Światowa Firma 2018 Pozostałych Branż

Instytutu Europejskiego Biznesu w szóstej edycji Konkursu Światowa Firma Worldwide Company 2018 znalazł ponad 6 tysięcy firm, które osiągnęły przychody z eksportu w latach 2015-2016. Spośród nich 1093 firmy Pozostałych Branż eksportowały w 2016 r. do minimum 3 państw i uzyskały tytuł Światowa Firma Worldwide Company 2018 Pozostałych Branż.
Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Światowa Firma od 2013 r.

Danych do konkursu dostarcza mu Wywiadownia Handlową InfoCredit, która zbiera informacje o eksporterach z urzędów celnych.

Instytutu Europejskiego Biznesu przedstawia ranking Światowa Firma Worldwide Company 2018 Pozostałych Branż w kolejności według liczby krajów, do których prowadzony był eksport w 2016 r.

Firmy wymienione w rankingu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Światowa Firma Worldwide Company 2018 publicznie na wszystkich nośnikach.

Płatne są logo Światowa Firma Worldwide Company 2018 oraz dyplomy i statuetki dla wyróżnionych firm i ich pracowników. Prosimy więc nie kopiować z Internetu dla celów marketingowych wizerunku statuetki Światowa Firma Worldwide Company, gdyż zdjęcia chronione są prawami autorskimi.

Statuetka Konkursu Światowa Firma Worldwide Company

 

Światowa Firma Worldwide Company 2018 Pozostałych Branż
Lp. Nazwa firmy Siedziba firmy Liczba państwa, do których firma prowadziła eksport Wielkość eksportu w mln zł
2015 2016 2015 2016
1 Zakład Technologii Wysokoenergetycznych Explomet Gałka, Szulc Sp.J. Opole 8 9 10 – 30 10 – 30
2 Reederei Strahlmann Branch Office Szczecin Sp. z o.o. Szczecin 8 9 > 100 > 100
3 Max-Polska Sp. z o.o. Ustroń 8 9 4 – 10 4 – 10
4 URSA Polska Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 13 9 10 – 30 10 – 30
5 INTEMO S.A. Piotrków Kujawski 6 9 10 – 30 10 – 30
6 Gebhardt – Stahl Polska Sp. z o.o. Stare Miasto 9 9 10 – 30 10 – 30
7 Frankonia Poland Sp. z o.o. Dzierżoniów 6 9 10 – 30 30 – 50
8 Schüle Polska Sp. z o.o. Świebodzice 8 9 10 – 30 10 – 30
9 TOYO SEAL POLAND Sp. z o.o. Tychy 9 9 10 – 30 30 – 50
10 Firma Grilex Stanisław Kozioł, Jan Szura sp.j. Łużna 9 9 4 – 10 4 – 10
11 STAKOM Sp. z o.o. Tuchomie 7 9 10 – 30 10 – 30
12 PPH LIMAK Wojciech Mrocheń Częstochowa 8 9 4 – 10 4 – 10
13 Kordas Sp. z o.o. sp.k. Srebrna Góra 10 9 10 – 30 10 – 30
14 Sigit Poland Sp. z o.o. Skoczów 8 9 10 – 30 10 – 30
15 Kaye Aluminium Opole Sp. z o.o. Tułowice 9 9 10 – 30 10 – 30
16 Drukarnia POZKAL Sp. z o.o. S.K. Inowrocław 11 9 10 – 30 10 – 30
17 OCYNKOWNIA ŚLĄSK Sp. z o.o. Chrzanów 6 9 30 – 50 10 – 30
18 Aludesign Sp. z o.o. Swarzędz 8 9 30 – 50 30 – 50
19 Berlinerluft.Technik Sp. z o.o. Białogard 10 9 50 – 75 50 – 75
20 Electropoli Poland Sp. z o.o. Bielsko-Biała 9 9 > 100 > 100
21 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Orłowski sp.j. Orłowski i Wspólnicy Nowe Skalmierzyce 9 9 10 – 30 10 – 30
22 Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy Diamsil Sp. z o.o. Osieczany 8 9 1 – 4 1 – 4
23 Kopalnia Soli Wieliczka Trasa Turystyczna Sp. z o.o. Wieliczka 5 9 < 1 < 1
24 Replas Recycling Plastics Sp. z o.o. Kraków 2 9 4 – 10 10 – 30
25 Ventus Sp. z o.o. Warszawa 9 9 4 – 10 10 – 30
26 Zakład Usługowy Recyklon Piotr Radosz S.J. Koszalin 10 9 1 – 4 4 – 10
27 LEGRA Sp. z o.o. Kraków 11 9 1 – 4 10 – 30
28 Cinema City Poland Cc Sp. z o.o. S.j. Warszawa 2 9 1 – 4 10 – 30
29 Instytut Metalurgii Żelaza Im. Stanisława Staszica Gliwice 7 9 < 1 < 1
30 Uriarte Polska Sp. z o.o. Gostynin 14 9 4 – 10 4 – 10
31 GUMET Sz. Geneja S.J. Kraśnik 6 9 1 – 4 1 – 4
32 ATRIA CONCEPT Sp. z o.o. Kraków 12 9 1 – 4 4 – 10
33 Słupskie Zakłady Wyrobów Gumowych Guma Pomorska Spółdzielnia Pracy w Słupsku Głobino 8 9 1 – 4 1 – 4
34 MILAFORI GLASS sp. z o.o. Tarnów 11 9 1 – 4 1 – 4
35 Hadepol Flexo Sp. z o.o. Rypin 9 9 1 – 4 4 – 10
36 Fsm Poland Sp. z o.o. Niepołomice 4 9 1 – 4 4 – 10
37 Huta Szkła Marta 2 Sp. z o.o. Chełm 6 9 4 – 10 4 – 10
38 Schwinn Polska Sp. z o.o. Kraków 7 9 4 – 10 4 – 10
39 Zakład Wyrobów Metalowych Dojnikowscy S.J. Suwałki 7 9 4 – 10 10 – 30
40 Natalii Sp. z o.o. Rokietnica 11 9 4 – 10 4 – 10
41 OPAKOFARB Zakład Produkcji Opakowań Sp. z o.o. Włocławek 12 9 1 – 4 1 – 4
42 3Shape Poland Sp. z o.o. Szczecin 80 81 > 100 > 100
43 PROINTECH Sp. z o.o. Przeds. Projektowania i Realizacji Katowice 8 8 4 – 10 4 – 10
44 PPHU HEAN Głuszko & Pawlak Sp.J. Mścice 9 8 1 – 4 1 – 4
45 Odlewnia Żeliwa WULKAN S.A. Częstochowa 7 8 10 – 30 30 – 50
46 Poligrafia Janusz Nowak Sp. z o.o. Wysogotowo 10 8 4 – 10 10 – 30
47 MIKA Sp. z o.o. Bielsko-Biała 8 8 4 – 10 4 – 10
48 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Do – Met Dominik Wyciszkiewicz Sanok 9 8 4 – 10 4 – 10
49 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe LEAR Lech i Artur Kostrzewski S.J. Świdwin 7 8 4 – 10 4 – 10
50 Elmax Group Sp. z o.o. S.K. Nowa Wieś 7 8 4 – 10 4 – 10
51 PONER Sp. z o.o Kępno 6 8 10 – 30 4 – 10
52 Central European Engine Services Sp. z o.o. Warszawa 7 8 4 – 10 10 – 30
53 PPWG WOLMOT Sp. z o.o. Wolbrom 8 8 10 – 30 10 – 30
54 DAN – MARK Joanna Danys Wrocław 9 8 4 – 10 4 – 10
55 JARO S.A. Jaroszów 7 8 4 – 10 4 – 10
56 Zakłady Mechaniczno-Kuźnicze WOSTAL Sp. z o.o. Wolbrom 8 8 4 – 10 10 – 30
57 Agaflex Sp. z o.o. Warszawa 8 8 1 – 4 1 – 4
58 Balsax E. Łabowicz M. Łabowicz sp.j. Kłodzko 13 8 1 – 4 1 – 4
59 Inter – Metal S.J. Radom 11 8 1 – 4 1 – 4
60 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Roltex Sp. z o.o. Brzezie 9 8 1 – 4 1 – 4
61 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe SIGMA-LI S.J. Wiejacha Goleszów 5 8 1 – 4 4 – 10
62 Mölnlycke Health Care Polska Sp. z o.o. Białystok 7 8 4 – 10 4 – 10
63 Chemokor Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 6 8 10 – 30 10 – 30
64 Sirmax Polska Sp. z o.o. Kutno 8 8 > 100 > 100
65 TEKSID IRON POLAND Sp. z o.o. Skoczów 7 8 > 100 > 100
66 VIESSMANN TECHNIKA GRZEWCZA Sp. z o.o. Legnica 8 8 > 100 > 100
67 Retech Sp. z o.o. Mielec 8 8 50 – 75 50 – 75
68 BORGA Sp. z o.o. Gdańsk 9 8 30 – 50 30 – 50
69 Instytut Nowych Syntez Chemicznych Puławy 10 8 30 – 50 4 – 10
70 AMG Sp. z o.o. PPH Lębork 8 8 30 – 50 30 – 50
71 Ferrpol Bracia Matuszewscy Sp. z o.o. Sierakowo 11 8 10 – 30 30 – 50
72 Forgex Polska Sp. z o.o. Rzeszów 8 8 10 – 30 4 – 10
73 Q4GLASS, ABJ INVESTORS Sp. z o.o. S.K. Koszalin 5 8 1 – 4 10 – 30
74 Tritec Production Sp. z o.o. Słupsk 9 8 10 – 30 10 – 30
75 Lakfam S.J. Kowary 5 8 10 – 30 10 – 30
76 TMT Sp. z o.o. Łomża 9 8 10 – 30 4 – 10
77 R2 Center Sp. z o.o. Suchy Las 10 8 10 – 30 10 – 30
78 P.P.H.U. Efekt Sp.J. Janusz Frąckowiak i Spółka Podzborów 8 8 10 – 30 30 – 50
79 SUBOPOL Sp. z o.o. Łaziska Górne 7 8 10 – 30 10 – 30
80 Borowskie Kopalnie Granitu i Piaskowca – SKALIMEX Sp. z o.o. S.K. Kostrza 8 8 10 – 30 10 – 30
81 HOLDING – ZREMB GORZÓW S.A. Gorzów Wielkopolski 12 8 10 – 30 10 – 30
82 O-I Jarosław Centrum Serwisowe Maszyn Sp. z o.o. Jarosław 9 8 10 – 30 4 – 10
83 KERN-LIEBERS POLAND Sp. z o.o. Sp.Komandytowa Myszków 7 8 < 1 4 – 10
84 Plonmar Sp. z o.o. Zambrów 8 8 1 – 4 1 – 4
85 Przedsiębiorstwo Metali Nieżelaznych BOBREK S.J. Krzysztof I Paweł Kleszcz, Bronisław Koźbiał Bobrek 8 8 > 100 75 – 100
86 Fabryka Elementów Złącznych Normal – Met Sp. z o.o. Lublin 7 8 1 – 4 1 – 4
87 Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych Warszawa 6 8 < 1 1 – 4
88 Mikster Sp. z o.o. Przeds. Innowacji i Wdrażania Techniki Mikroprocesorowej i Elektroniki Czeladź 9 8 < 1 < 1
89 Hanbud Henryk Pruszyński Bielsk Podlaski 2 8 < 1 4 – 10
90 Zakład Poligraficzny OFFSET DRUK Adam Motyka Rogoźnica 1 8 < 1 < 1
91 Wiper Sp. z o.o. Mikołów 2 8 < 1 1 – 4
92 Ceva Freight Poland Sp. z o.o. Warszawa 6 8 < 1 < 1
93 Grupa POWEN – WAFAPOMP S.A. Warszawa 7 8 1 – 4 1 – 4
94 OSIECZNICA Sp. z o.o. Kopalnia i Zakład Przeróbczy Piasków Szklarskich Osiecznica 5 8 1 – 4 4 – 10
95 PPHU MAX-POL ZPCh Andrzej Czajka Krotoszyn 5 8 1 – 4 1 – 4
96 Zakład Poligraficzny MOŚ I ŁUCZAK S.J. Poznań 30 8 1 – 4 1 – 4
97 ArjoHuntleigh Polska Sp. z o.o. Komorniki 72 79 > 100 > 100
98 Lotos Oil Sp. z o.o. Gdańsk 80 75 > 100 > 100
99 KLINGSPOR Sp. z o.o. Bielsko-Biała 80 75 > 100 > 100
100 BALTON Sp. z o.o. Producent Sprzętu Medycznego Warszawa 71 73 50 – 75 50 – 75
101 RGB Elektronika Agaciak Ciaciek sp.j. Wrocław 39 72 1 – 4 1 – 4
102 Wratislavia Biodiesel S.A. Wrocław 13 7 > 100 50 – 75
103 Fabryka Maszyn ROTOX Sp. z o.o. Zieleniec 2 7 10 – 30 10 – 30
104 PTS Sp. z o.o. Szczecin 7 7 > 100 > 100
105 Nordsign Print Republic Sp. z o.o. Kowanowo 8 7 10 – 30 4 – 10
106 IRYD Sp. z o.o. Gołdap 10 7 > 100 75 – 100
107 Gondek Sp. z o.o. Wierzchowie 7 7 4 – 10 1 – 4
108 UNISON ENGINE COMPONENTS POLAND Sp. z o.o. Dzierżoniów 6 7 > 100 > 100
109 Przedsiębiorstwo Usług Technicznych FIRMUS Sp. z o.o. Olkusz 13 7 10 – 30 10 – 30
110 Temrex-Dynatech Sp. z o.o. Nadarzyn 6 7 10 – 30 10 – 30
111 POLCHAR Sp. z o.o. Police 6 7 > 100 > 100
112 INT. Production JCS Sp. z o.o. Barlinek 7 7 4 – 10 4 – 10
