AktualnościEfektywna FirmaInstytutKlubPolskie Brylanty

Roof Sp. z o.o. to Brylant Polskiej Gospodarki i Efektywna Firma 2020

Roof Sp. z o.o. w Katowicach została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XIII edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2020 i  XIII edycji Konkursu Efektywna Firma 2020  na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Wartość rynkowa spółki w październiku 2020 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 51,4 mln zł, co dało jej tytuł  Brylant Polskiej Gospodarki 2020.

Działa efektywnie – średni stosunek zysku netto do przychodów w latach 2018- 2019 r. osiągnął poziom 27,7 proc. To dało jej tytuł Efektywna Firma 2020.

Powstała pod koniec lat 90-tych ubiegłego stulecia. Od początku wyróżnia się z pośród konkurencji sposobem działania, dynamiką, jakością usług, elastycznością, innowacyjnością i nowoczesnością. Bardzo szybko zdobyła miano „tej, która podoła najtrudniejszym zadaniom”. W 2004 roku, w związku z dynamicznym rozwojem, przekształciła się w spółkę z o.o. W kilka lat później wprowadziła się do własnej siedziby z biurami i zapleczem technicznym. W tym czasie nieprzerwanie realizowała wiele pokaźnych oraz mniejszych zleceń budując reputację lidera.

Jej szeregi zasilają najlepsi dekarze, inżynierowie i eksperci w tej dziedzinie. Tworzy nowe systemy zarządzania jakością usług, inwestując w kadrę kierowniczą i działy przygotowania produkcji. Jej eksperci zajmują ważne stanowisko w sprawach przyszłości dekarstwa w Polsce i na świecie.

W ofercie firmy znajduje się pełne spektrum usług dekarskich, począwszy od realizacji dla klientów indywidualnych, aż po realizacje największych, wyspecjalizowanych inwestycji komercyjnych. Dodatkowym atutem firmy jest wysoko wyspecjalizowany dział FASAD WENTYLOWANYCH w różnych technologiach. Dzięki temu jej usługi są jeszcze bardziej kompleksowe, a klienci korzystają na wzajemnym uzupełnieniu dwóch kluczowych dziedzin.

W roku 2020 firma poszerzyła już bogaty park maszyn o kolejne cacko. Tym razem jest to wysokiej klasy frezarka CNC do fasad.  Firma ma na swoim koncie wiele realizacji fasad z różnych materiałów od ceramicznych w tym łupka przez fasady aluminiowe i tytan-cynkowe, aż po płyty włókno-cementowe, i płyty kompozytowe. Decyzja o rozwinięciu działu fasad to odpowiedź na oczekiwania rynku. Dzięki temu jej oferta skierowana jest do coraz szerszego grona inwestorów. Aktualnie niemal każda nowa inwestycja zawiera w swoim zakresie zarówno dachy jak i nowoczesne fasady. Na świecie ROOFING AND CLADDING czyli dekarstwo i fasady zawsze idą w parze. Dysponując profesjonalnym urządzeniem typu CNC (Computerized Numerical Control, czyli komputerow o sterowane urządzenie numeryczne), otworzyło nowe możliwości. Niemal nieograniczone pole precyzyjnego wytwarzania skomplikowanych elementów budowlanych, dopasowanych do indywidualnych potrzeb i realizowane nawet w pojedynczych egzemplarzach jest nieocenionym sukcesem postępu technicznego . Głównym przeznaczeniem nowej maszyny są fasady wentylowane czyli głównie z Aluminiowych Płyt Kompozytowych (ACP – Aluminium Composite Panels), ale oczywiście nie tylko. Urządzenie działa także w obszarze metali miękkich, drewna i wielu innych tworzyw.

Więcej informacji o firmie pod adresem https://www.dachyswiata.pl/

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm # prestiżowytytuł #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #efektywnafirma #ModernBusinessClub #JerzyKrajewski

Informacja o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe ponad 100 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2020 r. również w Konkursie Miasto Przyjazne Firmom, który instytut organizuje od 2007 r. Tytuł ten przyznaje miastom, w których znajdzie dużo firm wartych łącznie więcej niż 10 tys. zł na mieszkańca.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator Polski. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

W lutym 2021 r. Instytutu Europejskiego Biznesu zbadał wyniki finansowe 85 187 przedsiębiorstw w Polsce. Analiza została przeprowadzona na podstawie najświeższych, wiarygodnych danych za lata 2018-2019 z Krajowego Rejestru Sądowego.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez  porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych  w październiku  2020 r.

C/Z: 42,2,

C/WK: 0,77

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z października 2020 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w październiku 2020 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2019 r. i wskaźnika C/Z w październiku 2020 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2019 r. i wskaźnika C/Wk w październiku 2020 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w październiku 2020 r.