Polskie Brylanty

Powstaje spożywczy gigant. Maspex przejmuje Agros Nova

Wadowicka firma Maspex dostała zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta na przejęcie zakładów i kilku marek należących do Agros Novy. Powstanie przedsiębiorstwo z obrotami rzędu 4 mld zł rocznie. podała Gazeta.pl.
O transakcji wiadomo było już od kilku miesięcy, ale na jej realizację potrzebna była zgoda państwowego regulatora. UOKiK nie dopatrzył się zagrożeń dla konkurencyjności.

Maspex nie musi sprzedawać żadnych swoich zakładów ani marek, a wśród nich są m.in. makarony Lubella, soki Kubuś czy napoje Tymbark. Teraz wzbogaci się o kupione od Agros Novy siedem marek: Łowicz, Krakus, Kotlin, Włocławek, Fruktus, Tarczyn i DrWitt. Ponadto wadowicka firma przejmie także dwa zakłady produkcyjne: w Łowiczu i Wąsoszu.

źródło: www.gazeta.pl

 

MASPEX – GMW Sp. z o.o. Spółka Komandytowo Akcyjna w Wadowicach została wyróżniona w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznesu  2014, w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Efektywna Firma 2014, VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Potęgi Biznesu  2014 i III edycji ogólnopolskiego Konkursu Wielcy Modernizatorzy Polski 2014.