113 OLGRUM Sp. z o.o. Gdańsk 9 7 10 – 30 10 – 30
114 LHM POLAND Sp. z o.o. Starogard Gdański 5 7 4 – 10 4 – 10
115 Polywest – Polska Sp. z o.o. Podgórzyn 4 7 4 – 10 4 – 10
116 Drukarnia Embe Press S.Bezdek, M.Mamczarz Spółka Jawna Lublin 9 7 4 – 10 10 – 30
117 TARNÓW S.A. Zakłady Mechaniczne Tarnów 2 7 4 – 10 4 – 10
118 Drukarnia DAKO Kozioł i Wspólnicy S.J. Lubartów 6 7 10 – 30 10 – 30
119 Hester Sp. z o.o. Pieszyce 4 7 10 – 30 10 – 30
120 ZPH Zolwro – Baumeister Sp. z o.o. Oleśnica 11 7 1 – 4 < 1
121 Zakład Mechaniczno-Handlowy ZAMEH Sp. z o.o. Łagiewniki 9 7 1 – 4 1 – 4
122 METAL – DACH Paweł Dorobisz Nowa Sól 5 7 10 – 30 10 – 30
123 SYSTEM Władysław Kędziora, Urszula Kędziora – S.J. Dworzysko 9 7 10 – 30 10 – 30
124 Neko Plexi Design S.J. Wesoła 6 7 10 – 30 4 – 10
125 COLPAK Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 6 7 10 – 30 10 – 30
126 GAMAPLAST K.J. Gamalczyk i Wspólnicy S.K. Gorzów Wielkopolski 9 7 10 – 30 10 – 30
127 Wetcab Sp. z o.o. Gdańsk 11 7 10 – 30 4 – 10
128 Matserwis Sp. z o.o. Sławków 5 7 30 – 50 30 – 50
129 ROSA EUROPE Sp. z o.o. Wrocław 8 7 10 – 30 10 – 30
130 CIECHOLEWSKI – WENTYLACJE Sp. z o.o. Koźmin 15 7 10 – 30 10 – 30
131 METPOL Józef Łukasiak i Piotr Freund S.J. Jezierzyce 7 7 10 – 30 10 – 30
132 KUŹNIA SUŁKOWICE S.A. Sułkowice 7 7 30 – 50 30 – 50
133 Zinkpower Szczecin Sp. z o.o. Szczecin 9 7 30 – 50 50 – 75
134 Rutgers POLAND Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 8 7 30 – 50 10 – 30
135 BRUGMAN Fabryka Grzejników Sp. z o.o. Legnica 6 7 30 – 50 30 – 50
136 Rofix Sp. z o.o. Strzelce Krajeńskie 8 7 10 – 30 10 – 30
137 LFC Sp. z o.o. Zielona Góra 6 7 1 – 4 1 – 4
138 Lupo Plast S.J. Poznań 6 7 4 – 10 4 – 10
139 TOI TOI Polska Sp. z o.o. Warszawa 2 7 < 1 4 – 10
140 Bauer Print Wykroty Sp. z o.o. sp.k. Warszawa 5 7 > 100 > 100
141 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Wr Sp. z o.o. Przasnysz 2 7 < 1 < 1
142 Integra Malirz, Zwierzycki sp. j. Gliwice 6 7 < 1 < 1
143 Media Sp. z o.o. Katowice 4 7 < 1 < 1
144 Sivantos Sp. z o.o. Poznań 3 7 1 – 4 1 – 4
145 Grządziel Investment sp. z o.o. Włocławek 6 7 4 – 10 1 – 4
146 Ommer Polska Sp. z o.o. Krapkowice 9 7 1 – 4 1 – 4
147 Firma Zegar Wojciech Dzikowski i Alicja Zyder sp.j. Tarnów 7 7 1 – 4 1 – 4
148 BCF Sp. z o.o. Pionki 6 7 1 – 4 1 – 4
149 Tabiplast Sp. z o.o. Pietrzykowice 6 7 1 – 4 1 – 4
150 Trio Management Solutions Sp. z o.o. Pieńsk 10 7 1 – 4 4 – 10
151 Etiko Sp. z o.o. Trzeszczyn 7 7 1 – 4 1 – 4
152 SURMIN KAOLIN S.A. Kopalnie Surowców Mineralnych Nowogrodziec 10 7 1 – 4 4 – 10
153 ROCKWOOL POLSKA Sp. z o.o. Cigacice 65 65 > 100 > 100
154 ARCELORMITTAL Poland S.A. Dąbrowa Górnicza 69 63 > 100 > 100
155 Vesuvius Poland Sp. z o.o. Skawina 58 63 > 100 > 100
156 Maxcess Sp. z o.o. Bugaj 62 62 50 – 75 75 – 100
157 KABAT TYRE Sp. z o.o. S.J. Budzyń 56 62 > 100 > 100
158 PROSPERPLAST 1 Sp. z o.o. Rybarzowice 51 60 75 – 100 > 100
159 Zakład Urządzeń Metalowych Metal-Chem L. Szymański, M. Aplas S.J. Nowa Słupia 9 6 4 – 10 1 – 4
160 RBB – Stal S.A. Jarocin 6 6 4 – 10 4 – 10
161 Fana Sp. z o.o. Poznań 7 6 4 – 10 4 – 10
162 ALDAZ Sp. z o.o. Kąpino 6 6 4 – 10 4 – 10
163 KOTŁOMONTAŻ Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Montażowe Siemianowice Śląskie 7 6 4 – 10 4 – 10
164 PPHU EKO-INŻ Misztal S.J. Pińczów 6 6 4 – 10 1 – 4
165 M.O.L. Romgum Ławicki i Spółka sp.j. Suchy Las 6 6 4 – 10 4 – 10
166 Dantom Sp. z o.o. Poznań 27 6 4 – 10 < 1
167 Optimet Sp. z o.o. Czarnków 5 6 4 – 10 4 – 10
168 ORPLAST Jerzy Orlikowski S.J. Sopot 3 6 30 – 50 30 – 50
169 Osdruk Sp. z o.o. Ostrołęka 6 6 4 – 10 4 – 10
170 ARW FOCUS Krzysztof Wojtiuk S.J. Wrocław 7 6 4 – 10 1 – 4
171 EMET Sp. z o.o. Szczecinek 5 6 4 – 10 1 – 4
172 AIR-TECH-BUD Sp. z o.o. Bochnia 9 6 4 – 10 10 – 30
173 RMA – POLSKA Sp. z o.o. Chojnów 7 6 10 – 30 10 – 30
174 FORTACO Sp. z o.o. Wrocław 5 6 75 – 100 75 – 100
175 Dellner Components Sp. z o.o. Gdynia 6 6 50 – 75 50 – 75
176 Promostal Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Czarna Białostocka 4 6 30 – 50 10 – 30
177 Paragon Siechnice Sp. z o.o. Siechnice 5 6 30 – 50 30 – 50
178 Silesia Oil Sp. z o.o. Łaziska Górne 6 6 1 – 4 4 – 10
179 Autowynajem.Eu Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Bielsko-Biała 5 6 10 – 30 10 – 30
180 Zakład Produkcyjno-Usługowy Automex Mgr Inż.stanisław Ociepa Częstochowa 3 6 10 – 30 4 – 10
181 Kromet Sp. z o.o. Elbląg 5 6 10 – 30 10 – 30
182 Avatarlease Sp. z o.o. Kraków 4 6 4 – 10 10 – 30
183 STOLTUR S.J. Jan i Marian Miller Turek 4 6 10 – 30 10 – 30
184 Consiglio International Sp. z o.o. Kłecko 9 6 10 – 30 10 – 30
185 Ethosenergy Sp. z o.o. Wrocław 10 6 10 – 30 1 – 4
186 Drukarnia Perfekt S.A. Warszawa 5 6 10 – 30 10 – 30
187 Meprozet Stare Kurowo Sp. z o.o. Stare Kurowo 5 6 10 – 30 10 – 30
188 Beckmann Volmer Technology Sp. z o.o. Żukowo 8 6 10 – 30 30 – 50
189 Gleipnir Sp. z o.o. Świdnica 6 6 1 – 4 1 – 4
190 Wokas S.A. Łosice 3 6 < 1 < 1
191 PRODAK KOSMETIK Sp. z o.o. Wałbrzych 3 6 > 100 > 100
192 Euro-Sort Sp. z o.o. S.K.A. Modlnica 6 6 1 – 4 1 – 4
193 Siemens Finance Sp. z o.o. Warszawa 2 6 1 – 4 1 – 4
194 Przedsiębiorstwo Materiałów Izolacyjnych Izolacja – Matizol S.A. Gorlice 2 6 < 1 1 – 4
195 Ceramika Artystyczna Vena Sp. z o.o. Brzeg 6 6 1 – 4 1 – 4
196 Adsystem Sp. z o.o. Bielany Wrocławskie 2 6 < 1 < 1
197 Krajowa Izba Gospodarcza Centrum Promocji Sp. z o.o. Warszawa 6 6 < 1 < 1
198 FADO Sp. z o.o. Bydgoszcz 4 6 < 1 1 – 4
199 Simplicity Printing House Sp. z o.o. S.K. Poznań 2 6 < 1 1 – 4
200 Glas – Tech S.A. Swarzędz 6 6 1 – 4 10 – 30
201 Trelleborg Sealing Solutions Polska Sp. z o.o. Warszawa 8 6 1 – 4 1 – 4
202 Zakład Obróbki Plastycznej Sp. z o.o. Świdnik 6 6 1 – 4 1 – 4
203 Biuro Handlu Zagranicznego Matrix Sp. z o.o. Poznań 7 6 1 – 4 1 – 4
204 Granit Sp. z o.o. Legionowo 15 6 1 – 4 < 1
205 Alu – S.V. Sp. z o.o. Długołęka 4 6 1 – 4 1 – 4
206 TEDMARK Sp. z o.o. Szczecin 7 6 1 – 4 1 – 4
207 Nestor Springs Sp. z o.o. sp.k. Oświęcim 7 6 1 – 4 4 – 10
208 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe TECHNOMEX Sp. z o. o. Gliwice 15 6 1 – 4 < 1
209 YORK PL Sp. z o. o. S.K. Bolechowo 57 59 > 100 > 100
210 UTAL Sp. z o.o. Gruszczyn 50 58 30 – 50 50 – 75
211 CARGOTEC POLAND Sp. z o.o. Stargard 57 57 > 100 > 100
212 Promotech Sp. z o.o. Białystok 54 57 30 – 50 30 – 50
213 Saint-Gobain Innovative Materials Polska Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 51 56 > 100 > 100
214 Quad/Graphics Europe Sp. z o.o. Wyszków 57 56 > 100 > 100
215 FENES S.A. Fabryka Narzędzi Skrawających Siedlce 51 55 4 – 10 10 – 30
216 Woodward Poland Sp. z o.o. Niepołomice 59 52 > 100 > 100
217 Ceramika Paradyż Sp. z o.o. Opoczno 49 52 > 100 > 100
218 Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych WAŚ Józef i Leszek Waś S.J. Oława 50 52 10 – 30 30 – 50
219 Gerresheimer Bolesławiec S.A. Bolesławiec 54 52 > 100 > 100
220 KLEEN-TEX Polska Sp. z o.o. Suchedniów 52 52 50 – 75 75 – 100
221 TREFL S.A. Sopot 48 52 50 – 75 50 – 75
222 PAROC Polska Sp. z o.o. Trzemeszno 53 51 > 100 > 100
223 LSC Commu Nications Europe Sp. z o.o. Kraków 52 51 > 100 > 100
224 ALNOR – System Wentylacji Sp. z o.o. Warszawa 52 50 50 – 75 75 – 100
225 Capricorn S.A. Świebodzice 51 50 30 – 50 30 – 50
226 Modro Sp. z o.o. Gniezno 6 5 10 – 30 10 – 30
227 International Plastik Polska Sp. z o.o. Mińsk Mazowiecki 5 5 10 – 30 10 – 30
228 Sondex Sp. z o.o. Nowa Wieś Lęborska 6 5 10 – 30 10 – 30
229 KOMAT Mieczysław Kozłowski Romanowo Dolne 3 5 10 – 30 10 – 30
230 Zakład Mechaniki Maszyn BUKPOL Łagodziński Sp.J. Bukowiec 6 5 10 – 30 10 – 30
231 Carfi Polska Sp. z o.o. Siedlce 5 5 10 – 30 10 – 30
232 Tygro Tymoteusz Warmiński, Grzegorz Skórzewski Sp. J. Ceków 7 5 10 – 30 10 – 30
233 DBP PRODUCTS Sp. z o.o. Rawicz 4 5 10 – 30 10 – 30
234 Augum Wiesław Klich, Paweł Klich S.J. Wieliczka 4 5 4 – 10 4 – 10
235 Gimplast Sp. z o.o. Sosnowiec 5 5 4 – 10 4 – 10
236 PROPART Sp. z o.o. Kępno 6 5 30 – 50 50 – 75
237 Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. Bydgoszcz 5 5 10 – 30 10 – 30
238 Ulma Construccion Polska S.A. Koszajec 7 5 10 – 30 10 – 30
239 Marszał Sp. z o.o. S.K. Wydartowo 5 5 4 – 10 4 – 10
240 Plastwil Sp. z o.o. Ujście 4 5 4 – 10 10 – 30
241 Transtools Sp. z o.o. Lublin 4 5 10 – 30 4 – 10
242 ORAS Olesno Sp. z o.o. Olesno 7 5 75 – 100 > 100
243 Wytwórnia Pianek Poliuretanowych Sp. z o.o. Bydgoszcz 5 5 1 – 4 1 – 4
244 Systemics – Pab Sp. z o.o. Warszawa 2 5 < 1 < 1
245 Motorola Solutions Systems Polska Sp. z o.o. Kraków 5 5 1 – 4 < 1
246 Wheel Systems Sp. z o.o. Warszawa 2 5 < 1 < 1
247 Microstrategy Poland Sp. z o.o. Warszawa 10 5 < 1 < 1
248 Mobica Limited Sp. z o.o. Oddział w Polsce Warszawa 3 5 < 1 < 1
249 MDM Polska Sp. z o.o. Jarosław 6 5 10 – 30 10 – 30
250 Energo-Eko-Plus Sp. z o.o. Kielce 4 5 30 – 50 75 – 100
251 Zakład Usług Przemysłowych CERTUS Sp. z o.o. Olkusz 4 5 10 – 30 10 – 30
252 Necks IMP Sp. z o.o. Toruń 5 5 30 – 50 30 – 50
253 J.R. Purtec Sp. z o.o. Międzyrzecz 6 5 30 – 50 30 – 50
