.o. Wyszków 14 14 50 – 75 50 – 75
313 Firma KABANOS Kojs Mirosław i Joanna Kojs-Kowalczyk S.J. Jabłonka 12 14 50 – 75 50 – 75
314 Rubin Sp. z o.o. S.K.A. Myślachowice 17 14 30 – 50 30 – 50
315 Cykoria S.A. Wierzchosławice 11 14 30 – 50 30 – 50
316 POLINDUS Sp. z o.o. Kraków 17 14 30 – 50 10 – 30
317 P.P.H.U. KAM-POL Import-Export Piotr Furmański Biała Rawska 7 14 10 – 30 10 – 30
318 SPA Sp. z o.o. Śmigiel 13 14 10 – 30 10 – 30
319 Uren Novaberry Sp. z o.o. Lublin 12 14 10 – 30 30 – 50
320 SEKO S.A. Chojnice 16 14 10 – 30 10 – 30
321 P P H Kovis Sp. z o.o. Kotuń 17 14 10 – 30 10 – 30
322 MACED Sp. z o.o. Polanów 16 14 30 – 50 30 – 50
323 Polmos S.A. Podlaska Wytwórnia Wódek Warszawa 14 13 10 – 30 10 – 30
324 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Giżycko 15 13 > 100 > 100
325 BOMADEK Sp. z o.o. Trzebiechów 9 13 > 100 > 100
326 PROSPER Sp. z o.o. PPHU Łukta 11 13 75 – 100 75 – 100
327 MCKEEN-BEEF UBOJNIA Sp. z o.o. Linne 10 13 50 – 75 > 100
328 Lucky Union Foods – Euro Sp. z o.o. Łozienica 14 13 50 – 75 50 – 75
329 POMERANIA FRUCHT Sp. z o.o. Dziwogóra 16 13 50 – 75 30 – 50
330 Colian Factory Sp. z o.o. Opatówek 1 13 < 1 1 – 4
331 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy Piątnica Poduchowna 10 13 10 – 30 10 – 30
332 Karol Sp. z o.o. Sp.K. Strzakły 2 13 < 1 4 – 10
333 SARIA POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 11 13 30 – 50 30 – 50
334 Mondi Polska Sp. z o.o. Karczmiska Pierwsze 11 12 10 – 30 10 – 30
335 Foodexo Sp. z o.o. Warszawa 19 12 30 – 50 50 – 75
336 KRUGER POLSKA Sp. z o.o. Ostrów Mazowiecka 13 12 4 – 10 4 – 10
337 EKOLAND Sp. z o.o. Tychy 15 12 10 – 30 10 – 30
338 Przetwórstwo Rybne Łosoś Sp. z o.o. Włynkówko 15 12 50 – 75 50 – 75
339 Eskimos S.A. Konstancin-Jeziorna 12 12 30 – 50 30 – 50
340 Almar Sp. z o.o. Kartuzy 10 12 10 – 30 10 – 30
341 DAWTONA FROZEN Sp. z o.o. Błonie 10 12 10 – 30 30 – 50
342 Zakłady Mięsne Werbliński Sp. z o.o. Dębniałki Kaliskie 14 12 10 – 30 10 – 30
343 Gdańskie Młyny Sp. z o.o. Gdańsk 11 12 10 – 30 10 – 30
344 Spółdzielnia Mleczarska Polmlek Maćkowy Gdańsk 11 12 10 – 30 10 – 30
345 Poznań Onion Sp. z o.o. Siekierki Wielkie 14 12 4 – 10 4 – 10
346 COCA – COLA HBC POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 14 12 75 – 100 > 100
347 Polsoja Sp. z o.o. Stefanowo 11 11 4 – 10 10 – 30
348 LASKOPOL Halina Dudek, Roman Dudek S.J. Limanowa 6 11 4 – 10 4 – 10
349 Lisner Sp. z o.o. Poznań 11 11 > 100 > 100
350 OVOTEK Sp. z o.o. Lasocice 7 11 30 – 50 30 – 50
351 Zakłady Mięsne SZUBRYT Zbigniew Szubryt Chełmiec 7 11 30 – 50 30 – 50
352 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Belin Wojciech Lenartowicz, Roman Erdmann, Andrzej Nowak sp.j. Poznań 11 11 10 – 30 10 – 30
353 MOTYL S.J. Zakład Przetwórstwa Owoców i Warzyw Rokiciny 10 11 1 – 4 1 – 4
354 Fruktus Agros Nova Sp. z o.o. Wąsosz Dolny 13 11 4 – 10 1 – 4
355 Lubella Food Sp. z o.o. sp.k. Lublin 10 11 4 – 10 4 – 10
356 SKAWA S.A. Zakłady Przemysłu Cukierniczego Wadowice 16 11 4 – 10 4 – 10
357 Browar Amber Sp. z o.o. S.K. Bielkówko 10 11 1 – 4 1 – 4
358 Sokpol – Koncentraty Sp. z o.o. Wilków 7 11 1 – 4 4 – 10
359 Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego Bronisław Sp. z o.o. Bronisław 6 11 1 – 4 1 – 4
360 BLUE ICE Sp. z o.o. Andrychów 16 11 10 – 30 4 – 10
361 RARYTAS Sp. z o.o. Stargard 13 11 4 – 10 1 – 4
362 PPUH Henryk Kowalczyk Dziewki 14 10 10 – 30 10 – 30
363 Pphu Bartek Ubojnia Zwierząt S.J. Wólka Somiankowska 13 10 10 – 30 4 – 10
364 APPOL Sp. z o.o. Łąkta Górna 11 10 30 – 50 30 – 50
365 ZAKŁADY MIĘSNE HENRYK KANIA S. A. Pszczyna 5 10 50 – 75 50 – 75
366 Firma Drobiarska Sp. z o.o. Strzegom 12 10 10 – 30 10 – 30
367 Zakłady Mięsne Łuniewscy Eugeniusz Łuniewski Kostry-Śmiejki 11 10 > 100 75 – 100
368 All Taste Sp. z o.o. Jaworze 9 10 1 – 4 1 – 4
369 Hodowla i Ubój Indyka Bodama Sp. z o.o. Sława 6 10 > 100 > 100
370 Mazowiecka Spółka Mleczarska S.A. Warszawa 5 10 4 – 10 10 – 30
371 Efes-Pol Fedai Simsek Sp. z o.o. Złotkowo 9 10 4 – 10 10 – 30
372 MBM MEAT FOOD Sp. z o.o. Kazimierów 9 10 4 – 10 10 – 30
373 Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów KORAL – Józef Koral S.J. Limanowa 8 10 4 – 10 10 – 30
374 Zakład Produkcji Cukierniczej JIW L. Holewa R.Holewa S.J. Zakrzów 9 10 1 – 4 1 – 4
375 POLFEX Sp. z o.o. Ostrów Wielkopolski 6 10 1 – 4 1 – 4
376 Wolność Sp. z o.o. Elbląg 9 10 1 – 4 1 – 4
377 Łuczniczka Sp. z o.o. PW Tuchola 14 10 4 – 10 1 – 4

Źródło : Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie danych z urzędów celnych, zebranych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit.