Gepardy BiznesuInstytut

Rattanland Sp. z o.o. z tytułem Gepard Biznesu 2020

Dynamiczny rozwój oraz najwyższe standardy działania firmy Rattanland Sp. z o.o. sprawiły, że średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2018-2019 wyniosła aż 615,1%! Na podstawie danych finansowych Instytut  Europejskiego Biznesu w XV edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2020 wyróżnił spółkę prestiżowym tytułem.

Spółka Rattanland to rodzinna firma z siedzibą w Kostrzynie nad Odrą, która działa na rynku od 2013 roku i zajmuje się importem oraz dystrybucją ekskluzywnych mebli ogrodowych. Flagowymi produktami są zestawy mebli z technorattanu i meble ogrodowe z drewna egzotycznego, a także stoliki szklane i ławy kawowe oraz meble tapicerowane.

W sklepie znajdziemy m.in. meble wykonane z drewna eukaliptusowego czy tropikalnej akacji. Oferta powstała z myślą o kompleksowym wyposażeniu balkonu, tarasu lub ogrodu w meble funkcjonalne, nowoczesne i wyjątkowo wytrzymałe. Dzięki nim zielona przestrzeń przy domu zmieni się w komfortowe miejsce odpoczynku oraz niezwykłych spotkań.

Meble z oferty firmy Rattanland dedykowane są również do przestrzeni publicznych, biurowych oraz komercyjnych. Będą idealnie uzupełniać stylową aranżację w restauracji, kawiarni, hotelu lub SPA.

Standardy wyznaczone przez najwyższą jakość

Wysokiej klasy, wytrzymałe i stylowe meble dostępne są poprzez sklep internetowy ratanland.pl, w którym można dokonywać zakupów detalicznych, hurtowych. Spółka wyróżnia się szybkim czasem realizacji zamówień (maksymalnie 48 h, a najczęściej 24h) i konkurencyjnymi cenami. Zakupiony towar na terenie Polski dostarczany jest transportem własnym bądź kurierem, co gwarantuje minimalne ryzyko uszkodzeń oraz zanieczyszczeń. Firma umożliwia różne formy płatności dostosowane do potrzeb klientów.

Firma bardzo dużą wagę przykłada nie tylko do najwyższej jakości i wytrzymałości mebli, ale również do obsługi klienta. Każda opinia jest niezwykle cenna i podlega analizie, dzięki której możliwe jest stałe podnoszenie standardów oraz usprawnianie działania firmy. Jednocześnie przekłada się to na zwiększenie zaufania i dynamiczny rozwój spółki, która ambitnie planuje ekspansję na rynki zagraniczne.

Rozwój ponad wszystko

Sklep stale poszukuje nowych sposobów dotarcia do klientów, korzystając z nowoczesnych rozwiązań. W planach na przyszłość ma uruchomienie sklepu internetowego na rynku niemieckim oraz udostępnienie oferty na zasadach dropshipping. Dropshipping to model logistyczny, polegający na przeniesieniu procesu wysyłki towaru na dostawcę. W ten sposób sklep internetowy przyjmuje zamówienia i przekazuje je do dostawy, który realizuje wysyłkę do klienta. Dzięki temu możliwe będzie zapewnienie jeszcze wyższej jakości obsługi klienta bez konieczności zaangażowania dużych powierzchni magazynowych.

Kolejny krokiem w rozwoju spółki będzie sprzedaż produktów na najpopularniejszych marketplace na terenie całej Unii Europejskiej, co pozwoli dotrzeć do jeszcze większej liczby klientów i mieć realny wpływ na wygląd balkonów, tarasów oraz ogrodów nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami.

Więcej informacji o firmie pod adresem: https://ratanland.pl/