254 Drahtzug Stein Łódź Sp. z o.o. Łódź 9 5 30 – 50 30 – 50
255 ILPEA Sp. z o.o. Chełstówek 7 5 50 – 75 50 – 75
256 NEWAG S.A. Nowy Sącz 2 5 30 – 50 10 – 30
257 Uniglass Polska Sp. z o.o. Łomża 3 5 4 – 10 4 – 10
258 3MD Recycling Sp. z o.o. Legnica 2 5 10 – 30 4 – 10
259 Weilandt Elektronik sp. z o.o. Tarnowskie Góry 4 5 < 1 < 1
260 FPHU ARMAKAN-PVC Krzysztof Kiebus Oleśnica 6 5 4 – 10 4 – 10
261 Automatic Sp. z o.o. Skawina 1 5 < 1 4 – 10
262 Jasłomet Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe Furtek – Lipiecki sp.j. Jasło 5 5 1 – 4 1 – 4
263 Nauta Turbo Sp. z o.o. PPUH Gdynia 7 5 < 1 < 1
264 JOWIX – TRIOMET Sp. z o.o. Świętochłowice 8 5 1 – 4 4 – 10
265 MBO – Hutmen JV Sp. z o.o. Wrocław 8 5 1 – 4 1 – 4
266 PPUH Krakplastik Sp. z o.o. Kraków 4 5 1 – 4 1 – 4
267 TECHPLAST Sp. z o.o. Wieprz 6 5 < 1 < 1
268 Glen Dimplex Polska Sp. z o.o. Poznań 3 5 < 1 < 1
269 PLASTMER Sp. z o.o. S.K. Smolec 2 5 < 1 < 1
270 Compagnia Lingua Sp. z o.o. S.K.A. Kraków 5 5 < 1 < 1
271 Bota Technik Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 5 5 < 1 < 1
272 Bluepos Sp. z o.o. Warszawa 2 5 < 1 1 – 4
273 Ramirent S.A. Szczecin 9 5 1 – 4 1 – 4
274 PPH WADEX S. A. Wrocław 4 5 1 – 4 1 – 4
275 JS Technologie Sp. z o.o. i Wspólnicy S.K. Warszawa 2 5 < 1 < 1
276 Tece Industrial Sp. z o.o. Pęcz 5 5 > 100 > 100
277 Filmoteka Narodowa Warszawa 7 5 < 1 < 1
278 SPYRA PRIMO POLAND Sp. z o.o. Mikołów 6 5 4 – 10 10 – 30
279 IAM IMPORT-EKSPORT Sp. z o.o. Opole 3 5 4 – 10 4 – 10
280 Medicalgorithmics S.A. Warszawa 7 5 4 – 10 4 – 10
281 Zakład Działalności Innowacyjnej Innovator Sp. z o.o. Gliwice 4 5 4 – 10 4 – 10
282 Karub Meble i Profile Giete Sp. z o.o. Kiełpino 6 5 4 – 10 4 – 10
283 FAST-FOL Gadomscy Sp.J. Mława 3 5 4 – 10 4 – 10
284 Agropak sp. j. Brzezińki i Wspólnicy Jaworzno 4 5 4 – 10 1 – 4
285 KONSTAL – BRALIN Sp. z o.o. Bralin 4 5 4 – 10 10 – 30
286 Odlewnia Metali Szopienice Sp. z o.o. Katowice 1 5 < 1 10 – 30
287 MALSPAW Sp. z o.o. Lisków 4 5 4 – 10 4 – 10
288 Instytut Tele-i Radiotechniczny Warszawa 7 5 < 1 < 1
289 Stargard Borst Sp. z o.o. Stargard 7 5 4 – 10 4 – 10
290 Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP Warszawa 7 5 4 – 10 1 – 4
291 Canvas Sp. z o.o. SP.K. Warszawa 10 5 1 – 4 < 1
292 AJ Tools Sp. z o.o. Mikołów 7 5 1 – 4 1 – 4
293 Graffiti Studio Sp. z o.o. Jaworzno 4 5 1 – 4 1 – 4
294 Tioman Sp. z o.o. sp.k. Toruń 4 5 1 – 4 1 – 4
295 Log-Tech Sp. z o.o. Syców 2 5 1 – 4 1 – 4
296 Jarmex Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Jarosław Jaskólski Radom 4 5 1 – 4 1 – 4
297 FINCO – STAL SERWIS Sp. z o.o. Nowa Bukówka 5 5 4 – 10 10 – 30
298 Stalprodukt S.A. Bochnia 50 49 > 100 > 100
299 Sanok Rubber Company S.A. Sanok 49 48 > 100 > 100
300 SGL Carbon Polska S.A. Racibórz 48 47 > 100 > 100
301 Coveris Rigid Polska Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie 42 47 > 100 > 100
302 Constantia ColorCap Sp. z o.o. Jejkowice 43 46 > 100 > 100
303 Guala Closures DGS Poland S.A. Włocławek 37 46 > 100 > 100
304 Polskie Fabryki Porcelany Ćmielów i Chodzież S.A. Ćmielów 45 45 10 – 30 10 – 30
305 BACKER OBR Sp. z o.o. Pyrzyce 42 45 > 100 > 100
306 ATT Sp. z o.o. Kraków 49 44 10 – 30 10 – 30
307 WIK Sp. z o.o. Kostkowice 39 44 10 – 30 10 – 30
308 DECORA S.A. Środa Wielkopolska 49 44 75 – 100 > 100
309 Keeeper Sp. z o.o. Bydgoszcz 35 43 75 – 100 75 – 100
310 N&N Nadratowski S.J. Bielsk 40 43 10 – 30 10 – 30
311 XL – TAPE International Sp. z o.o. Kielce 41 43 30 – 50 30 – 50
312 Follett Europe Polska Sp. z o.o. Wiślina 37 43 30 – 50 30 – 50
313 FABIOS S.A. Białka 45 43 75 – 100 75 – 100
314 Rr Donnelley Polska Sp. z o.o. Warszawa 53 42 4 – 10 1 – 4
315 Zakład Produkcji Automatyki Sieciowej S.A. Wolibórz 45 42 30 – 50 30 – 50
316 VITKOVICE MILMET S.A. Sosnowiec 38 42 > 100 > 100
317 POLDENT Sp. z o.o. Warszawa 39 41 4 – 10 10 – 30
318 Gillette Poland International Sp. z o.o. Łódź 38 41 > 100 > 100
319 Ato Signa Ge Sp. z o.o. Kalisz 34 40 10 – 30 10 – 30
320 RPC Superfos Poland Sp. z o.o. Lubień Kujawski 34 40 > 100 > 100
321 Zakłady Magnezytowe ROPCZYCE S.A. Warszawa 36 40 > 100 > 100
322 PERI Polska Sp. z o.o. Płochocin 34 40 30 – 50 30 – 50
323 Zakłady Porcelany Stołowej Lubiana S.A. Łubiana 42 40 75 – 100 > 100
324 Neptunus Manufacturing Sp. z o.o. Wrocław 2 4 10 – 30 10 – 30
325 Sonion Polska Sp. z o.o. Szczecin 4 4 30 – 50 10 – 30
326 SCHADE STAL POLSKA Sp. z o.o. Turek 2 4 10 – 30 10 – 30
327 PPH Konmet S.J. Złotów 5 4 10 – 30 10 – 30
328 Von Schaewen Polska Sp. z o.o. Świętochłowice 3 4 10 – 30 10 – 30
329 Zakład Wyrobów Metalowych Metal-System Sp. z o.o. Myszków 3 4 10 – 30 10 – 30
330 Stemik Sp. z o.o. Klęczany 4 4 10 – 30 10 – 30
331 Lebronze Alloys Poland Sp. z o.o. Rydzyna 3 4 10 – 30 10 – 30
332 Voestalpine Signaling Sopot Sp. z o.o. Sopot 5 4 10 – 30 4 – 10
333 Rena Polska Sp. z o.o. Nowogrodziec 4 4 10 – 30 50 – 75
334 Grizzly International Sp. z o.o. Stargard 5 4 10 – 30 4 – 10
335 ASP Polska Sp. z o.o. Głogów 4 4 30 – 50 30 – 50
336 PLASTICA Sp. z o.o. Kowalewo Pomorskie 3 4 30 – 50 30 – 50
337 Fiuka Polska Sp. z o.o. Środa Śląska 5 4 30 – 50 30 – 50
338 Felgenhauer Sp. z o.o. S.K. Wrocław 4 4 75 – 100 75 – 100
339 SPOMASZ S.A. Fabryka Konstrukcji Stalowych i Maszyn Żary 3 4 > 100 > 100
340 Platige Image S.A. Warszawa 3 4 < 1 < 1
341 Lsc Communications Poland Sp. z o.o. Starachowice 2 4 1 – 4 50 – 75
342 POLITECHNIKA WROCŁAWSKA Wrocław 4 4 < 1 < 1
343 Mad Recycling Polska Sp. z o.o. Nakło nad Notecią 3 4 30 – 50 50 – 75
344 Papc Sp. z o.o. Kraków 3 4 > 100 > 100
345 Moeschle Polska Sp. z o.o. Dynów 3 4 10 – 30 1 – 4
346 Cementownia ODRA S.A. Opole 5 4 10 – 30 10 – 30
347 Warszawski Uniwersytet Medyczny Warszawa 3 4 < 1 < 1
348 Lasland Sp. z o.o. Grądy 1 4 1 – 4 4 – 10
349 M.S. Granulat-Folia Export-Import Sp. z o.o. Oleśnica 6 4 < 1 < 1
350 Schilsner Industry Group Sp. z o.o. Wrocław 4 4 < 1 1 – 4
351 PYLON S. A. Warszawa 1 4 < 1 < 1
352 Van Den Blocke.Pl Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Bąkowo 9 4 < 1 < 1
353 Inmed-Karczewscy Sp. z o.o. S.K. Krępice 2 4 < 1 < 1
354 Linde Material Handling Polska Sp. z o.o. Warszawa 6 4 1 – 4 1 – 4
355 Gwe Pol-Bud Sp. z o.o. Łódź 4 4 1 – 4 1 – 4
356 RAVAK POLSKA S.A. Kałęczyn 2 4 1 – 4 4 – 10
357 FUGOR Sp. z o.o. Krotoszyn 1 4 1 – 4 1 – 4
358 GASKET Sp. z o.o. Bielsko-Biała 8 4 1 – 4 < 1
359 AHB SERVICE Sp. z o.o. Gdańsk 5 4 1 – 4 < 1
360 Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. Grudziądz 4 4 1 – 4 1 – 4
361 LASERTEX Przedsiębiorstwo Wdrażania Postępu Naukowo-Technicznego Sp. z o.o. Wrocław 6 4 < 1 < 1
362 AERO-BW K. Domagała S.J. Chrzanów 7 4 1 – 4 < 1
363 Copernicus Sp. z o.o. Szczecin 5 4 < 1 1 – 4
364 Zakłady Kompozytów Sp. z o.o. Czosnów 4 4 1 – 4 < 1
365 Wala Sp. z o.o. Wilkowice 3 4 1 – 4 1 – 4
366 Przedsiębiorstwowielobranżowe Produs Sp. z o.o. Żary 4 4 1 – 4 1 – 4
367 Inoris Medical Sp. z o.o. Kowary 7 4 1 – 4 1 – 4
368 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe KAR-MET. S.J. Kazimierz Neumueler I Spółka Lębork 2 4 1 – 4 1 – 4
369 LUBSTA Sp. z o.o. Lublin 3 4 1 – 4 1 – 4
370 Biuro Handlowe Netto Plus Sp. z o.o. S.K. Białystok 5 4 1 – 4 1 – 4
371 NOVO-PAK Sp. z o.o. Otwock 4 4 1 – 4 1 – 4
372 Brass Polska Sp. z o.o. Poniatowa 3 4 4 – 10 10 – 30
373 Minda Ktsn Plastic Andtooling Solutions Sp. z o.o. Bydgoszcz 6 4 10 – 30 10 – 30
374 Cgs Drukarnia Sp. z o.o. Mrowino 9 4 4 – 10 1 – 4
375 Gotech Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 4 4 10 – 30 10 – 30
376 Maxiplast Sp. z o.o. Wrocław 3 4 4 – 10 4 – 10
377 MULLER Jelcz-Laskowice Sp. z o.o. Jelcz-Laskowice 10 4 1 – 4 < 1
378 Elko-Bis Systemy Odgromowe Sp. z o.o. Wrocław 4 4 4 – 10 4 – 10
379 Polskie Karty Sp. z o.o. Kraków 3 4 < 1 < 1
380 MJB M. Mierzejewska, T.J. Brzezińscy S.J. Nicponia 4 4 4 – 10 4 – 10
381 Windhunter – Serwis Sp. z o.o. Koszalin 1 4 < 1 1 – 4
382 Gdańsk Fishing Company Sp. z o.o. Gdynia 4 4 4 – 10 1 – 4
383 Laserstar Sp. z o.o. S.K. Toruń 5 4 4 – 10 1 – 4
384 CSA Sp. z o.o. Stężyca 3 4 4 – 10 10 – 30
385 Firma Produkcyjno-Handlowa M&A Mateusz Michnik, Adam Michnik S.J. Kończyce Wielkie 3 4 4 – 10 4 – 10
386 EL-METAL Maria Mortezaei Siedlec 4 4 4 – 10 4 – 10
387 MTM CEE Sp. z o.o. S.K. Wola 9 4 4 – 10 < 1
388 CREDIT SUISSE (Poland) Sp. z o.o. Warszawa 2 4 < 1 < 1
389 Przedsiębiorstwo Produkcyjne POLSTYR Sp. z o.o. Człuchów 4 4 10 – 30 30 – 50
390 LIM Sp. z o.o. sp.k. Warszawa 2 4 < 1 < 1
391 E-TOWERS FAMABA S.A. Głogów 1 4 10 – 30 10 – 30
392 TRASKO-STAL Sp. z o.o. Ostrów Wielkopolski 2 4 10 – 30 10 – 30
393 Heiztechnik Sp. z o.o. S.K. Skarszewy 5 4 4 – 10 1 – 4
394 Eagleburgmann Poland Sp. z o.o. Warszawa 4 4 < 1 4 – 10
395 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe Instal-Art S.j. Stanisław Rudzki,Wojciech Rudzki,Alicja Rudzka,Janusz Gajewski,Alicja Gajewska Czaniec 3 4 < 1 1 – 4
396 Maciej I Tadeusz Popielawscy Pimet S.J. Piastów 2 4 < 1 1 – 4
397 HRT Henryk I Roman Tyszkiewicz , Wanda Szkudlarek S.J. Kołobrzeg 3 4 4 – 10 1 – 4
