Efektywna FirmaGepardy BiznesuInstytutPolskie Brylanty

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe. Mat-Bud Sp. z o.o. S.K. to Brylant Polskiej Gospodarki 2020

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe. Mat-Bud Sp. z o.o. S.K. w Rozgratach została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XIII edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2020 na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Wartość rynkowa firmy w październiku  2020 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 143,7 mln zł, co dało jej tytuł  Brylant Polskiej Gospodarki 2020.

Spółka powstała w 1998 roku,  jest firmą rodzinną, proinwestycyjną, ukierunkowaną na wspieranie i rozwój polskiej gospodarki. Stara się udowodnić, że Polska jest dobrym krajem do inwestowania, że powinna temu towarzyszyć dobra atmosfera i wspólnota celów nie tylko całej załogi, ale również dostawców i odbiorców.

Specjalizuje się w sprzedaży hurtowej i detalicznej materiałów budowlanych, w produkcji betonu towarowego, prefabrykatów betonowych oraz w wydobyciu kruszyw budowlanych. Firma zapewnia szeroki dostęp do oferowanych przez siebie produktów i usług poprzez oddziały handlowe usytuowane w Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Grudziądzu, Łodzi, Starym Toruniu, Włocławku i Złejwsi Małej.

Firma dzięki dynamicznemu rozwojowi była wiele razy wyróżniana w konkursie Gepardy Biznesu od edycji  2007  do 2019. Tytuł Brylant Polskiej Gospodarki zdobyła w edycjach 2016, 2017, 2018, 2019 i 2020.

Jacek Rutkowski, Prezes Zarządu i Komplementariusz Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Mat-Bud Sp. z o.o. Sp. k. w Rozgartach i Bogdan Pietras, udziałowiec komandytariusz spółki nie kryli radości z wyróżnień Brylant Polskiej Gospodarki 2018 i Efektywna Firma 2018 przyznanych  firmie przez Instytutu Europejskiego Biznesu  na VIII Kongresie Nowoczesnej Gospodarki w Warszawie 17 grudnia 2019 r. 

Silne atuty firmy to profesjonalny zespól handlowców, wieloletnie doświadczenie na rynku budowlanym, elastyczność finansowa, otwartość na nowe pomysły, dążenie do wspólnego rozwiązywania problemów, wykorzystanie własnych, regionalnych surowców i zasobów ludzkich, pozwala na skuteczną walkę z konkurencją (firmy sieciowe, koncerny zagraniczne) oraz budowę wieloletnich relacji z kontrahentami.

MAT-BUD jest członkiem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Zakole Dolnej Wisły”, które wspiera rozwój obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz wspiera rozwój lokalny przy udziale lokalnej społeczności. Aktywnie udziela się w wielu organizacjach związanych z biznesem, szczególnie z branżą budowlaną. Są to między innymi Sieć Budowlana.pl,  Polskie Hurtownie Dachowe, Pomorsko-Kujawska Izba Budownictwa, a także jako Członek Wspierający, Polskie Stowarzyszenie Dekarzy.

Od wielu lat spółka chętnie i bezinteresownie wspiera działania różnych podmiotów działających na terenie gminy Zławieś Wielka (tu znajduje się siedziba firmy) m.in wspierała Gminne Przedszkole w Złejwsi Małej, Szkołę Podstawową im. Janusza Korczaka w Przysieku, Zespół Szkół w Górsku, Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku.
Mat-Bud  wspiera także Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy Urzędzie Gminy Zławieś Wielka, Ochotnicze Straże Pożarne z gminy Zławieś Wielka. Bierze również udział w wielu akcjach charytatywnych oraz innych bieżących akcjach na rzecz potrzebujących z regionu.
Spółka wspiera sportowców. W 2016 roku, jak i w latach poprzednich, współfinansowała Okręgową Ligę Młodzików, drużynę piłkarską rywalizującą w ramach rozgrywek Football Areny, młodych karateków z Klubu Karate Kiritsu Górsk (mistrzów świata i Europy), a także uczestniczy w organizacji Mistrzostw Torunia w żużlu na lodzie.

Więcej informacji o firmie pod adresem: https://matbud-torun.pl/

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu  #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy  #gepardbiznesu #businessgepard #JerzyKrajewski

Informacje o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2020 r. również w Konkursie Miasto Przyjazne Firmom, który instytut organizuje od 2007 r. Tytuł ten przyznaje miastom, w których znajdzie dużo firm wartych łącznie więcej niż 10 tys. zł na mieszkańca.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator Polski. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł .

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.