Efektywna FirmaGepardy BiznesuPolskie BrylantyWielcy Modernizatorzy

PrimeMovers i PGNiG odnoszą kolejne międzynarodowe sukcesy

Film korporacyjny wyprodukowany przez studio PrimeMovers dla spółki PGNiG zdobywa kolejne nagrody na międzynarodowych konkursach. Po sukcesie w Hamburgu na jednym z największych europejskich festiwali medialnych film „PGNiG – Siła wspólnego działania”  tym razem odniósł tryumf w Stanach Zjednoczonych.

PrimeMovers to jedyne w Polsce studio filmowe, które otrzymało już 5 nagród międzynarodowych za polskie filmy korporacyjne. Na festiwalu w Dallas film wyróżniono najwyższymi nagrodami – Platinum                 i Gold Hermes Creative Awards aż w dwóch kategoriach – komunikacja wewnętrzna i wizerunek firmy.

Hermes Creative Awards to międzynarodowy konkurs przyznający nagrody m.in. w dziedzinie marketingu, komunikacji, PR, reklamy i produkcji filmowej. Organizacją i oceną prac zajmuje się Association of Marketing and Communication Professionals, organizacja skupiająca od 1995 roku międzynarodowych ekspertów. Zwycięzcy tegorocznej edycji wyłonieni zostali spośród 6 tysięcy uczestników. Najlepsi w danej kategorii otrzymują platynowego Hermesa, a za drugie miejsce przyznawana jest złota statuetka.

 

– Dwie statuetki dla europejskiego filmu na festiwalu w Stanach Zjednoczonych to duże wyróżnienie. Powtórzyliśmy z PGNiG sukces sprzed trzech lat, zdobywając nagrody na festiwalu w Europie i USA. Podtrzymujemy dobrą tradycję – cieszy się Grzegorz Szyroki, prezes PrimeMovers i producent filmu, który od 13 lat tworzy filmy reklamowe i korporacyjne dla największych firm na rynku. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi jest stypendystą podyplomowych europejskich programów Media Business School i TV Format w Hiszpanii, Strategics w Luxemburgu oraz Fabula Film we Włoszech.

 

Produkcję wyreżyserowaną przez Łukasza Tunikowskiego obejrzeć można na  https://www.youtube.com/watch?v=HbMkJLVZjCI. Autorem zdjęć jest Kamil Płocki, a producentem wykonawczym Agnieszka Chromicka. Film opowiada o Grupie PGNiG, a występują w nim pracownicy spółek i oddziałów firmy.

 

– Wyróżnienie filmu korporacyjnego PGNiG na kolejnym festiwalu filmowym to niewątpliwie ogromny sukces. Cieszy nas zwłaszcza fakt, że film został doceniony w kategoriach komunikacja wewnętrzna                  i wizerunek firmy. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że Grupę Kapitałową PGNiG tworzy blisko 30 tys. pracowników, a nasza działalność obejmuje cały wachlarz usług – od poszukiwań i wydobycia, przez magazynowanie gazu, jego dystrybucję i sprzedaż. W ostatnich latach wchodzimy również na rynek energetyczny i ciepłowniczy. Ukazanie w niespełna 3 minutach skali działań realizowanych we wszystkich spółkach to nie lada wyzwanie. Otrzymane nagrody potwierdzają jednak, że osiągnęliśmy nasz cel -powiedziała Dorota Gajewska, Dyrektor Departamentu Komunikacji PGNiG SA.

 

Film otrzymał 6 maja 2015 złotą nagrodę na gali World Media Festival w kategorii „Public Relations: filozofia firmy i portret”. Poprzednią produkcję PrimeMovers dla tego samego klienta nagrodzono dwukrotnie w 2012 roku – srebrną nagrodą na World Media Festival w Hamburgu i brązową nagrodą na New York Festivals (https://www.youtube.com/watch?v=_DTVpao6ybE).

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA w Warszawie  została wyróżniona w IX edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2014, w VII edycji Konkursu Efektywna Firma 2014, w VII edycji Konkursu Potęgi Biznesu 2014 i III edycji Konkursu Wielcy Modernizatorzy Polski 2014.