Gepardy BiznesuPolskie Brylanty

SK bank największym bankiem spółdzielczym w Polsce

SK bank dokonał w 2013 r. olbrzymiego skoku. Jego aktywa wzrosły z 1578,2 mln zł w końcu 2012 r. do 3105,2 mln zł w końcu 2013 r., a zysk netto zwiększył się z 10,9 mln zł w 2012 r. do 12,4 mln zł w 2013 r. Jego dynamiczny rozwój od kilku lat obserwujemy w Konkursie Gepardy Biznesu.

Informacje o wynikach finansowych SK banku opublikowane są stronie rynku Catalyst, na którym notowane są obligacje emitowane przez SK bank – Spółdzielczy Bank Rzemiosła i Rolnictwa.
Po tym olbrzymim skoku SK bank – Spółdzielczy Bank Rzemiosła i Rolnictwa został największym pod względem aktywów bankiem spółdzielczym w Polsce, w województwie mazowieckim i w powiecie wołomińskim.
Dynamiczny rozwój SK banku od kilku lat obserwujemy w Konkursie Gepardy Biznesu, w którym kilka razy był wyróżniony.

Geparda Biznesu dla najdynamiczniejszego banku spółdzielczego województwa mazowieckiego na konferencji Gepardów Biznesu Województwa Mazowieckiego 25 czerwca  2008 r.   w Warszawie, otrzymał Spółdzielczy Bank Rzemiosła i Rolnictwa. W jego imieniu w konferencji wzięli udział  Piotr Roczek, Przewodniczący Rady Nadzorczej , Jan Bajno, Prezes Zarządu, Elżbieta Kubuj, Wiceprezes Zarządu i Dariusz Kaźmierski, Dyrektor Biura Rozwoju i Sprzedaży. Bank przedstawił na swój temat bardzo ciekawą prezentację mulitmedialną.

Jan Bajno, Prezes Zarządu Spółdzielczego Bank Rzemiosła i Rolnictwa (z prawej) i dyrektor Klubu Gepardów Biznesu Jerzy Krajewski.

W Konkursie Gepardy Biznesu 2008 wzięły udział 74 banki spółdzielcze.
Spółdzielczy Bank Rzemiosła i Rolnictwa  zajął pierwsze miejsce w Grupie IV – banki o sumie bilansowej od 100 do 200 mln zł 31 grudnia 2004 r. z dynamiką wartości rynkowej w okresie od 31 marca 2005 r. do 31 marca 2008 r. aż 229,5 procent.
Podsumowanie tej edycji konkursu odbyło się na  II Ogólnopolskiej Konferencji Gepardów Biznesu 1 października 2008 r., w której  wzięło udział 122 uczestników. Zostali na niej  nagrodzeni zwycięzcy branżowi Konkursu Gepardy Biznesu – firmy, banki spółdzielce i SKOK-i oraz ogłoszone wyniki konkursu Najpiękniejszy Bank Spółdzielczy.Image

Jan Bajno, Prezes Zarządu,  i Elżbieta Kubuj, Wiceprezes Zarządu  Spółdzielczego Banku Rzemiosła i Rolnictwa, który zajął pierwsze  miejsce.

Spośród 223 banków spółdzielczych, których wyniki finansowe przeanalizował INB, tytuł Gepard Biznesu 2012 uzyskało 141 banków, bo ich wartość rynkowa w latach 2009-2012 wzrosła o minimum 10 proc.

Na podium znalazły się Wielkopolski Bank Spółdzielczy,  Podlasko-Mazurski Bank Spółdzielczy w Zabłudowie i Spółdzielczy Bank Rzemiosła i Rolnictwa.

Ranking 141 najdynamiczniejszych banków spółdzielczych jest pod adresem:

http://businessnow.pl/1121,najdynamiczniejsze-banki-spoldzielcze-gepardy-biznesu-2012.html

Spółdzielczy Bank Rzemiosła i Rolnictwa szybko zdecydował się również na udział w Konkursie Bank Przyjazny Biznesowi.   Został drugim Bankiem Przyjaznym Biznesowi 2009.  Jego klienci wypełnili 47 ankiet, w których średnia ocen banku to 5,7 punktów  na 6 możliwych do zdobycia.
Udział SK banku w konkursach, prowadzonych przez ULAN Sp. z o.o., pokazuje, że przywiązuje on dużą wagę do marketingu i public relations.
Ma profesjonalny dział marketingu, rzecznika prasowego i prowadzi kampanie reklamowe.  Od kilku tygodni promuje w prasie i na billboardach konto osobiste.
Dobry marketing jest jedną z przyczyn dynamicznego rozwoju SK banku.
Jerzy Krajewski