Światowa Firma

Rządowe wsparcie dla globalnej ekspansji

Rządowe wsparcie dla globalnej ekspansji było głównym tematem debaty podczas Narady Ambasadorów RP.

22 lipca 2014 r. odbyła się Narada Ambasadorów RP, podczas której dyskutowano o rządowym wsparciu dla globalnej ekspansji. Ponadto, dyskutowano o systemie promocji gospodarczej Polski za granicą, jak również omówiono działania, które mogłyby przyczynić się do rozwoju dyplomacji ekonomicznej.

Debatę, w której wzięli udział prezes PAIiIZ Sławomir Majman, podsekretarz stanu w MG Ilona Antoniszyn-Klik oraz przedstawiciele innych ministerstw, poprowadziła podsekretarz stanu w MSZ Katarzyna Kacperczyk.

– Jest większa gotowość polskich firm do ekspansji międzynarodowej – mówił podczas debaty prezes PAIiIZ. – Dowodem na to są ostatnie dane handlu zagranicznego przedstawione przez GUS. Po pięciu miesiącach tego roku eksport polskich towarów za granicę był wyższy o 7% w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Szczególną popularnością wśród polskiego biznesu cieszą się rynki afrykańskie oraz azjatyckie.

Warto podkreślić, że polscy przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie ze strony rządu, który wzmacnia strategię globalnej ekspansji firm z Polski. W tym celu przygotowane zostały specjalne programy promocyjne, takie jak Go China i Go Africa. W ramach nich organizowane są misje wyjazdowe oraz seminaria i szkolenia, w których mogą uczestniczyć zainteresowani przedsiębiorcy razem z przedstawicielami rządowymi, seminaria, szkolenia. Co więcej, przedsiębiorcy, którzy wchodzą na nowe zagraniczne rynki, mogą liczyć również na instytucjonalne oraz finansowe wsparcie.

źródło: www.money.pl