Klub

Ryszard Mroziński, prezes Bałtyckiego Banku Spółdzielczego, nagrodzony

Podczas VI Gali Koszalińskiej Kultury nagrodę  „Przyjaciel kultury” otrzymał Ryszard Mroziński, prezes Zarządu Bałtyckiego Banku Spółdzielczego, członek Klubu Nowoczesnego Biznesu.
Podczas VI Gali Koszalińskiej Kultury, zostały wręczone Nagrody Prezydenta Miasta Koszalina za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Spośród 104 wniosków kapituła wybrała 49 laureatów.
Nagrodę w kategorii za zaangażowanie i pracę przyczyniającą się do upowszechniania, rozwoju i promocji kultury „Przyjaciel kultury” otrzymał Ryszard Mroziński, prezes Zarządu Bałtyckiego Banku Spółdzielczego. Jak przyznanie nagrody uzasadnia Piotr Jedliński prezydent Koszalina?„Pan Ryszard Mroziński, jak nikt inny, zasłużył na tytuł „Przyjaciela koszalińskiej kultury”. Kierowany przez niego Bałtycki Bank Spółdzielczy w Darłowie już od kilku lat aktywnie wspiera działalność koszalińskich instytucji kultury. W znacznym stopniu wspomógł organizację trzech kolejnych edycji festiwalu „Konfrontacje Młodych m-Teatr”, a także obchodów 60-lecia Bałtyckiego Teatru Dramatycznego. Ponadto został Złotym Sponsorem Filharmonii Koszalińskiej. Przyczynił się również do organizacji wielu innych wydarzeń kulturalnych. Jestem przekonany, że jeśli koszalińska kultura będzie posiadała tak wspaniałych przyjaciół jak Pan Ryszard Mroziński, to kolejne lata zapowiadają się jeszcze bardziej obiecująco”.

Ryszard Mroziński od kilku lat jest członkiem Klubu Nowoczesnego Biznesu, gromadzącego menedżerów firm i banków wyróżnionych w konkursach organizowanych przez Instytut Nowoczesnego Biznesu.