Polskie BrylantyPrzyjazne Miasto

Prezydent Opola: w mieście powstanie fabryka Hongbo za 800 mln zł

W Opolu powstanie fabryka chińskiej firmy Hongbo – poinformował w czwartek na swoim profilu społecznościowym prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, który przebywa na drugim Forum Współpracy Międzynarodowej „Belt and Road BRFIC” w Pekinie.

Prezydent Wiśniewski poinformował, że podczas konferencji w Pekinie podpisał list intencyjny w sprawie nowej inwestycji o wartości przekraczającej 800 mln złotych z chińską firmą Hongbo Clean Energy Europe.

„Na wielkiej międzynarodowej konferencji w Pekinie, w której biorą udział przedstawiciele ponad 100 państw, w imieniu #Opole podpisałem list intencyjny o nowej inwestycji Hongbo Clean Energy Europe w naszym mieście! Za ponad 800 mln zł, powstanie wysokozautomatyzowana fabryka półprzewodników z wydajną i energooszczędną produkcją LED. To efekt wielkiego zaufania, którym obdarzyli nas chińscy partnerzy. Opole jest jedynym takim miejscem w Polsce i Europie” – napisał Wiśniewski.

Jeżeli inwestycja dojdzie do skutku, będzie to drugi zakład chińskiej firmy w Opolu. Dwa lata temu Hongbo rozpoczął budowę swojej fabryki oświetlenia LED w Opolu.

źródło: Facebook, PAP, Bankier.pl

Opole zostało wyróżnione w pierwszej edycji Konkursu Najbardziej Przedsiębiorcze Miasta Brylanty Polskiej Przedsiębiorczości 2018, w którym kryterium jest wartość rynkowa firm z siedzibą w danym mieście w marcu 2017 r. na tysiąc mieszkańców tego miasta. Zajęło 103. miejsce z 73,7 tys. zł wartości rynkowej firm na mieszkańca.