Wyróżnieni

Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Dach Bud Sp. z o.o. to Efektywna Firma, Gepard Biznesu, Mocna Firma Godna Zaufania i Wielki Brylant Polskiej Gospodarki 2022

Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Dach Bud Sp. z o.o. we Wrocławiu została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XVII edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2022, XV edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2022, XV edycji Konkursu Efektywna Firma 2022 i X edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2022.

Rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2019-2020 wyniosła w jej przypadku 51,3 proc. To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2022.

Działa też efektywnie – średni stosunek zysku netto do przychodów w 2020 r. osiągnął poziom 13,1 proc. To dało jej tytuł Efektywna Firma 2022. A razem zapewniło jej tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2022.

Wartość rynkowa firmy w marcu 2021 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 437,5 mln zł, co dało jej tytuł Wielki Brylant Polskiej Gospodarki 2022.

Znalazła się na 1516. miejscu w prestiżowym rankingu Wielkie Brylanty Polskiej Gospodarki 2022.

Wielkie Brylanty Polskiej Gospodarki 2022

Firma tak się przedstawia na swojej stronie internetowej:

Historia miała swój początek w czerwcu 1986 roku kiedy to Jan Chorostkowski założył firmę, w której początkowo sam wykonywał drobne prace remontowe i budowlane. Zawsze jednak był osobą z wizją na „lepsze jutro”. Na początku lat 90-tych podczas zmian ustrojowo-gospodarczych nastąpił wzrost zapotrzebowania na zakup własnego mieszkania. To był ten czas kiedy firma DACH BUD dynamicznie wkroczyła na wrocławski rynek budownictwa wielorodzinnego. Jan Chorostkowski jest dumny z każdego jednego wybudowanego i przekazanego mieszkania.

Założyciel firmy Jan Chorostkowski – wyjątkowa osobowość z ogromnym doświadczeniem i wiedzą, filantrop, honorowy Konsul Bułgarii we Wrocławiu.

W swoich działaniach zawsze kierował się uczciwością, dobrem klientów oraz służył pomocą ludziom w potrzebie, za co został uhonorowany licznymi odznaczeniami.  Ostatnim i najważniejszym z nich  jest „Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski” za wybitne zasługi w rozwijaniu stosunków polsko-bułgarskich, działalność społeczną i charytatywną.

Zdjęcie ze strony firmy na Facebooku

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm deweloperskich we Wrocławiu

Jako jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm deweloperskich we Wrocławiu mamy znaczący udział w budowaniu takich dzielnic jak Psie Pole, Lipa Piotrowska, czy Krzyki. Dotychczas wybudowaliśmy ponad 8000 mieszkań, ponad 130 lokali usługowych, 87 domów jednorodzinnych oraz ponad 5000 miejsc parkingowych w garażach wielostanowiskowych.  Na dzień dzisiejszy firma może się poszczycić licznymi certyfikatami potwierdzającymi rzetelność i wysoką jakość oferowanych mieszkań takich jak: Certyfikat Dewelopera, Solidna Firma, Orły Polskiego Budownictwa,  Gazele Biznesu, Dolnośląski Certyfikat Gospodarczy, Medal Polskiej Przedsiębiorczości i wiele innych.

PBO DACH BUD to obecnie firma rodzinna z tradycją. W 2022 roku, po 36 latach założyciel Jan Chorostkowski zdecydował się przekazać prowadzenie firmy kolejnej generacji. Ponad pół roku temu najstarsza córka Agnieszka Skoracka wraz z mężem Dariuszem objęli Zarząd firmy.

Agnieszka i Dariusz Skoraccy mają wieloletnie doświadczenie w inwestowaniu w nieruchomości w Polsce i za granicą, są projektantami wnętrz jak również stworzyli jedną z najlepszych firm zajmujących się wykończeniem wnętrz i remontami we Wrocławiu. Pełni energii i entuzjazmu przejęli powierzoną im funkcję.

Agnieszka i Dariusz to osoby z wizją na przyszłość, które odważnie dążą do realizacji swoich celów.

Więcej informacji o firmie na stronie internetowej https://www.dachbud.com.pl

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy #gepardbiznesu #businessgepard   #mocnafirmagodnazaufania  #strongcompany  #efektywnafirma #effectivecompany #WielkiModernizator #JerzyKrajewski

Informacja o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 16 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe ponad 200 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł. Tym, których wartość rynkowa jest wyższa niż 100 mln zł, przyznaje tytuł Wielki Brylant Polskiej Gospodarki.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firma Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez  porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych  w marcu 2021 r.

C/Z: 34,6

C/WK: 1,05

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW https://www.gpw.pl/pub/GPW/statystyki/statystyki_miesieczne/202103_GPW.pdf

Według wskaźników giełdowych z marca 2021 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w marcu 2021 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2020 r. i wskaźnika C/Z w marcu 2021 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2020 r. i wskaźnika C/Wk w marcu 2021 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w marcu 2021 r.