Efektywna FirmaGepardy BiznesuMocna FirmaWielcy Modernizatorzy

PROMAG jest liderem w zakresie rozwiązań intralogistycznych i magazynowych

Jesteśmy obecnie jedyną firmą w Polsce z tak bogatą i w pełni kompleksową ofertą wyposażenia magazynowego, dostępną niemal od ręki. To bez wątpienia jedna z naszych największych przewag konkurencyjnych, mówi Karolina Tokarz, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor ds. Handlu i Marketingu w firmie PROMAG S.A. w Poznaniu.

Karolina Tokarz, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor ds. Handlu i Marketingu w firmie PROMAG S.A. w Poznaniu:

Firma PROMAG powstała w 1982 roku, a obecnie na polskim rynku jest liderem w zakresie rozwiązań intralogistycznych i magazynowych. Kompleksowa oferta Spółki obejmuje produkcję m.in.: systemowych rozwiązań urządzeń do składowania i transportu, regałów, przenośników, wózków widłowych, urządzeń przeładunkowych, urządzeń dźwignicowych, mebli metalowych oraz urządzeń i materiałów do pakowania. Firma oferuje także szereg usług dodatkowych: audyt logistyczny, doradztwo techniczne, pomiary i projektowanie magazynów, dostawę urządzeń wraz z montażem i uruchomieniem, pełne wsparcie serwisowe, a także szkolenia z bezpiecznej pracy i eksploatacji urządzeń magazynowych. PROMAG S.A. posiada własny zakład produkcyjny oraz nowoczesne centrum logistyczne w Koninku, stanowiące centrum dystrybucyjne dla oddziałów terenowych i sprzedaży wysyłkowej (www.e-PROMAG.pl). W chwili obecnej sieć handlowo-serwisowa PROMAG obejmuje 10 oddziałów w największych miastach w Polsce. Centrala firmy znajduje się w Poznaniu. W październiku br. Spółka otworzyła w Poznaniu Centrum Techniki Magazynowej – pierwszy w Polsce nowoczesny obiekt konferencyjno-ekspozycyjno-szkoleniowy, dedykowanego środowisku logistycznemu.

Image
Karolina Tokarz, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor ds. Handlu i Marketingu w firmie PROMAG S.A. w Poznaniu
Cieszą nas tytuły przyznane przez Instytutu Nowoczesnego Biznesu. To kolejne nagrody, która potwierdzają, że realizowany przez nas konsekwentnie kierunek rozwoju PROMAG S.A. jest słuszny.
Jesteśmy firmą, która od samego początku istnienia łączy z sukcesem dwa obszary działalności. Z jednej strony są to inwestycje w poszerzanie i rozwój oferty produktowej. Dzięki temu jesteśmy obecnie jedyną firmą w Polsce z tak bogatą i w pełni kompleksową ofertą wyposażenia magazynowego, dostępną niemal od ręki. To bez wątpienia jedna z naszych największych przewag konkurencyjnych. Z drugiej strony, duży nacisk kładziemy na ciągły rozwój własnej myśli technicznej, know-how i inwestycje w wiedzę pracowników. Dzięki temu możemy realizować nawet najbardziej skomplikowane i zaawansowane technologicznie projekty inżynierskie w dziedzinie intralogistyki. Chcemy być postrzegani nie tylko jako integrator rozwiązań intralogistycznych, ale też integrator całej branży, środowiska naukowego i młodych logistyków. Dlatego też w październiku 2015 r. zainaugurowaliśmy działalność Centrum Techniki Magazynowej PROMAG, otwierając tym samym kolejny i bardzo dla nas ważny etap rozwoju. CTM PROMAG to pierwszy tego typu obiekt w kraju, jedyny gdzie każdy zobaczyć może w pełni zautomatyzowaną pokazową linię transportu, paletyzacji, magazynowania i identyfikacji produktów. To miejsce stałych spotkań, wymiany doświadczeń, wiedzy a także projektowania i testowania nowych rozwiązań logistycznych w gronie środowiska naukowego, studentów, praktyków i specjalistów z branży logistycznej, a także kadry zarządzającej i właścicieli firm. CTM PROMAG to także nowoczesne, multimedialne i interaktywne centrum edukacji logistycznej, w którym organizować będziemy m.in. zajęcia dla studentów i uczniów szkół średnich, a także szkolenia z cyklu BEZPIECZNY MAGAZYN, kierowane do pracowników magazynów oraz zakładów produkcyjnych, a także służb BHP i kadry odpowiedzialnej za bezpieczeństwo w firmach. Jednym z naszych priorytetów będzie w najbliższym czasie rozwój Centrum, tak by stało się ono ważnym punktem na mapie polskiej intralogistyki.

PROMAG S.A. w Poznaniu została wyróżniona w IX edycji ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznes 2014, VII edycji ogólnopolskiego Konkursu Efektywna Firma 2014, w III edycji ogólnopolskiego Konkursu Wielcy Modernizatorzy Polski  2014 oraz w II edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2014.