AktualnościWyróżnieni

Roll Steel Sp. z o.o. to Brylant Polskiej Gospodarki i Gepard Biznesu 2021

Roll Steel Sp. z o.o. w Poznaniu została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XVI edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2021 i XIV edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2021 na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Wartość rynkowa przedsiębiorstwa w marcu 2021 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 12,9 mln zł, co dało mu tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2021.

Spółka rozwija się dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2019-2020 wyniosła w jej przypadku 65,6 proc. To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2021.

ROLL STEEL Sp. z o.o. została założona w sierpniu 2015 roku w Poznaniu. Od tego czasu siedziba oraz główny magazyn znajdują się w Poznaniu. Regularnie poszerzając swoją ofertę o nowe produkty, a swój zespół o nowe doświadczone kadry rozbudowała również sieć magazynowo-logistyczna, w związku z czym nowe magazyny hurtowni ROLL STEEL zostały utworzone w innych miastach w Polsce oraz w Niemczech i Belgii.

Obecnie dobrze rozbudowana sieć magazynowo-logistyczna pozwala firmie zapewniać szybki czas realizacji zamówień i w krótkich terminach dostarczać blachy ze stali nierdzewnej zarówno jak na rynek Unii Europejskiej tak i do krajów spoza UE.

Na dzisiaj ROLL STEEL realizuje dostawy z magazynów w:

Polsce: Poznań, Gdynia, Imielin

Niemczech: Duisburg, Hamburg

Belgii: Antwerpia, Kallo

 

Działalność spółki polega na eksporcie, imporcie oraz dystrybucji wyrobów hutniczych ze stali nierdzewnej oraz kwasoodpornej.

Zakres oferowanych produktów obejmuje głównie taśmy nierdzewne, bednarki nierdzewne, blachy nierdzewne w postaci kręgów/zwojów oraz arkusze, płaskowniki nierdzewne, blachy ozdobne oraz dekoracyjne „deco”, rury bezszwowe oraz spawane.

Wyżej wymienione produkty firma dostarcza w gatunkach ferrytycznych i austenitycznych, zarówno gorąco-walcowane jak i zimno-walcowane. Inne produkty to pręty i druty nierdzewne, kształtowniki, profile specjalne dostarcza na zamówienie.

W dbałości o realizacje kompleksowych zamówień oraz aby zapewnić dostawy blach o niestandardowych wymiarach dostosowanych do zapotrzebowań klientów firma ROLL STEEL ciągle poszerza sieć dostawców i firm partnerskich z branży, co składa się z hut, centrum serwisowych stali nierdzewnej oraz dużych hurtowni stali nierdzewnej. To pozwala jej oferować również szeroki zakres usług: cięcie blach nierdzewnych, arkuszowanie oraz foliowanie blach, przewijanie zwojów i kręgów, cięcie wzdłużne zwojów na taśmy, cięcie taśm nierdzewnych.

Zajmuje się nie tylko pierwszym gatunkiem, ale również dostawami blach nierdzewnych drugiego gatunku na potrzeby klientów. W ofercie ma również tzw. zdeklasyfikowany materiał:

– drugi gatunek stali nierdzewnej

– „leżaki magazynowe” lub nierotujące blachy

– blachy z nadprodukcji

– taśmy resztkowe, wąskie kręgi

– blachy nierdzewne niewymiarowe, formatki ze stali nierdzewnej

– „head and tails” / początki i końcówki kręgów nierdzewnych o określonych zakresach wymiarowych

Z reguły drugi gatunek, ze względów estetycznych, używany jest w tych miejscach, które nie są widoczne lub do dalszej obróbki mechanicznej jak to cięcie laserem, cięcie strumieniem wody, cięcie gilotyną, cięcie plazmą, cięcie piłą.

Aczkolwiek, jeśli mowa o nadprodukcji bądź „leżakach magazynowych”, nie odbiegają one od pierwszego gatunku również pod względem wizualnym, a ich cena jest korzystniejsza.

Więcej informacji o firmie na stronie www.rollsteel.pl.

 

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy #gepardbiznesu #businessgepard   #mocnafirmagodnazaufania  #strongcompany  #efektywnafirma #effectivecompany #ŚwiatowaFirmaWorldwideCompany  #WorldwideCompany #WielkiModernizator

Informacja o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 16 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe ponad 200 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2020 r. również w Konkursie Miasto Przyjazne Firmom, który instytut organizuje od 2007 r.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firma Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych  w marcu 2021 r.

C/Z: 34,6

C/WK: 1,05

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW https://www.gpw.pl/pub/GPW/statystyki/statystyki_miesieczne/202103_GPW.pdf

Według wskaźników giełdowych z marca 2021 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w marcu 2021 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2020 r. i wskaźnika C/Z w marcu 2021 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2020 r. i wskaźnika C/Wk w marcu 2021 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w marcu 2021 r.