Gepardy BiznesuPolskie BrylantyWielcy Modernizatorzy

Rząd dosypie spółdzielni Mlekovita

Pierwsza polska firma dostaje pokaźny grant na inwestycję w fabrykę. Nie byle jaką: za 380 mln zł, poinformował „Puls Biznesu”.

Dotychczas przyznawane od 2005 r. granty rządowe na inwestycje trafiały głównie do zagranicznych koncernów, choć mogą z nich korzystać także polskie firmy. W ubiegłym roku nastąpił przełom, dwie polskie spółki dostały dofinansowanie do centrów usług. Teraz przełom jest jeszcze większy: pieniądze od rządu dostanie pierwsza polska firma produkcyjna. To Mlekovita, która w centrali w Wysokiem Mazowieckiem zainwestuje 380 mln zł i stworzy 153 etaty.

— Spółka otrzyma 30,4 mln zł grantu — zapowiada Ilona Antoniszyn-Klik, wiceminister gospodarki.

O szczegółach projektu opowiada prezes spółdzielni mleczarskiej.

— Inwestycja zaplanowana jest na trzy lata. Startujemy jeszcze w 2015 r. zaraz po podpisaniu umowy. Powstanie tu m.in. fabryka proszków mlecznych z całym zapleczem magazynowym. W sumie nasze moce produkcyjne wzrosną dzięki temu o połowę, a produkcja z nowego zakładu kierowana będzie głównie na eksport. W Polsce półki uginają się od wielości produktów mleczarskich, a w Azji i Afryce jest jeszcze sporo miejsca do zagospodarowania. Do tego potrzeba jednak produktów o dłuższym terminie przydatności — stąd proszki mleczne. Równocześnie jednak w ramach innych projektów inwestycyjnych dostawiamy linie do produkcji m.in. serów topionych, również o wydłużonej trwałości — mówi Dariusz Sapiński.

źródło: www.pb.pl

 

Spółdzielnia Mleczarska  MLEKOVITA w Wysokiem Mazowieckiem została wyróżniona w IX edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2014, w VII edycji Konkursu Potęgi Biznesu 2014,  III edycji Konkursu Wielcy Modernizatorzy Polski 2014 i II edycji Konkursu Światowa Firma 2014.

Była też wyróżniona w VIII edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2013, w VI edycji Konkursu Potęgi Biznesu 2013,  II edycji Konkursu Wielcy Modernizatorzy Polski 2013 i I edycji Konkursu Światowa Firma 2013.