398 Gb Sp. z o.o. Wrocław 2 4 < 1 1 – 4
399 Zakład Produkcyjno Usługowo Handlowy Rolmech A.czech, K.kuprianiec, J.maternowski, J.swobodziński Sp. J. Mirosławiec 3 4 4 – 10 4 – 10
400 Alopak Sp. z o.o. Ostrzeszów 6 4 < 1 1 – 4
401 CARBONEX Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie 2 4 < 1 < 1
402 Oerlikon Balzers Coating Poland Sp. z o.o. Polkowice 4 4 < 1 < 1
403 HEKOBENTONITY Sp. z o.o. Nagoszyn 3 4 < 1 1 – 4
404 ETMAL Sp. z o.o. Gdynia 5 4 < 1 < 1
405 HP Global Business Center Sp. z o.o. Wrocław 3 4 < 1 < 1
406 Prod – Met Sp. z o.o. Laski 5 4 4 – 10 4 – 10
407 CONVEX – GLASS Sp. z o.o. Chmielek 2 4 < 1 < 1
408 Palgetrans Handel – Transport Sp. z o.o. Wykroty 1 4 4 – 10 4 – 10
409 MAROLEX Sp. z o.o. Łomianki 39 39 4 – 10 4 – 10
410 Selena FM S.A. Wrocław 34 39 > 100 > 100
411 Hutchinson Poland Sp. z o.o. Żywiec 36 39 > 100 > 100
412 Star – Gress Sp. z o.o. Końskie 37 39 50 – 75 75 – 100
413 Geyer & Hosaja Sp. z o.o. Zakłady Gumowe Radomyśl Wielki 40 39 50 – 75 50 – 75
414 Fabryka Pił i Narzędzi Wapienica Sp. z o.o. Bielsko-Biała 38 39 10 – 30 10 – 30
415 MDT Sp. z o.o. Kraków 44 39 4 – 10 4 – 10
416 Marflex – M.J. Maillis Poland Sp. z o.o. Karczew 35 38 > 100 > 100
417 CAN-PACK S.A. Kraków 37 38 > 100 > 100
418 RETTIG HEATING Sp. z o.o. Rybnik 35 38 > 100 > 100
419 BETAFENCE Sp. z o.o. Kotlarnia 38 38 > 100 > 100
420 3M Wrocław Sp. z o.o. Wrocław 39 38 > 100 > 100
421 Media Ikonos Sp. z o.o. Opole 39 38 10 – 30 10 – 30
422 LOTOS ASFALT Sp. z o.o. Gdańsk 39 38 > 100 > 100
423 Mueller Fabryka Świec S.A. Bydgoszcz 34 37 > 100 > 100
424 Przedsiębiorstwo ARKOP Sp. z o.o. Bukowno 34 37 30 – 50 30 – 50
425 Flex Films Europa Sp. z o.o. Września 35 37 > 100 > 100
426 Górka Cement Sp. z o.o. Trzebinia 42 37 > 100 > 100
427 HEINZ GLAS DZIAŁDOWO Sp. z o.o. Działdowo 33 37 75 – 100 > 100
428 Bozamet Sp. z o.o. Ujrzanów 34 37 10 – 30 30 – 50
429 Kubala Sp. z o.o. Ustroń 34 37 10 – 30 10 – 30
430 Fabryka Kart Trefl-Kraków Sp. z o.o. Podłęże 28 37 10 – 30 10 – 30
431 FORMASTER S.A. Kielce 34 37 4 – 10 4 – 10
432 Castor Drukarnia i Wydawnictwo S.J. Kraków 34 36 4 – 10 4 – 10
433 PPH Wader – Woźniak Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 33 36 10 – 30 10 – 30
434 BISK S.A. Łubna 35 36 10 – 30 10 – 30
435 Rosinski Packaging Sp. z o.o. Bielsko-Biała 38 36 50 – 75 75 – 100
436 Franke Foodservice Systems Poland sp. z o.o. Gdynia 32 36 75 – 100 > 100
437 Stolzle Częstochowa Sp. z o.o. Częstochowa 30 36 > 100 > 100
438 Gambit Lubawka Sp. z o.o. Lubawka 32 36 4 – 10 4 – 10
439 REZAW-PLAST Ryszard Zawół Zaborów 32 35 10 – 30 30 – 50
440 Metalpol – Węgierska Górka Sp. z o.o. Węgierska Górka 31 35 30 – 50 50 – 75
441 Deerfos Europe Sp. z o.o. Błonie 34 35 10 – 30 30 – 50
442 Haco Sp. z o.o. Pruszcz Gdański 31 35 10 – 30 10 – 30
443 Firma Corundum Sp. z o.o. Wrocław 34 35 4 – 10 10 – 30
444 KSM Poland Sp. z o.o. Legnica 34 35 10 – 30 10 – 30
445 ARCOM S.J. Artur Wilk, Robert Zięba Rzezawa 33 35 10 – 30 30 – 50
446 FCPK – Bytów Sp. z o.o. Bytów 31 34 30 – 50 30 – 50
447 FAGUMIT Sp. z o.o. Fabryka Węży Gumowych i Tworzyw Sztucznych Wolbrom 32 34 4 – 10 10 – 30
448 Amcor Tobacco Packaging Polska Sp. z o.o. Łódź 33 34 > 100 > 100
449 NOVO TECH Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 17 34 10 – 30 10 – 30
450 Korona Candles S.A. Wieluń 37 34 > 100 > 100
451 Firma Oponiarska Dębica S.A. Dębica 36 34 > 100 > 100
452 Dalpo Sp. z o.o. Poznań 38 34 50 – 75 50 – 75
453 Centrum Specjalistycznych Usług Technicznych SPETECH Sp. z o.o. Bielsko-Biała 31 34 4 – 10 4 – 10
454 KZWM Ogniochron S.A. Andrychów 37 34 10 – 30 10 – 30
455 BERICAP POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 31 33 30 – 50 30 – 50
456 Kronospan HPL Sp. z o.o. Mielec 28 33 > 100 > 100
457 REJS Sp. z o.o. Rypin 34 33 30 – 50 30 – 50
458 ELANDERS POLSKA Sp. z o.o. Płońsk 14 33 30 – 50 30 – 50
459 Alpha Technology Sp. z o.o. S.K. Kraków 30 33 10 – 30 30 – 50
460 Steelpress Sp. z o.o. Poznań 34 33 10 – 30 10 – 30
461 DARCO Sp. z o.o. Dębica 29 33 10 – 30 10 – 30
462 Andre Abrasive Articles Sp. z o.o. S.K. Koło 33 33 4 – 10 4 – 10
463 Grupa Kon-Plast Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Modła Królewska 29 33 4 – 10 10 – 30
464 Polsport S.A. Bielsko-Biała 33 33 4 – 10 4 – 10
465 St-Majewski S.A. S.K. Pruszków 31 33 10 – 30 30 – 50
466 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo-Usługowe Polipack sp.j. Irena Więckowska i Katarzyna Kolmetz Gościcino 28 33 4 – 10 4 – 10
467 Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o. Sandomierz 28 32 > 100 > 100
468 Scanfil Poland Sp. z o.o. Mysłowice 32 32 > 100 > 100
469 BENDA – LUTZ SKAWINA Sp. z o.o. Skawina 27 32 50 – 75 30 – 50
470 Dekofilm Polska Sp. z o.o. Warszawa 26 32 10 – 30 10 – 30
471 Notedeco Sp. z o.o. sp.k. Poznań 28 32 10 – 30 10 – 30
472 Staco Polska Sp. z o.o. Niepołomice 30 32 50 – 75 50 – 75
473 RASTER R. Nowak i S-ka S.J. Kielce 29 32 4 – 10 4 – 10
474 IMPEXMETAL S.A. Warszawa 31 31 > 100 > 100
475 VTS Plant Sp. z o.o. Gdańsk 33 31 30 – 50 30 – 50
476 Dubiel Vitrum S.J. Rabka-Zdrój 29 31 4 – 10 4 – 10
477 Heinz Plastics Polska Sp. z o.o. Działdowo 25 31 10 – 30 30 – 50
478 Litex Promo Sp. z o.o. Ostrów Wielkopolski 32 31 30 – 50 30 – 50
479 UNIRUBBER Sp. z o.o. Węgliniec 32 30 30 – 50 30 – 50
480 Ba Glass Poland Sp. z o.o. Poznań 31 30 > 100 > 100
481 FLEXPOL Sp. z o.o. Płock 32 30 > 100 75 – 100
482 CeDo Sp. z o.o. Kąty Wrocławskie 35 30 > 100 > 100
483 GRUPA KĘTY S.A. Kęty 31 30 > 100 > 100
484 Interchemall Sp. z o.o. Warszawa 27 30 4 – 10 10 – 30
485 AMHIL EUROPA Sp. z o.o. Krokowa 23 30 30 – 50 30 – 50
486 Laguna Fabryka Okuć Sp. z o.o. sp.k. Gdańsk 27 30 10 – 30 10 – 30
487 VALMONT POLSKA Sp. z o.o. Siedlce 27 30 30 – 50 30 – 50
488 BORYSZEW S.A. Warszawa 21 30 30 – 50 30 – 50
489 Esteve – Dwd Polska Sp. z o.o. Zagwiździe 33 30 10 – 30 10 – 30
490 Medgal Sp. z o.o. Księżyno 28 30 10 – 30 10 – 30
491 Comensal Sp. z o.o. Warszawa 27 30 10 – 30 4 – 10
492 CERAMIKA – KOŃSKIE Sp. z o.o. Końskie 33 30 10 – 30 10 – 30
493 PPU POMEL Sp. z o.o. Wyszków 28 30 10 – 30 30 – 50
494 Zakłady Porcelany Elektrotechnicznej ZAPEL S.A. Boguchwała 30 30 30 – 50 30 – 50
495 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe CORA Adam Sikora Piekary Śląskie 18 30 4 – 10 10 – 30
496 POLSKI KONCERN NAFTOWY ORLEN S.A. Płock 26 30 > 100 > 100
497 PTS Rabka Sp. z o.o. Rokiciny Podhalańskie 3 3 < 1 < 1
498 Wiplast Sp. z o.o. Tarnów 18 3 4 – 10 1 – 4
499 Dromet Sp. z o.o. S.K. Chylice-Kolonia 2 3 < 1 < 1
500 Diahem Diagnostic Products Sp. z o.o. Kraków 1 3 < 1 < 1
501 PW Kotłorembud Leszek Cichosz Bogdan Szatlach S.J. Bydgoszcz 1 3 < 1 1 – 4
502 Alu Pro Polska Sp. z o.o. Opole 2 3 4 – 10 4 – 10
503 Dehoplast Polska Sp. z o.o. Kwidzyn 1 3 < 1 < 1
504 Chep Polska Sp. z o.o. Warszawa 4 3 4 – 10 10 – 30
505 Protec Konstrukcje Metalowe Sp. z o.o. Kraków 2 3 4 – 10 4 – 10
506 Zakład Przetwórstwa Drewna Piotr Czyżewski, Andrzej Koch sp.j. Czarnków 3 3 4 – 10 4 – 10
507 Rufi Polska Sp. z o.o. Mogilno 6 3 4 – 10 4 – 10
508 AQUAEL Janusz Jankiewicz Sp. z o.o. Warszawa 9 3 4 – 10 1 – 4
509 Chronoss Industry Service Sp. z o.o. Pionki 3 3 4 – 10 4 – 10
510 A.S. Inter Silesia Sp. z o.o. sp.k. Katowice 5 3 4 – 10 10 – 30
511 Nafa Polska sp. z o.o. Łozienica 2 3 > 100 75 – 100
512 Tegeno Sp. z o.o. Kielce 4 3 4 – 10 4 – 10
513 FIRMA Codogni S. J. Stalowa Wola 2 3 10 – 30 10 – 30
514 VFS Usługi Finansowe Polska Sp. z o.o. Warszawa 3 3 10 – 30 1 – 4
515 Zakłady Wrobów Metalowych EMIZET Sp. z o.o. Szydłów 3 3 10 – 30 10 – 30
516 PPH WILK Sp. z o.o. Chełm 10 3 10 – 30 4 – 10
517 Promet Majewski, Ziemba, Żarnowski Sp.J. Szczecin 3 3 4 – 10 4 – 10
518 Gopol Sp. z o.o. Jarocin 3 3 < 1 < 1
519 Shell Polska Sp. z o.o. Warszawa 5 3 < 1 < 1
520 Instytut Nafty i Gazu – Państwowy Instytut Badawczy Kraków 1 3 < 1 1 – 4
521 Centrum Techniki Okrętowej S.A. Gdańsk 2 3 < 1 < 1
522 Główny Instytut Górnictwa Katowice 1 3 < 1 < 1
523 PAREXEL POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 3 3 < 1 < 1
524 MERATRONIK S.A. Zakład Elektronicznej Aparatury Pomiarowej Warszawa 1 3 < 1 < 1
525 PWC Polska Sp. z o.o. Warszawa 1 3 < 1 < 1
526 IP & S Sp. z o.o. Lubiczów 5 3 < 1 < 1
527 Automatyka – Pomiary – Sterowanie S. A. Białystok 1 3 < 1 < 1
528 INC Research Poland Sp. z o.o. Kraków 5 3 < 1 < 1
529 ATUT RENTAL Sp. z o.o. Warszawa 1 3 < 1 < 1
530 METALTECH Piasecki Sp.J. Czosnów 6 3 10 – 30 10 – 30
531 Drukarnia Franczak Sp. z o.o. Bydgoszcz 2 3 < 1 < 1
532 Sigvaris S.A. Warszawa 15 3 < 1 < 1
533 Ligum Pol Sp. z o.o. Głogów 3 3 < 1 < 1
534 Tubencap Sp. z o.o. Gdynia 4 3 < 1 < 1
535 Group Pack Sp. z o.o. Żukowo 5 3 < 1 < 1
536 ITAL SYSTEM Sp. z o.o. Kalisz 1 3 < 1 < 1
537 Mercor S.J. Warszawa 2 3 < 1 1 – 4
538 Instytut Adama Mickiewicza Warszawa 2 3 < 1 < 1
539 PPH SKATOM Sp. z o.o. Dobrzany 4 3 4 – 10 4 – 10
540 Izobud Sp. z o.o. Łąki Kozielskie 4 3 1 – 4 1 – 4
