Gepardy BiznesuWielcy Modernizatorzy

ROHLIG SUUS Logistics z misją gospodarczą w Algierii

Na przełomie maja i czerwca br. polskie firmy przebywały z misją gospodarczą w Algierii, organizowaną pod patronatem Krajowej Izby Gospodarczej. W grupie biznesu uczestniczyło trzydziestu przedsiębiorców, w tym ROHLIG SUUS Logistics – jedyna firma reprezentująca polską branżę TSL.

 

Algieria to blisko 40 – sto milionowy kraj o znacznym potencjale ekonomicznym, charakteryzujący się dużymi potrzebami w praktycznie każdej dziedzinie gospodarki. Do jego zalet można zaliczyć stabilną sytuację polityczną oraz wysoki poziom bezpieczeństwa wewnętrznego. Jest to również największe państwo Afryki oraz trzeci po Rosji i Norwegii importer gazu na unijne rynki. Kraj został także zakwalifikowany przez Ministerstwo Gospodarki jako jeden z kilku najbardziej rozwojowych państw dla polskiego eksportu. Obroty handlowe z Polską za rok 2015 wyniosły bowiem ponad 370 mln dolarów, z czego nasz rodzimy eksport osiągnął ponad 332 mln.

ROHLG SUUS Logistics jako polska firma o globalnych możliwościach postanowiła przyjrzeć się bliżej algierskiemu rynkowi i zbadać jego potencjał.

– Podczas misji chcieliśmy nie tylko poznać zainteresowanie przedsiębiorców w zakresie eksportu ale również przeanalizować realia funkcjonowania na tamtejszym rynku, ponieważ w ostatnim czasie zaszło w tym kraju kilka istotnych zmian. Nastąpił znaczny spadek cen gazu i ropy oraz pojawiły się nowe obostrzenia w postaci obowiązkowych licencji importowych. – wskazuje Tomasz Rudnicki menadżer ds. sprzedaży na Bliski Wschód i region Afryki Północnej w ROHLIG SUUS Logistics i dodaje – Udział w misji dał nam również szansę na bezpośrednie spotkanie z agentem, z którym współpracujemy w zakresie transportu intermodalnego oraz umożliwił przedstawienie naszej oferty i poznanie potrzeb tamtejszych przedsiębiorców – podkreśla reprezentant operatora.

Firma wzięła udział w Forum Gospodarczym w Algierze, jako jeden z ponad 180 uczestników – przedstawicieli biznesu i instytucji oraz organizacji gospodarczych z Polski i Algierii. Operator uczestniczył również w sesji rozmów B2B, mając możliwość nawiązania nowych kontaktów na polskim stoisku informacyjnym podczas Międzynarodowych Targów FIA. Ostatni punkt programu misji obejmował wizytę na Forum Gospodarczym w Oranie, zorganizowanym przy współpracy z lokalną izbą przemysłowo-handlową.

W przygotowanie misji do Algierii zaangażowało się Ministerstwo Rozwoju, Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Algierze oraz Ambasada Algierii w Warszawie.

 

Rohlig Suus Logistics S.A. w Warszawie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w X edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2015 i w VI edycji Konkursu Wielki Modernizator Europy 2015 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.