Efektywna FirmaGepardy BiznesuMocna Firma

SCROL - dostawca systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

Młodzi inżynierowie, absolwenci Politechniki Gdańskiej, odważnie wkroczyli na rynek, oferując świeże spojrzenie na biznes i proponując kilka nowatorskich rozwiązań. Stworzyli jedno z najważniejszych w Polsce przedsiębiorstw w branży wentylacyjnej”, mówi mgr inż. Arkadiusz Skubek, kierownik działu handlowego SCROL S.J. w Gdyni. 

mgr inż. Arkadiusz Skubek, kierownik działu handlowego SCROL S.J. w Gdyni: 

W bieżącym roku firma SCROL obchodzi dziesiątą rocznicę swojego istnienia. Przez ten czas przeobraziła się z niedużej kilkuosobowej spółki w jedno z najważniejszych w Polsce przedsiębiorstw w branży wentylacyjnej.
Młodzi inżynierowie, absolwenci Politechniki Gdańskiej, odważnie wkroczyli na rynek, oferując świeże spojrzenie na biznes i proponując kilka nowatorskich rozwiązań. Nie wahając się przed podjęciem odważnych decyzji, szybko stali się istotnym graczem w branży.

Image
Po dekadzie funkcjonowania, SCROL przeniósł się z macierzystej Gdyni do własnej, świeżo pobudowanej siedziby w pobliskim Chwaszczynie. Tam powstał nowoczesny biurowiec wraz z obszernym magazynem i rozległą halą produkcyjną.
Ta przeprowadzka to nie tylko namacalny dowód sukcesu firmy, ale także asumpt do dalszego rozwoju i stałego poszerzania zakresu swojej działalności, który już dziś jest bardzo rozległy. SCROL jest dziś bowiem dostawcą kompletnych systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Nasza firma jest wyłącznym dystrybutorem na rynek polski marek: SODECA (wentylatory dachowe, osiowe, kanałowe, promieniowe oraz systemy oddymiania i napowietrzania), RIGEL (agregaty wody lodowej i skraplające) oraz ATISA (klimakonwektory). Ponadto ściśle współpracujemy z takimi producentami jak DOSPEL, SALDA czy SINCLAIR. SCROL jest także producentem kanałów wentylacyjnych oraz elementów instalacji, takich jak przepustnice, czerpnie, podstawy dachowe, cokoły, tłumiki okrągłe i prostokątne. Dysponujemy wyszkoloną kadrą, gotową udzielić fachowej pomocy z zakresu wszystkich oferowanych urządzeń. Ponadto regularnie organizujemy szkolenia zarówno dla inwestorów, jak i projektantów na terenie całej Polski. Przedstawiciele handlowi firmy Scrol są rozlokowani we wszystkich regionach kraju, dzięki czemu jest zapewniony bezpośredni kontakt z każdym klientem.
Mimo pełnej świadomości tego, co udało się osiągnąć do tej pory, nie zamierzamy spocząć na laurach. Powstanie nowej siedziby otworzyło przed nami nowe możliwości, z których zamierzamy skrzętnie skorzystać. Przed nami nowe wyzwania i nowe cele – to one skłaniają nas do patrzenia na to, co przed nami, bez oglądania się za siebie.

SCROL  S.J. w Gdyni  została wyróżniona w VIII edycji ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznes 2013, VI edycji ogólnopolskiego Konkursu Efektywna Firma 2013  oraz w I edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2013.