541 Gold – Art – Polska Sp. z o.o. Rokitki 4 3 4 – 10 4 – 10
542 Skoplast S.J. Kaczory 3 3 1 – 4 < 1
543 Edelmet Sp. z o.o. Katowice 2 3 10 – 30 4 – 10
544 Majster-Pol Sp. z o.o. S.K. Cegłów 2 3 1 – 4 1 – 4
545 PUP In-Stal Sp. z o.o. Stargard 3 3 1 – 4 1 – 4
546 PPUH JOPP-POL Eksport-Import Ryszard Jopp – Krzysztof Jopp S.J. Ryczywół 1 3 < 1 < 1
547 Ratpol Sp. z o.o. Kartoszyno 4 3 1 – 4 1 – 4
548 Arval Service Lease Polska Sp. z o.o. Warszawa 1 3 1 – 4 1 – 4
549 Sirit Poland Sp. z o.o. Świercze 3 3 1 – 4 1 – 4
550 Kapitan Cook Sp. z o.o. Gdynia 1 3 < 1 < 1
551 JKM Metal Sp. z o.o. Świdnica 4 3 1 – 4 4 – 10
552 MACGREGOR POLAND Sp. z o.o. Gdynia 4 3 1 – 4 < 1
553 Epore Sp. z o.o. Bogatynia 3 3 4 – 10 4 – 10
554 Infosys Poland Sp. z o.o. Łódź 1 3 < 1 < 1
555 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe PLASTPOM Świdwin Szwabis Beata Świdwin 3 3 1 – 4 < 1
556 BALTICON S.A. Gdańsk 2 3 < 1 < 1
557 Recan Organizacja Odzysku Opakowań S.A. Warszawa 2 3 50 – 75 50 – 75
558 RADO Sp. z o.o. Ławnica 1 3 50 – 75 50 – 75
559 REMONDIS Sp. z o.o. Warszawa 4 3 75 – 100 1 – 4
560 EDF TRADING POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 5 3 50 – 75 75 – 100
561 Inter – Mark Group Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Kokoszczyn 3 3 < 1 < 1
562 Recykl Organizacja Odzysku S.A. Śrem 2 3 < 1 1 – 4
563 Hannecard Polska Sp. z o.o. Kraków 3 3 1 – 4 1 – 4
564 Bagpak Polska Sp. z o.o. Warszawa 1 3 < 1 < 1
565 J.M. EXIM KONSTAL Sp. z o.o. Przeźmierowo 4 3 1 – 4 1 – 4
566 Tiga Cynk Sp. z o.o. Legnica 2 3 < 1 1 – 4
567 Płomyk Cierniewscy S.J. Koźminiec 2 3 < 1 < 1
568 Zinplast Sp. z o.o. Wolbrom 2 3 1 – 4 1 – 4
569 TWORZYWA SZTUCZNE PZL MIELEC Sp. z o.o. S.K. Mielec 5 3 1 – 4 4 – 10
570 Vitroterm – Murów S.A. Murów 6 3 1 – 4 < 1
571 Bikkoplast Sp. z o.o. Wrocław 4 3 1 – 4 1 – 4
572 ITIB Poland Sp. z o.o. Międzyrzecze Górne 2 3 1 – 4 1 – 4
573 Dr. Schneider Automotive Polska Sp. z o.o. Radomierz 4 3 > 100 > 100
574 Axces Production Sp. z o.o. Młyny 6 3 10 – 30 10 – 30
575 Watex Sp. z o.o. Barlinek 2 3 30 – 50 30 – 50
576 JVP Steel Poland Sp. z o.o. Szczecin 6 3 30 – 50 50 – 75
577 GEA Tuchenhagen Polska Sp. z o.o. Koszalin 6 3 30 – 50 30 – 50
578 YETICO S.A. Olsztyn 3 3 30 – 50 50 – 75
579 CFB Manufaktura Sp. z o.o. Kraków 4 3 10 – 30 10 – 30
580 Iq Metal Sp. z o.o. Szczecin 4 3 10 – 30 30 – 50
581 Lemahieu Polska Sp. z o.o. Kwidzyn 2 3 30 – 50 10 – 30
582 Ricor Polska Sp. z o.o. Poznań 4 3 10 – 30 10 – 30
583 Felgenhauer Investment Sp. z o.o. Jasień 3 3 10 – 30 30 – 50
584 DB Print Polska Sp. z o.o. Grodzisk Mazowiecki 5 3 10 – 30 10 – 30
585 Star – Dust Sp. z o.o. Końskie 5 3 10 – 30 10 – 30
586 Banninger – Formtechnik Sp. z o.o. Częstochowa 2 3 < 1 < 1
587 Bapro-Met Sp. z o.o. Błotnica 6 3 10 – 30 10 – 30
588 Palef Sp. z o.o. Goszczyna 4 3 1 – 4 4 – 10
589 Pol – Pak Sp. z o.o. Wolsztyn 4 3 10 – 30 10 – 30
590 SBN Runowo Sp. z o.o. Runowo Krajeńskie 3 3 10 – 30 30 – 50
591 ETC Sp. z o.o. Ostrowiec Świętokrzyski 2 3 < 1 < 1
592 GP Sp. z o.o. Szczecin 2 3 10 – 30 10 – 30
593 Lemvigh-Müller A/S S.A. Oddział W Polsce Świnoujście 4 3 50 – 75 50 – 75
594 Spaas Candles Poland Sp. z o.o. Stargard 1 3 50 – 75 50 – 75
595 Poland Smelting Technologies POLST Sp. z o.o. Wałbrzych 3 3 50 – 75 30 – 50
596 Uniwersytet Jagielloński Kraków 2 3 < 1 < 1
597 Uniwersytet Warszawski Warszawa 7 3 < 1 < 1
598 T-Mobile Polska S. A. Warszawa 8 3 < 1 < 1
599 Art Works Sp. z o.o. Łomianki 2 3 < 1 < 1
600 Kotłoinwest Sp. z o.o. Świecie 2 3 < 1 < 1
601 Voit Polska Sp. z o.o. Nowa Sól 4 3 30 – 50 30 – 50
602 I.M.C. Engineering Poland Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 3 3 30 – 50 30 – 50
603 Elektrorecykling Sp. z o.o. Przeźmierowo 3 3 1 – 4 1 – 4
604 Politechnika Warszawska Warszawa 1 3 < 1 < 1
605 CHM Sp. z o.o. Juchnowiec Kościelny 25 29 10 – 30 10 – 30
606 GEKOPLAST S.A. Krupski Młyn 28 29 30 – 50 50 – 75
607 Bombardier Transportation (ZWUS) Polska Sp. z o.o. Katowice 28 29 75 – 100 50 – 75
608 Constantia Teich Poland Sp. z o.o. Rogowiec 29 29 > 100 > 100
609 Krause Sp. z o.o. Świdnica 24 29 > 100 > 100
610 Polska Ceramika Ogniotrwała ŻARÓW S.A. Żarów 31 29 30 – 50 10 – 30
611 Rpc Bramlage Warszawa Sp. z o.o. Otwock 24 29 10 – 30 10 – 30
612 Zakład Produkcji Folii Efekt – Plus Sp. z o.o. Warszawa 29 29 > 100 > 100
613 RABUGINO Sp. z o.o. Grodzisk Mazowiecki 23 29 10 – 30 10 – 30
614 PROGRAFIX Sp. z o.o. Dębica 16 29 4 – 10 4 – 10
615 MELVIT S.A. Warszawa 20 29 4 – 10 4 – 10
616 FHP PAK Sp. z o.o. Toruń 25 29 4 – 10 10 – 30
617 Cartamundi Polska Sp. z o.o. Kraków 28 29 10 – 30 10 – 30
618 Jokey Plastik Blachownia Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 27 29 10 – 30 30 – 50
619 MARCATO Sp. z o.o. Rzakta 28 28 10 – 30 10 – 30
620 CMC Poland Sp. z o.o. Zawiercie 26 28 > 100 > 100
621 Ceramika Color Sp. z o.o. Końskie 28 28 30 – 50 50 – 75
622 INLINE Poland Sp. z o.o. Murowana Goślina 28 28 30 – 50 30 – 50
623 Alpla – Opakowania z Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o. Żywiec 23 28 30 – 50 50 – 75
624 DOMAX Sp. z o.o. Łężyce 28 28 10 – 30 30 – 50
625 Kalenborn Bazalt Sp. z o.o. Starachowice 25 28 10 – 30 4 – 10
626 Huta Szkła w Jaśle S.A. Jasło 25 28 10 – 30 10 – 30
627 STOMIL S.A. Bydgoskie Zakłady Przemysłu Gumowego Bydgoszcz 30 28 10 – 30 10 – 30
628 Sanha Polska Sp. z o.o. Legnica 24 28 > 100 > 100
629 Bech Packaging Sp. z o.o. Nowy Tomyśl 30 28 10 – 30 10 – 30
630 Vibracoustic Polska Sp. z o.o. Komorniki 26 27 > 100 > 100
631 Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o. Warszawa 27 27 > 100 > 100
632 EUROGLAS Polska Sp. z o.o. Osiedle Niewiadów 20 27 > 100 > 100
633 SCHWARTE MILFOR Sp. z o.o. Olsztyn 25 27 75 – 100 > 100
634 VICTAULIC POLSKA Sp. z o.o. Drezdenko 29 27 > 100 > 100
635 BALEX – METAL Sp. z o.o. Bolszewo 24 27 > 100 > 100
636 ORLEN ASFALT Sp. z o.o. Płock 23 27 > 100 > 100
637 Witoplast Kisielińscy sp. j. Wesoła 28 27 75 – 100 > 100
638 PRUSZYŃSKI Sp. z o.o. Warszawa 30 27 75 – 100 > 100
639 FOLIAREX Sp. z o.o. Słubice 24 27 30 – 50 30 – 50
640 Blyss Polska Sp. z o.o. Lasowice Wielkie 21 27 10 – 30 10 – 30
641 KEY COMPANY Sp. z o.o. Białystok 30 27 4 – 10 4 – 10
642 Saint – Gobain Construction Products Polska Sp. z o.o. Gliwice 29 27 75 – 100 > 100
643 Ameet Sp. z o.o. Łódź 28 27 30 – 50 30 – 50
644 Drukarnia Interak Sp. z o.o. Czarnków 24 27 75 – 100 75 – 100
645 Danfoss Poland Sp. z o.o. Grodzisk Mazowiecki 25 26 > 100 > 100
646 Jeremias Sp. z o.o. Gniezno 26 26 > 100 > 100
647 BGH Polska Sp. z o.o. Katowice 22 26 75 – 100 75 – 100
648 ŚRUBENA UNIA S.A. Żywiec 28 26 75 – 100 75 – 100
649 Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych PLAST – BOX S.A. Słupsk 26 26 50 – 75 75 – 100
650 Greiner Packaging Sp. z o.o. Teresin 26 26 30 – 50 30 – 50
651 Termetal Piotr Glaner Spółka Komandytowa Piła 26 26 30 – 50 30 – 50
652 HERCO Sp. z o.o. Cielądz 24 26 30 – 50 50 – 75
653 BARTEK CANDLES Małgorzata i Janusz Bryłkowscy S.J. Bystrzyca 25 26 10 – 30 10 – 30
654 Sport Grupa sp. z o.o. Warszawa 24 26 10 – 30 10 – 30
655 Splast Sp. z o.o. Krosno 27 26 10 – 30 10 – 30
656 MASTERPRESS S.A. Białystok 24 26 10 – 30 30 – 50
657 Ferniko Sp. z o.o. Kampinos 23 26 4 – 10 4 – 10
658 Meritum 24 Sp. z o.o. S.K. Ziempniów 28 26 1 – 4 4 – 10
659 POLYCHEM SYSTEMS Sp. z o.o. Poznań 26 26 30 – 50 30 – 50
660 Amcor Flexibles Reflex Sp. z o.o. Łódź 26 25 > 100 > 100
661 ALF-SENSOR S.J. Kraków 20 25 10 – 30 10 – 30
662 Alumast S.A. Wodzisław Śląski 20 25 < 1 1 – 4
663 Promet S.A. Starachowice 26 25 10 – 30 10 – 30
664 METALKAS Sp. z o.o. Bydgoszcz 19 25 30 – 50 50 – 75
665 CIECH Vitrosilicon S.A. Iłowa 26 25 50 – 75 50 – 75
666 Fenix Metals Sp. z o.o. Chmielów 22 25 > 100 > 100
667 SONAROL SPÓŁKA JAWNA NAJDA Jedwabne 20 25 10 – 30 10 – 30
668 Mondi Solec Sp. z o.o. Baniocha 22 25 > 100 > 100
669 NOMET Sp. z o.o. Toruń 23 25 10 – 30 10 – 30
670 Kaj Sp. z o.o. Działdowo 26 25 4 – 10 10 – 30
671 Firma Produkcyjno Handlowa Magnat sp. j., Marek Jarocki, Krzysztof Dąbrowski Kąty Wrocławskie 13 25 4 – 10 4 – 10
672 CERAMIKA GRES S.A. Końskie 27 25 4 – 10 10 – 30
673 EURO – LOCKS Sp. z o.o. Ruda Śląska 22 25 10 – 30 10 – 30
674 Metal-Technik Sp. Cywilna Jarosław Adamski, Joanna Adamska Łomża 22 25 10 – 30 10 – 30
675 Don-Plast Beata I Tadeusz Michorczyk sp.j. Kraków 20 24 1 – 4 1 – 4
676 GTX HANEX PLASTIC Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 23 24 30 – 50 30 – 50
677 BRIDGESTONE Poznań Sp. z o.o. Poznań 24 24 50 – 75 50 – 75
678 CONTEYOR POLAND Sp. z o.o. Czechowice-Dziedzice 23 24 50 – 75 50 – 75
679 STALMA S.A. Lublin 21 24 > 100 > 100
680 Hanyang Polska Sp. z o.o. Świdnik 27 24 50 – 75 30 – 50
681 Bischof + Klein Polska GmbK sp.k. Walce 23 24 > 100 > 100
682 Multilayer Pipe Company Sp. z o.o. Strzelin 24 24 > 100 > 100
683 Process – Electronic sp. z o.o. Sosnowiec 37 24 10 – 30 10 – 30
684 Bolsius Polska Sprzedaż Sp. z o.o. Poznań 23 24 > 100 > 100
685 VOIGT PROMOTION Sp. z o.o. Police 28 24 10 – 30 10 – 30
