AktualnościDla Zdrowia

Sokołów Roślinny – pierwsze w Polsce stoisko vege firmy Sokołów

Firma Sokołów otworzyła pierwsze stoisko, na którym dostępne są wyłącznie roślinne wyroby marki Z Gruntu Dobre. Znajduje się ono w Kaliszu, w pasażu sklepu Kaufland przy ul. Podmiejskiej 20. Na półkach zielonej wyspy klienci znajdą najlepsze produkty linii vege, oferowane przez Sokołów. Firma planuje kolejne otwarcia stoisk z całkowicie roślinnym asortymentem. Już wkrótce pojawią się one w Elblągu oraz Hajnówce.

Linię roślinną Z Gruntu Dobre Sokołów wprowadził w 2017 r., jako pierwsza firma z czołowych producentów branży mięsnej w Polsce, wychodząc tym samym naprzeciw nowym trendom żywieniowym i potrzebom konsumentów. Po produkty wytworzone ze składników pochodzenia roślinnego sięga coraz szersze grono osób. Są to nie tylko weganie, wegetarianie czy fleksitarianie, lecz również ci, którzy chcą jeść na co dzień bardziej różnorodnie.

Bogusław Miszczuk, Prezes Zarządu Sokołów S.A.

Linia Z Gruntu Dobre szybko zyskała uznanie i popularność – podkreśla Bogusław Miszczuk, Prezes Zarządu Sokołów S.A. – Konsumenci doceniają liczne jej zalety, wśród których na podkreślenie zasługują walory smakowe, dobra jakość, różnorodność oferty i szerokie możliwości kulinarnego wykorzystania. Ze względu na rosnące zainteresowanie tymi wyrobami, systematycznie wprowadzamy do naszej oferty kolejne roślinne nowości, rozbudowując linię Z Gruntu Dobre. Dziś obejmuje ona ponad 30 różnorodnych produktów, dzięki którym możemy zaoferować konsumentom jeszcze więcej możliwości wyboru.

Na nowo otwartym stoisku Sokołów Roślinny w Kaliszu, pierwszym tego typu w Polsce, oferowany jest pełen asortyment produktów Z Gruntu Dobre. Konsumenci zaopatrzą się tu w takie produkty, jak pasty warzywne, hummusy, plastry wegańskie, smalczyki, pasztety czy vege snacki (roślinne kabanosy). Dostępne są także Dania gotowe, które wystarczy podgrzać, by cieszyć się wartościowym, bogatym w białko roślinne posiłkiem.

Na stoisku Sokołów Roślinny można też nabyć tegoroczne nowości grillowe – kofty i cevapici, które doskonale smakują przygotowane nie tylko na ruszcie, ale też w warunkach domowych na patelni bądź w piekarniku. W miarę pojawiania się kolejnych roślinnych nowości, asortyment dostępny na stoisku będzie poszerzany.

Pierwsze w Polsce stoisko Sokołów Roślinny jest zlokalizowane w sklepie Kaufland w Kaliszu, przy ul. Podmiejskiej 20. Produkty linii Z Gruntu Dobre są również dostępne w sklepach firmowych Sokołów na terenie całego kraju. Lista sklepów dostępna jest na stronie sokolow.pl.