Mocna Firma

Skuteczna pomoc dla przedsiębiorców z Wielkopolski

Już od ponad dziesięciu lat działa Fundusz Rozwoju i Promocji Województwa Wielkopolskiego S.A., powołany z inicjatywy Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Jego głównym celem jest wspieranie rozwoju MŚP na terenie Wielkopolski.
Pomoc ta przyjmuje różne formy, od takich jak: udzielanie poręczeń pożyczek, kredytów i transakcji leasingowych oraz wadiów przetargowych na specjalnych, preferencyjnych warunkach po ułatwienia w nawiązywaniu kontaktów przydatnych w biznesie, a skończywszy na organizowaniu szkoleń i kursów, czy pisaniu biznesplanów. FRIPWW S.A jest liderem na rynku – udziela rocznie  poręczeń za około 100 mln, co siódma złotówka poręczenia w Polsce pochodzi z tego Funduszu, to dużo zważywszy,  że w kraju działa prawie 50 funduszy.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy FRIPWW S.A.?

Naszym celem nie jest maksymalizacja zysków, ale pomoc przedsiębiorcom przy pozyskaniu finansowania ich działalności. Dzięki temu stawiamy na rozwój nie tylko przedsiębiorstw, ale również całego regionu. Nasze atuty to: czternastoletnie doświadczenie, profesjonalni i kompetentni pracownicy, krótki termin rozpatrywania wniosków  oraz kontakty z instytucjami finansowymi, umożliwiające uzyskanie specjalnej pomocy takimi jak: Alior Bank S.A., PKO BP S.A., SGB S.A. i banki spółdzielcze,  PEKAO S.A., firmy leasingowe: Milenium Leasing, PEKAO Leasing, SGB Leasing.

Poręczenia w ramach Inicjatywy Jeremie:

– udzielane na preferencyjnych warunkach – koszt już od 100 zł!
– cel poręczenia: finansowanie inwestycji, tworzenie nowych miejsc pracy, wdrażanie nowych rozwiązań technicznych lub technologicznych, zakup wyposażenia w maszyny, urządzenia, w tym także zakup środków transportu oraz inne cele gospodarcze przyczyniające się do rozwoju MŚP,
– poręczeniem może być objęty kredyt inwestycyjny, obrotowy lub leasing przeznaczony na finansowanie działalności gospodarczej MŚP i inwestycji,
– więcej informacji na stronie www.jeremie.pl.

Oferta produktowa

•    Poręczenia kredytów i leasingów – do 1 000 000 zł do 80%
•    Poręczenia pożyczek – do 1 000 000 zł do 50%
•    Poręczenia wadiów przetargowych –do 500 000 zł na okres 90 dni, a w przypadku pakietu wadialnego nawet do 1 000 000 zł do 12 m-cy do 100%.
W najbliższym czasie planujemy uruchomienie poręczeń faktoringu i poręczeń gwarancji bankowych.

Poręczenia wadialne

Idea poręczeń wadialnych polega na zastąpieniu gotówki przez przedsiębiorcę poręczeniem funduszu. Oznacza to iż przedsiębiorca otrzymuje papier wartościowy z którym udaje się do organizatora przetargu np. Urzędu Gminy. Takie rozwiązanie powoduje, iż nie musi blokować swoich pieniędzy na czas rozstrzygnięcia przetargu co może trwać nawet do 3 m-cy. Sprawdzanie, czy danej firmie można udzielić poręczeń wadialnych trwa maksymalnie do 48 godzin. W przypadku większych kwot może to potrwać trochę dłużej, jednak ze względu na ograniczenia czasowe, związane z procedurami przetargowymi, nie przekracza 5 dni. Więcej informacji na www.wadia.pl  oraz www.fripww.pl.

Jak uzyskać poręczenie? Wystarczy udać się do Biura Obsługi Klienta „Finansowanie i Doradztwo dla Firm” przy ul. Wielkiej 11 w Poznaniu (telefon 61 853 87 49) i tam złożyć wniosek lub wypełniając formularz on-line na stronie www.poreczenia.org .

KONTAKT:
FRIPWW S.A. ul. Szyperska 14 61-754 Poznań, fundusz@fripww.pl, tel.: 61 6710 481, www.fripww.pl, www.fido.org.pl, www.poreczenia.org

Fundusz Rozwoju i Promocji Województwa Wielkopolskiego SA w Poznaniu  jest Mocną Firmą Godną Zaufania 2014. Na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego została  bowiem wyróżniona przez Instytut Nowoczesnego Biznesu w IX edycji ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznes 2014 i  VII edycji ogólnopolskiego Konkursu Efektywna Firma 2014, a to oznacza, że jest też laureatem II edycji Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2014.