686 Mochtoys S.J. Otwock 22 24 10 – 30 10 – 30
687 Anis Opakowania Sp. z o.o. Oleśnica 23 24 10 – 30 10 – 30
688 JESTIC J.K. Cykowiak S.M. Cykowiak S.J. Krąplewo 26 24 10 – 30 10 – 30
689 ZM Kolno S.A. Kolno 7 24 1 – 4 4 – 10
690 Glasmark Sp. z o.o. Krosno 22 24 1 – 4 1 – 4
691 J. A. Gąska S.J. Gotkowice 22 24 4 – 10 10 – 30
692 Kompan Manufacturing Poland Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 28 24 10 – 30 10 – 30
693 MARPOL S.A. Ignatki 19 23 10 – 30 30 – 50
694 MK Sp. z o.o. Żary 21 23 30 – 50 30 – 50
695 VIACON Sp. z o.o. Rydzyna 27 23 75 – 100 50 – 75
696 Fabryki Sprzętu i Narzędzi Górniczych Grupa Kapitałowa FASING S.A. Katowice 31 23 75 – 100 30 – 50
697 Tp Reflex Polska Sp. z o.o. Żarów 23 23 50 – 75 50 – 75
698 Zeller Plastik Poland Sp. z o.o. Wola Rębkowska 21 23 30 – 50 30 – 50
699 SEVROLL SYSTEM Sp. z o.o. Warszawa 22 23 10 – 30 10 – 30
700 Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. Warszawa 23 23 10 – 30 10 – 30
701 Leniar Sp. z o.o. Rzeszów 20 23 4 – 10 4 – 10
702 Grupa Producencka Vodar Sp. z o.o. Wrocław 23 23 1 – 4 4 – 10
703 BTBB Sp. z o.o. Grzybów 23 23 30 – 50 30 – 50
704 Egmont Polska Sp. z o.o. Warszawa 19 23 10 – 30 30 – 50
705 MKF-ERGIS Sp. z o.o. Warszawa 24 23 75 – 100 50 – 75
706 DAFO PLASTICS Sp. z o.o. Nowy Targ 21 23 10 – 30 10 – 30
707 PLAST-FARB Sp. z o.o. S.K. Toruń 24 23 10 – 30 10 – 30
708 Extral Sp. z o.o. Żory 19 22 30 – 50 75 – 100
709 INTERMINGLASS Sp. z o.o. Wałbrzych 22 22 10 – 30 10 – 30
710 Aluron Sp. z o.o. Zawiercie 18 22 10 – 30 10 – 30
711 Magorex Sp. z o.o. S.K. Żary 20 22 10 – 30 10 – 30
712 CGH Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 16 22 10 – 30 30 – 50
713 Polfin Sp. z o.o. Jankowa 19 22 10 – 30 10 – 30
714 Alumetal Poland Sp. z o.o. Nowa Sól 23 22 > 100 > 100
715 Sumiriko Poland Sp. z o.o. Wolbrom 23 22 > 100 > 100
716 Aro Tubi Components Poland Sp. z o.o. Wrocław 22 22 30 – 50 10 – 30
717 Fabryka Armatury HAWLE Sp. z o.o. Koziegłowy 19 22 30 – 50 50 – 75
718 Polwax S.A. Jasło 18 22 30 – 50 50 – 75
719 NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. Gliwice 24 22 > 100 > 100
720 PLASTICON POLAND S.A. Toruń 21 22 30 – 50 30 – 50
721 FKS Sp. z o.o. Okucia Okienne i Drzwiowe Śmigiel 20 22 10 – 30 10 – 30
722 XDEEP Sp. z o.o. Sp.K. Góra 20 22 1 – 4 1 – 4
723 Total Fitness Concept Sp. z o.o. Kraków 3 22 < 1 4 – 10
724 Fanuc Polska Sp. z o.o. Wrocław 18 22 1 – 4 1 – 4
725 ECLIPSE S.A. Warszawa 21 22 10 – 30 10 – 30
726 Yanko Sp. z o.o. Rogoźnica 21 22 4 – 10 4 – 10
727 Drukarnia Ellert Sp. z o.o. Wiązowna 22 22 4 – 10 10 – 30
728 ZND CE Sp. z o.o. Opole 16 22 4 – 10 10 – 30
729 Skanem Poznań Sp. z o.o. Swadzim 20 22 10 – 30 10 – 30
730 GELG Sp. z o.o. Ćmachowo 23 22 10 – 30 10 – 30
731 PIT-RADWAR S.A. Warszawa 18 22 4 – 10 4 – 10
732 Dolfamex Sp. z o.o. Jelenia Góra 22 21 4 – 10 4 – 10
733 POLCOLORIT S.A. Piechowice 21 21 10 – 30 10 – 30
734 METALIS POLSKA Sp. z o.o. Dzierżoniów 20 21 30 – 50 50 – 75
735 MEDCOM Sp. z o.o. Warszawa 21 21 30 – 50 50 – 75
736 Sondex Braze Sp. z o.o. Żelazkowo 21 21 10 – 30 10 – 30
737 BIAGLASS Huta Szkła Białystok Sp. z o.o. Białystok 17 21 10 – 30 10 – 30
738 DBI Plastics Sp. z o.o. Świdnica 23 21 10 – 30 10 – 30
739 Topsil Sp. z o.o. S.K. Warszawa 20 21 10 – 30 10 – 30
740 METALKO Sp. z o.o. Bydgoszcz 20 21 10 – 30 10 – 30
741 VITBIS Sp. z o.o. PPH Złotoryja 18 21 10 – 30 10 – 30
742 Van Berde Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Mielec 21 21 4 – 10 10 – 30
743 PAWBOL Sp. z o.o. Andrychów 22 21 4 – 10 10 – 30
744 Lohmann Polska Sp. z o.o. Gdynia 20 21 4 – 10 10 – 30
745 Wiwax Sp. z o.o. Płock 21 21 30 – 50 30 – 50
746 Plastpur Sp. z o.o. Bydgoszcz 22 21 4 – 10 4 – 10
747 ORLEN POŁUDNIE S.A. Trzebinia 18 21 > 100 > 100
748 ERG S.A. Dąbrowa Górnicza 17 21 4 – 10 10 – 30
749 Lonzapet Polska Sp. z o.o. Gdańsk 12 21 1 – 4 1 – 4
750 Kaliskie Zakłady Przemysłu Terenowego w Kaliszu Sp. z o.o. Kalisz 37 21 1 – 4 1 – 4
751 Boltech Sp. z o.o. Bukowno 13 21 10 – 30 10 – 30
752 FLORIMEX A. Więckowski, W. Okrzeja, A. Adamowicz S.J. Zaborów 17 21 4 – 10 4 – 10
753 Fuchs Oil Corporation (PL) Sp. z o.o. Gliwice 19 21 50 – 75 50 – 75
754 Crown Packaging Polska Sp. z o.o. Goleniów 21 21 75 – 100 > 100
755 Odlewnia Żeliwa ŚREM S.A. Śrem 20 21 > 100 > 100
756 STRUMET Sp. z o.o. Zakład Wyrobów Metalowych Strumień 22 21 > 100 > 100
757 Gruplast Gruba S.J. Kołbiel 19 21 > 100 > 100
758 Firestone Industrial Products Poland Sp. z o.o. Berzyna 19 21 50 – 75 50 – 75
759 Graham Packaging Poland Sp. z o.o. Sulejówek 21 21 50 – 75 50 – 75
760 PILKINGTON IGP Sp. z o.o. Sandomierz 22 20 > 100 > 100
761 Instar sp.j. Marek Czamara, Józef Hajdyła, Jan Pytel Limanowa 21 20 10 – 30 10 – 30
762 FAST Sp. z o.o. PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE Zielona Góra 19 20 10 – 30 4 – 10
763 SOCOPOL Sp. z o.o. Warszawa 15 20 30 – 50 30 – 50
764 Europoles Sp. z o.o. Krągola 21 20 50 – 75 50 – 75
765 Ceramika Artystyczna Spółdzielnia Rękodzieła Arystycznego w Bolesławcu Bolesławiec 21 20 10 – 30 10 – 30
766 Inter Sicherheits Service Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 19 20 75 – 100 75 – 100
767 FA Krosno S.A. Warszawa 22 20 4 – 10 10 – 30
768 ALTRAD-MOSTOSTAL Sp. z o.o. Siedlce 17 20 > 100 > 100
769 Arcelormittal Tubular Products Kraków Sp. z o.o. Kraków 19 20 50 – 75 50 – 75
770 Bogucki Folie Sp. z o.o. S.K. Jatne 13 20 10 – 30 30 – 50
771 LARKIS Sp. z o.o. Dobczyce 17 20 10 – 30 10 – 30
772 POLMET Sp. z o.o. Warszawa 18 20 4 – 10 10 – 30
773 Stalmax Sp. z o.o. Wadowice Górne 19 20 4 – 10 4 – 10
774 Zakład Artykułów Ściernych Armes Sławomir Zadrużniak Nisko 14 20 4 – 10 10 – 30
775 NORTHPACK Sp. z o.o. Małkowo 9 20 1 – 4 4 – 10
776 Atrium sp.j. M.T. Piechowicz Siemianowice Śląskie 20 20 1 – 4 1 – 4
777 Baltimar Service Sp. z o.o. Gdynia 7 20 < 1 1 – 4
778 Media Sp. z o.o. Białystok 18 20 < 1 4 – 10
779 MTC Polska Sp. z o.o. Pruszków 21 20 10 – 30 10 – 30
780 BUJALSKI Sp. z o.o. Dywity 22 19 10 – 30 10 – 30
781 VERONI Bogusław Warżel Wąbrzeźno 12 19 10 – 30 10 – 30
782 Adient Seating Poland Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie 18 19 > 100 > 100
783 Essel Propack Polska Sp. z o.o. Poznań 21 19 > 100 > 100
784 WSK Rzeszów Sp. z o.o. Zakłady Metalurgiczne Rzeszów 21 19 > 100 > 100
785 REGENERSIS (WARSAW) Sp. z o.o. Raszyn 24 19 > 100 > 100
786 SCHOLLGLAS POLSKA Sp. z o.o. Tarnobrzeg 17 19 75 – 100 > 100
787 WINKHAUS POLSKA Beteiligungs Sp. z o.o. Sp-ka Komandytowa Rydzyna 21 19 75 – 100 50 – 75
788 VITA POLYMERS POLAND Sp. z o.o. Brzeg Dolny 19 19 30 – 50 50 – 75
789 Algontec Polska Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 15 19 4 – 10 10 – 30
790 Studio55 Sp. z o.o. Ględowo 18 19 10 – 30 10 – 30
791 Plafor Sp. z o.o. Kobiernice 16 19 1 – 4 4 – 10
792 Zakład Mechaniczny Metaltech Sp. z o.o. Mirosławiec 17 19 10 – 30 10 – 30
793 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Hemar Henryka i Marek Musialik Sp. J. Wola Hankowska 18 19 10 – 30 4 – 10
794 Huta Szkła i Kryształów Alicja Watra Sp. z o.o. Tarnów 28 19 10 – 30 10 – 30
795 STALCO-INDUSTRIES Sp. z o.o. Kraków 22 19 10 – 30 10 – 30
796 PRIMO PROFILE Sp. z o.o. Żory 25 19 10 – 30 10 – 30
797 Huta Łabędy S.A. Gliwice 14 19 10 – 30 10 – 30
798 Zabi Sp. z o.o. Czaniec 20 19 4 – 10 4 – 10
799 Zakład Urządzeń Grzewczych Elektromet Wojciech Jurkiewicz Gołuszowice 19 19 4 – 10 10 – 30
800 Hubix Sp. z o.o. Huta Żabiowolska 23 19 1 – 4 1 – 4
801 FRANKE POLSKA Sp. z o.o. Sękocin Nowy 16 19 30 – 50 30 – 50
802 Elektro-Plast Tadeusz Czachorowski S.J. Nasielsk 16 18 4 – 10 4 – 10
803 Takoni Sp. z o.o. Bielsko-Biała 19 18 30 – 50 30 – 50
804 Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. Warszawa 15 18 50 – 75 > 100
805 Incana S.A. Ścinawa 8 18 < 1 < 1
806 PW MS – Ortis Produkt S.J. Dziekanów Leśny 18 18 4 – 10 4 – 10
807 Gotec Polska Sp. z o.o. Komorniki 18 18 > 100 > 100
808 Huta Cynku MIASTECZKO ŚLĄSKIE S.A. Miasteczko Śląskie 16 18 > 100 > 100
809 A. Berger Polska Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 17 18 75 – 100 75 – 100
810 HG POLAND Sp. z o.o. Łozienica 19 18 50 – 75 30 – 50
811 Serwistal Sp. z o.o. Ełk 16 18 50 – 75 75 – 100
812 Alligator Polska Sp. z o.o. Nekla 17 18 50 – 75 75 – 100
813 Perfecta Sp. z o.o. S.K. Łany 16 18 30 – 50 30 – 50
814 Wytwórnia Opakowań Blaszanych BECZKOPOL Sp. z o.o. Łasin 18 18 30 – 50 30 – 50
815 PPU ZAP – KOOPERACJA Sp. z o.o. Ostrów Wielkopolski 17 18 30 – 50 50 – 75
816 ORANGE PRODUCTS EUROPE Sp. z o.o. Płońsk 16 18 10 – 30 10 – 30
817 ISOROC POLSKA S.A. Nidzica 17 18 10 – 30 10 – 30
818 Aib Sp. z o.o. S.K. Knurów 22 18 4 – 10 10 – 30
819 Instytut Metali Nieżelaznych Gliwice 14 18 1 – 4 < 1
820 SAMINDRUK Sp. z o.o. Brodnica 12 18 50 – 75 75 – 100
821 POLTING – FOAM Sp. z o.o. Gliwice 19 18 1 – 4 1 – 4
822 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BEMIX Benedykt Mieszczak Więcbork 17 18 10 – 30 10 – 30
823 BHH MIKROMED Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 20 18 4 – 10 4 – 10
824 KALENBORN DELMA Sp. z o.o. Strzegom 17 18 4 – 10 10 – 30
825 Goglio East Europe Sp. z o.o. Kraków 18 18 4 – 10 4 – 10
826 Staamp Poland Sp. z o.o. Błonie 17 18 4 – 10 10 – 30
827 PHZ DRIMER Małgorzata Seredyn Toruń 14 18 10 – 30 10 – 30
828 Polmo Łomianki S.A. Łomianki 20 18 10 – 30 10 – 30
829 Fabryka Naczyń Kamionkowych MANUFAKTURA S.J. Smoleński & Zwierz Bolesławiec 17 18 10 – 30 10 – 30
830 TEDEX S.A. Warszawa 16 18 10 – 30 10 – 30
831 MAXI PLAST ZBIGNIEW ZASIKOWSKI Kobyłka 15 18 10 – 30 4 – 10
832 Jard S C Łańcut 12 18 4 – 10 4 – 10
833 PH HAMAR S.J. B. i H. Grzesiak Gdynia 18 18 1 – 4 1 – 4
834 Euro – Weld J. Wenerski – M. Wenerski S.J. Pszczółki 11 17 10 – 30 10 – 30
835 Ponzio Polska Sp. z o.o. Cekanowo 20 17 30 – 50 30 – 50
836 Admit Joanna i Adam Mitręga sp. j. Górki Wielkie 18 17 30 – 50 50 – 75
837 STALKO Sp. z o.o. Mogilno 18 17 50 – 75 75 – 100
838 ALIPLAST Sp. z o.o. Lublin 17 17 50 – 75 50 – 75
839 IZOBLOK S.A. Chorzów 17 17 75 – 100 75 – 100
840 Dtr Vms Poland Sp. z o.o. Częstochowa 18 17 > 100 > 100
841 Industrie Maurizio Peruzzo Polowat Sp. z o.o. Bielsko-Biała 13 17 30 – 50 30 – 50
842 Print Group Sp. z o.o. Szczecin 19 17 4 – 10 10 – 30
843 Przedsiębiorstwo Produkcyjne ADAMUS Jerzy Adamus, Agata I Rafał Dobija S.J. Meszna 16 17 4 – 10 4 – 10
844 Haerter Technika Wytłaczania Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Legnica 18 17 10 – 30 10 – 30
845 Magna Formpol Sp. z o.o. Tychy 17 17 > 100 > 100
846 Firma Latek Zdzisław Latek i Wspólnicy S.J. Czyste 18 17 4 – 10 4 – 10
847 Saueressig Polska Sp. z o.o. Tarnowo Podgórne 16 17 10 – 30 10 – 30
848 Grupa Kupsik Sp. z o.o. sp.k. Konin 15 17 10 – 30 10 – 30
849 Sondex Poland Sp. z o.o. Koleczkowo 15 17 10 – 30 10 – 30
850 Invest – Tech Sp. z o.o. Toruń 17 17 10 – 30 4 – 10
851 METPOL Sp. z o.o. Suchy Las 16 17 10 – 30 30 – 50
852 MXL Sp. z o.o. Poznań 15 17 4 – 10 4 – 10
853 Contra Sp. z o.o. sp.k. Wrocław 18 17 4 – 10 4 – 10
854 Adform Group S.A. Mielec 12 17 4 – 10 4 – 10
855 Odlewnia Kaw-Met Marek Kawiński Orły 9 17 < 1 1 – 4
856 Tevema Automotive Sp. z o.o. Kudowa-Zdrój 17 17 4 – 10 1 – 4
857 Bittner sp.j. Ożarów Mazowiecki 16 17 10 – 30 10 – 30
858 Inżynierska Agencja Projektowo – Budowlana Enix Sp. z o.o. Kraków 16 17 4 – 10 4 – 10
859 Daze W&IP Sp. z o.o. Ignatki 14 17 4 – 10 4 – 10
860 S.A. Odlewnie Polskie Starachowice 14 16 50 – 75 50 – 75
861 Gonvarri Polska Sp. z o.o. Września 15 16 30 – 50 30 – 50
862 RPC BEBO POLSKA Sp. z o.o. Poznań 14 16 50 – 75 30 – 50
863 Drukpol.Flexo Sp. z o.o. S.K. Nowy Dwór Mazowiecki 12 16 10 – 30 10 – 30
864 Pollena S.A. Fabryka Opakowań Kosmetycznych Łaskarzew 17 16 30 – 50 30 – 50
865 Cortizo Sp. z o.o. Radomsko 18 16 50 – 75 50 – 75
866 Hydromechanika Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Piaskowiec 16 16 50 – 75 50 – 75
867 Dynamic Technologies Polska Sp. z o.o. Czerwionka-Leszczyny 15 16 75 – 100 > 100
868 COMEX Sp. z o.o. PPU Wrocław 15 16 1 – 4 4 – 10
869 Noma Tools Sp. z o.o. Wyry 12 16 4 – 10 4 – 10
870 Voestalpine Steel Service Center Polska Sp. z o.o. Tychy 13 16 10 – 30 30 – 50
871 NEOPROFIL S.J. Rafał Herzyk, Adam Prokop Bielsko-Biała 14 16 > 100 > 100
872 Sowa Sp. z o.o. Piaseczno 17 16 4 – 10 4 – 10
873 Qartis S.A. Solec Kujawski 16 16 10 – 30 10 – 30
874 Edica Sp. z o.o. Poznań 15 16 4 – 10 4 – 10
875 Packservice Sp. z o.o. Łask 16 16 4 – 10 4 – 10
876 Cynkomet Sp. z o.o. Czarna Białostocka 14 16 4 – 10 4 – 10
877 Zakład Tworzyw Sztucznych ARTGOS S.A. Brzozów 18 16 4 – 10 4 – 10
878 ASPI Sp. z o.o. S.K. Suwałki 14 16 4 – 10 10 – 30
879 Fabryka Przewodów Energetycznych S.A. Będzin 18 16 10 – 30 10 – 30
880 METCHEM Sp. z o.o. Wadowice 12 16 10 – 30 10 – 30
881 Kotar Spółka Jawna B.&S. Jaworscy Wołów 16 16 10 – 30 10 – 30
882 CHEMES M. Szperliński Sp. z o.o. Sady 19 16 10 – 30 10 – 30
883 KRATY MOSTOSTAL KRAKÓW Sp. z o.o. Kraków 17 16 10 – 30 30 – 50
884 GEORG UTZ Sp. z o.o. Kąty Wrocławskie 19 16 10 – 30 10 – 30
885 Firma Gibowski Sp. z o.o. Przyborki 15 16 10 – 30 30 – 50
886 Przedsiębiorstwo Techniczno-Handlowe Certech Jan Kuca, Jerzy Motyka sp. j. Niedomice 16 16 4 – 10 4 – 10
887 Koksownia Częstochowa Nowa Sp. z o.o. Warszawa 16 15 > 100 > 100
888 Investment Trading Consulting Sp. z o.o. Skarszewy 13 15 30 – 50 30 – 50
889 ERG Bieruń Folie Sp. z o.o. Bieruń 15 15 10 – 30 10 – 30
890 SIM Gdynia Holding Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Chwaszczyno 19 15 10 – 30 10 – 30
891 PROTECH Sp. z o.o. Zator 9 15 10 – 30 10 – 30
892 Mennica Polska S.A. Warszawa 13 15 30 – 50 > 100
893 Deltaplast Poland Sp. z o.o. Piaseczno 16 15 30 – 50 30 – 50
894 MBF Sp. z o.o. Rokitki 15 15 30 – 50 30 – 50
895 POLIPAK Sp. z o.o. Środa Wielkopolska 16 15 30 – 50 50 – 75
896 Dam-Rob S. A. Zalewo 18 15 30 – 50 50 – 75
897 SIC LAZARO POLSKA Sp. z o.o. Police 17 15 50 – 75 50 – 75
898 Euro-Box Sp. z o.o. Ługów 16 15 10 – 30 10 – 30
899 Dalian Talent Poland Sp. z o.o. Żabno 17 15 75 – 100 50 – 75
900 Plastan Kacprzyk sp.j. Stanisławów 13 15 4 – 10 4 – 10
901 Armacell Poland Sp. z o.o. Środa Śląska 16 15 75 – 100 > 100
902 Metalerg Sp. z o.o. S.K. Oława 12 15 4 – 10 4 – 10
903 Zakład Produkcyjno-Handlowy Frezwid Marta Ostrogórska sp.j. Skawina 10 15 < 1 1 – 4
904 PPUH SUPRON 3 Sp. z o.o. Radom 16 15 1 – 4 1 – 4
905 Zakład Graficzny Colonel S.A. Kraków 13 15 1 – 4 1 – 4
906 Kazimierz Szymański, Roman Zasadziński Karo – Plast Produkcja Artykułów z Tworzyw Sztucznych sp.j. Konstancin-Jeziorna 16 15 1 – 4 1 – 4
907 Multimasz Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Bralin 16 15 1 – 4 < 1
908 INSTAL-PROJEKT Gawłowscy, Ścierzyńscy S.J. Nowa Wieś 17 15 4 – 10 4 – 10
909 Fabryka Plastików KWIDZYN Sp. z o.o. Kwidzyn 16 15 10 – 30 10 – 30
910 KAMET S.A. Reńska Wieś 15 15 4 – 10 4 – 10
911 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Segla Baryła, Florczaksegla Sp.J. Osiek Mały 13 15 10 – 30 10 – 30
912 Odlewnia Żeliwa Fansuld J. Postuła, R. Rudziński, R. Postuła S.j. Końskie 9 15 4 – 10 10 – 30
913 Marc – Th S.J. PPH Sulejówek 14 15 4 – 10 4 – 10
914 TC Sp. z o.o. Bytom 8 15 4 – 10 4 – 10
915 Schlösser Heiztechnik Gruppe Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Poznań 11 15 4 – 10 4 – 10
916 BILPLAST S.A. Łódź 14 15 4 – 10 4 – 10
917 GRAFORM Zakład Produkcji Form, Narzędzi Specjalnych i Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych Bydgoszcz 11 15 10 – 30 10 – 30
918 POMELAC Sp. z o.o. Wyszków 14 15 10 – 30 10 – 30
919 ZPU Międzyrzecz Polskie Rury Preizolowane Sp. z o.o. Międzyrzecz 13 15 10 – 30 30 – 50
920 Copal Sp. z o.o. Trzcianka 13 15 4 – 10 4 – 10
921 Przedsiębiorstwo Zagraniczne MAZUR-TOM Krystyna Jurczyk Wójtowo 13 14 10 – 30 10 – 30
922 Mochnik Sp. z o.o. S.K. Opole 14 14 10 – 30 10 – 30
923 Bauer Print Ciechanów Sp. z o.o. sp.k. Warszawa 11 14 50 – 75 75 – 100
924 Stalmech Bogumił Księżakowski Nowa Biała 12 14 > 100 75 – 100
925 STOKOTA Sp. z o.o. Elbląg 15 14 75 – 100 75 – 100
926 KRAKODLEW S.A. Kraków 13 14 75 – 100 75 – 100
927 Eldisy Polska Sp. z o.o. Środa Śląska 15 14 50 – 75 50 – 75
928 GUSS-EX Sp. z o.o. Warszawa 15 14 50 – 75 75 – 100
929 Quickpack Polska Sp. z o.o. Jędrzejów 12 14 30 – 50 50 – 75
930 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Export Import MALBOX Zygmunt Solecki Olkusz 11 14 4 – 10 10 – 30
931 INOFAMA S.A. Inowrocław 14 14 30 – 50 50 – 75
932 DARMET Sp. z o.o. Zakład Obróbki Skrawaniem Białystok 6 14 1 – 4 1 – 4
933 LABO PRINT S.A. Poznań 10 14 10 – 30 30 – 50
934 Alcomex Springs-Pol Sp. z o.o. Zielonka 14 14 10 – 30 10 – 30
935 TLC Sp. z o.o. Gorlice 7 14 10 – 30 10 – 30
936 EGL Coral Sp. z o.o. Leszno 15 14 10 – 30 10 – 30
937 Przedsiębiorstwo Wdrażania Postępu Organizacyjno-Technicznego PROMONT Sp. z o.o. Świebodzice 10 14 10 – 30 10 – 30
938 INTER$ Sp. z o.o. Kępno 17 14 10 – 30 10 – 30
939 RAUSCHERT Sp. z o.o. S.K. Mysłakowice 16 14 10 – 30 10 – 30
940 Kalibra Sp. z o.o. Kamienna Góra 7 14 4 – 10 10 – 30
941 Elplast + Sp. z o.o. Jastrzębie-Zdrój 9 14 4 – 10 4 – 10
942 Vet Planet Sp. z o.o. Łomianki 13 14 1 – 4 4 – 10
943 PROTEA Sp. z o.o. Gdańsk 11 14 30 – 50 10 – 30
944 Wentworth Tech Sp. z o.o. Poniatowa 20 13 10 – 30 10 – 30
945 Eko Export S.A. Bielsko-Biała 11 13 10 – 30 10 – 30
946 EUROFOAM Polska Sp. z o.o. Zgierz 12 13 75 – 100 75 – 100
947 GLASPO Sp. z o.o. Wrocław 11 13 10 – 30 10 – 30
948 ALPLA NDM Sp. z o.o. Nowy Dwór Mazowiecki 8 13 10 – 30 10 – 30
949 Pomimex Stal Sp. z o.o. Mogilno 10 13 10 – 30 10 – 30
950 Gibo Sp. z o.o. Sieradz 7 13 10 – 30 10 – 30
951 ELA Wyrób Folii i Opakowań Sp. z o.o. Ostrów 14 13 10 – 30 10 – 30
952 Marbopur Sp. z o.o. S.K. Bielsko 14 13 10 – 30 10 – 30
953 PRINTXL DYSTRYBUCJA Sp. z o.o. S.K. Poznań 13 13 10 – 30 10 – 30
954 Edelmann Poland Sp. z o.o. Pruszków 10 13 30 – 50 30 – 50
955 GGG Sp. z o.o. Radom 12 13 30 – 50 30 – 50
956 Fiskars Polska Sp. z o.o. Włynkówko 11 13 75 – 100 > 100
957 Thyssenkrupp Materials Processing Europe Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 14 13 75 – 100 > 100
958 Zakłady Górniczo-Hutnicze Bolesław S.A. Bukowno 13 13 > 100 > 100
959 Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze VICTORIA S.A. Wałbrzych 7 13 > 100 > 100
960 RECARO AIRCRAFT SEATING POLSKA Sp. z o.o. Świebodzin 13 13 > 100 > 100
961 Akala – Faraone Sp. z o.o. Goleniów 11 13 < 1 1 – 4
962 METALODLEW S.A. Kraków 12 13 30 – 50 30 – 50
963 Ravimed Sp. z o.o. Z P S M Legionowo 10 13 4 – 10 4 – 10
964 IWAMET Sp. z o.o. Stalowa Wola 14 13 30 – 50 30 – 50
965 MINOVA ARNALL Sp. z o.o. Golce 13 13 10 – 30 10 – 30
966 Producent Narzędzi JUCO Sp. z o.o. Sułkowice 13 13 1 – 4 1 – 4
967 Kraus Folie S.J. Kalisz 11 13 1 – 4 4 – 10
968 MESTIL Sp. z o.o. Zakład Mechaniczny Gorzów Wielkopolski 14 13 4 – 10 4 – 10
969 DOLEZYCH Sp. z o.o. Katowice 12 13 4 – 10 10 – 30
970 IZOHAN Sp. z o.o. Gdynia 11 13 1 – 4 1 – 4
971 Eurowkręt K.M.Piasta i Wspólnicy Sp. J. Radom 15 13 4 – 10 4 – 10
972 Elrob Sp. z o.o. Warszawa 7 13 4 – 10 4 – 10
973 NP Polska Sp. z o.o. Tychy 11 13 10 – 30 10 – 30
974 OMYA Sp. z o.o. Warszawa 15 13 4 – 10 4 – 10
975 POLIFOLIA Sp. z o.o. Poniatowa 13 13 10 – 30 10 – 30
976 Romex Sp. z o.o. Koszalin 5 13 4 – 10 4 – 10
977 Mardom Home Sp. z o.o. S.K. Lipniki Stare 14 13 4 – 10 4 – 10
978 Globart Print A. Gołębicki, M. Horba,T. Łaski S.J. Białystok 13 13 4 – 10 4 – 10
979 TARET Sp. z o.o. S.K. Milanówek 8 13 4 – 10 10 – 30
980 Odlewnia Tarnów Sp. z o.o. Tarnów 16 13 4 – 10 1 – 4
981 Bridgestone Diversified Products Poland Sp. z o.o. Żarów 10 12 10 – 30 10 – 30
982 HEIDELBERG POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 15 12 10 – 30 4 – 10
983 FLEXERGIS Sp. z o.o. Nowy Sącz 8 12 10 – 30 10 – 30
984 HSW – Kuźnia Stalowa Wola Sp. z o.o. Stalowa Wola 7 12 10 – 30 10 – 30
985 Asterias Sp. z o.o. Tarnów 11 12 10 – 30 10 – 30
986 Komex S.J. Kraków 8 12 10 – 30 10 – 30
987 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe DREMEX Sp. z o.o. Rudna Mała 10 12 10 – 30 30 – 50
988 Hoffman Sp. z o.o. Śmigiel 13 12 10 – 30 10 – 30
989 Kuźnia Matrycowa Sp. z o.o. Lublin 12 12 10 – 30 10 – 30
990 KUŹNIA JAWOR S.A. Jawor 10 12 30 – 50 30 – 50
991 EXPOM S.A. Kurzętnik 15 12 30 – 50 30 – 50
992 Stelweld Sp. z o.o. Miłoszyce 9 12 30 – 50 30 – 50
993 CP GLASS S.A. Kraków 14 12 50 – 75 75 – 100
994 POLMOR Sp. z o.o. Bytów 11 12 50 – 75 75 – 100
995 BATERPOL S.A. Katowice 9 12 75 – 100 50 – 75
996 Stanley Fastening Systems Poland Sp. z o.o. Wrocław 12 12 > 100 > 100
997 AMS Metal Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie 7 12 75 – 100 > 100
998 Merx Polska Sp. z o.o. Wągrowiec 12 12 10 – 30 10 – 30
999 Sobtrade Sp. z o.o. Warszawa 14 12 1 – 4 1 – 4
1000 Geberit Produkcja Sp. z o.o. Koło 46 12 > 100 > 100
1001 Instytut Energetyki Warszawa 13 12 1 – 4 1 – 4
1002 Eurx Sp. z o.o. Gdańsk 11 12 < 1 < 1
1003 Ceramika Pilch Sp. z o.o. S.K. Jasienica 12 12 4 – 10 4 – 10
1004 Drukarnia Leyko Sp. z o.o. Kraków 15 12 < 1 1 – 4
1005 Plast-Met Systemy Ogrodzeniowe Sp. z o.o. S.K. Trzebnica 9 12 4 – 10 4 – 10
1006 Stiegelmeyer Sp. z o.o. Stolno 4 12 1 – 4 30 – 50
1007 TCM Polska Tool Consulting & Managment Sp. z o.o. Polkowice 10 12 1 – 4 1 – 4
1008 Einhell Polska Sp. z o.o. Nowa Wieś Wrocławska 18 12 1 – 4 4 – 10
1009 PAK – Hurt Sp. z o.o. Rzeszów 14 12 1 – 4 1 – 4
1010 Polcap Sp. z o.o. Długa Kościelna 12 12 1 – 4 1 – 4
1011 POLBRASS Sp. z o.o. Bielsko-Biała 11 12 4 – 10 4 – 10
1012 Enitra Sp. z o.o. Wałbrzych 4 12 < 1 < 1
1013 RADMOT Sp. z o.o. S.K. Wola Gutowska 12 12 4 – 10 4 – 10
1014 Ezal Mg Sp. z o.o. S.K. Zaczernie 12 12 4 – 10 4 – 10
1015 PLASTIC FORM B. Jagiełło-Waszkiel A. Waszkiel J. Wiśniewska A. Wiśniewski S.J. Świdwin 10 12 4 – 10 10 – 30
1016 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Ceramika Artystyczna Wiza Sp. z o.o. Osiecznica 12 12 4 – 10 4 – 10
1017 MIKROSTYK S.A. Gniew 13 12 4 – 10 4 – 10
1018 Odlewnia Żeliwa Drawski S.A. Drawski Młyn 9 12 4 – 10 4 – 10
1019 Zakład Wyrobów Gumowych Genes Sp. z o.o. S.K. Sokółka 11 12 4 – 10 4 – 10
1020 Przedsiębiorstwo-Handlowo-Usługowo-Przetwórcze Metal Plast Sp. z o.o. sp.k. Świebodzice 8 11 10 – 30 10 – 30
1021 DRG AGRO GROUP Daniel Gogolewski Tuszyn 11 11 10 – 30 10 – 30
1022 Frohe Sp. z o.o. Nowa Wieś Wrocławska 10 11 10 – 30 10 – 30
1023 P.P. Somet S.J. Sułów 10 11 10 – 30 10 – 30
1024 Klingenburg International Sp. z o.o. Świdnica 14 11 10 – 30 10 – 30
1025 W.M Pomtor Wyroby Metalowe i Inne Sp. z o.o. Warnice 11 11 10 – 30 10 – 30
1026 Partnex St.Grabowski, J.Szarejko sp.j. Gdańsk 9 11 10 – 30 4 – 10
1027 Intek Sp. z o.o. Lubawa 8 11 30 – 50 10 – 30
1028 SP Medical Sp. z o.o. Zduńska Wola 10 11 30 – 50 30 – 50
1029 Muller Technik Koszalin Sp. z o.o. Koszalin 12 11 50 – 75 50 – 75
1030 K.C.B. INTERLIGHT Sp. z o.o. Gniewkowo 17 11 > 100 > 100
1031 Astromal Sp. z o.o. Wilkowice 15 11 10 – 30 4 – 10
1032 Kubara Lamina S.A. Piaseczno 13 11 1 – 4 4 – 10
1033 MAJOR Sp. z o.o. Tychy 6 11 < 1 1 – 4
1034 Gdańska Stocznia Remontowa im. J. Piłsudskiego S.A. Gdańsk 21 11 > 100 > 100
1035 Form – Plast S.A. Bydgoszcz 11 11 4 – 10 4 – 10
1036 Mazurenko Armwrestling Promotion Sp. z o.o. Gdynia 9 11 < 1 < 1
1037 CM3 – POLSKA Sp. z o.o. Wykroty 10 11 10 – 30 10 – 30
1038 KOWALA S.A. Poniatowa 8 11 1 – 4 1 – 4
1039 PLASTMOT, JERZY GÓRKIEWICZ, S.J. Zator 11 11 1 – 4 1 – 4
1040 Drukarnia Beltrani Sp.J. Kraków 11 11 1 – 4 1 – 4
1041 ORTHDRUK Sp. z o.o. Białystok 7 11 4 – 10 4 – 10
1042 Hydramet Sp. z o.o. Giżycko 13 11 4 – 10 10 – 30
1043 Icopal Awak Sp. z o.o. Buk 12 11 4 – 10 4 – 10
1044 EKF-Diagnostyka Sp. z o.o. Kraków 16 11 4 – 10 4 – 10
1045 ZTS Uniplast Sp. z o.o. sp.k. Nowe Miasto 10 11 10 – 30 10 – 30
1046 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Kostrzewa Sp.j. Giżycko 12 11 4 – 10 4 – 10
1047 Pirlo Poland Sp. z o.o. Działki Suskowolskie 12 11 4 – 10 4 – 10
1048 Odlewnia Świdnica Sp. z o.o. Świdnica 9 11 4 – 10 4 – 10
1049 Fabryka Opakowań Foliowych ROSSOPLAST D. i R. Rossochaccy S.J. Lidzbark Warmiński 11 11 10 – 30 10 – 30
1050 IZOSTAL S.A. Kolonowskie 10 11 10 – 30 10 – 30
1051 Renz Sp. z o.o. Gądki 14 10 10 – 30 10 – 30
1052 Nokia Solutions And Networks Sp. z o.o. Warszawa 10 10 1 – 4 1 – 4
1053 Zarmen FPA Sp. z o.o. Warszawa 11 10 10 – 30 10 – 30
1054 Ferroplast Zbigniew, Elżbieta, Dawid Rybiccy sp. j. Świdwinek 12 10 10 – 30 10 – 30
1055 Wytwórnia Elementów Kominowych TARNAWA S.J. Tarnów 13 10 10 – 30 10 – 30
1056 Promot – Zakłady Metalowe Sp. z o.o. Cieszyn 7 10 10 – 30 10 – 30
1057 Drogowiec – PL Sp. z o.o. Kielce 11 10 10 – 30 10 – 30
1058 HMT Heldener Metalltechnik Polska Sp. z o.o. & Co. S.K. Komorniki 10 10 50 – 75 50 – 75
1059 Albatros Aluminium Sp. z o.o. Poznań 7 10 10 – 30 10 – 30
1060 Zakłady Remontowe Energetyki Katowice S.A. Katowice 9 10 30 – 50 30 – 50
1061 Mazury Sp. z o.o. Ostróda 9 10 30 – 50 10 – 30
1062 ARF Sp. z o.o. Barcinek 13 10 30 – 50 30 – 50
1063 Leasing Polski Sp. z o.o. Gdańsk 14 10 30 – 50 75 – 100
1064 Termo Organika Sp. z o.o. Kraków 9 10 10 – 30 10 – 30
1065 SCS Polska Sp. z o.o. Legnica 10 10 50 – 75 50 – 75
1066 IMS GLASS-DECOR Sp. z o.o. Poznań 15 10 4 – 10 10 – 30
1067 Steripack Medical Poland Sp. z o.o. Łęg 11 10 75 – 100 75 – 100
1068 B&B Opakowania Sp. z o.o. Małomice 10 10 75 – 100 > 100
1069 RUG RIELLO Urządzenia Grzewcze S.A. Warszawa 10 10 > 100 > 100
1070 INNERGO SYSTEMS Sp. z o.o. Warszawa 7 10 1 – 4 1 – 4
1071 Mecalit Polska Sp. z o.o. Łódź 11 10 30 – 50 50 – 75
1072 Zakład Rolniczo – Przemysłowy Farmutil HS S.A. Kaczory 4 10 75 – 100 30 – 50
1073 Instytut Lotnictwa Warszawa 10 10 < 1 < 1
1074 STARK PARTNER Sp. z o.o. Urszulin 3 10 < 1 < 1
1075 MEGARON S.A. Szczecin 10 10 < 1 1 – 4
1076 Ceva Animal Health Polska Sp. z o.o. Warszawa 1 10 < 1 1 – 4
1077 Synevo Central Lab Sp. z o.o. Warszawa 9 10 < 1 < 1
1078 Jes Opakowania Sp. z o.o. sp.k. Koszalin 6 10 1 – 4 1 – 4
1079 Hunnebeck Polska Sp. z o.o. Łubna 9 10 1 – 4 10 – 30
1080 Heads Sp. z o.o. Kraków 4 10 1 – 4 4 – 10
1081 DAGAT-ECO SPÓŁKA Z O.O. Poznań 12 10 4 – 10 4 – 10
1082 PPH TEKLA KRZYSZTOF TEKLA Strumień 13 10 1 – 4 1 – 4
1083 TMR Plastics Sp. z o.o. Bydgoszcz 8 10 10 – 30 10 – 30
1084 Belma S.A. Bydgoskie Zakłady Elektromechaniczne Białe Błota 10 10 4 – 10 4 – 10
1085 METALBOX Sp. z o.o. Olkusz 8 10 4 – 10 4 – 10
1086 KOMET Sp. z o.o. Runowo 9 10 4 – 10 4 – 10
1087 Huta Szkła Justyna Jan Kikta, Jakub Kikta sp.j. Sanok 10 10 4 – 10 4 – 10
1088 Plastico Sp. z o.o. Wielopole 7 10 4 – 10 4 – 10
1089 Rapmet Sp. z o.o. Kłodzko 10 10 4 – 10 4 – 10
1090 Bis – Pak Sp. z o.o. Świdwin 8 10 4 – 10 4 – 10
1091 Hellopak Kocyk & Wspólnicy S.J. Nowa Iwiczna 11 10 4 – 10 4 – 10
1092 PLASTIMEX Sp. z o.o. Psary 9 10 10 – 30 10 – 30
1093 Print Republic Sp. z o.o. S.K. Poznań 11 10 1 – 4 1 – 4

Źródło : Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie danych z urzędów celnych, zebranych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit.