InstytutKlubPrzyjazne Miasto

Powiat Rzeszowski to Powiat Przyjazny Firmom 2019

Dogodna lokalizacja, wykształcona kadra pracownicza, pełne uzbrojenie terenu  w infrastrukturę techniczną, ulgi i preferencje podatkowe oraz najkorzystniejsze warunki do prowadzenia biznesu. To tylko kilka z elementów przemawiających za inwestowaniem w Powiecie Rzeszowskim. Nie dziwi zatem, że  to właśnie tu, w południowo – wschodniej części Polski zabiło ekonomiczne serce tego regionu.

W tej części  Europy, w miejscu o dużym potencjale ludzkim i możliwościach inwestycyjnych Powiat Rzeszowski, zdecydował się na budowę  najatrakcyjniejszego i przyjaznego dla inwestora miejsca do realizacji zamierzonych celów i spełniania marzeń inwestycyjnych. Takim miejscem jest  Park  Naukowo – Technologiczny „Rzeszów – Dworzysko” im. dr Grażyny Gęsickiej” o powierzchni 83,42 h.

Teren PNT jest kompleksowo uzbrojony w infrastrukturę techniczną. Wybudowana sieć ciepłownicza, umożliwi  przedsiębiorcy skorzystanie z ciepła systemowego. Ochronę terenów inwestycyjnych spełni system kompleksowego monitoringu wyposażony w 14 kamer. Obecność aktywnego  systemu odgromowego zapewni  ochronę  terenom PNT przed wyładowaniami atmosferycznymi.

Powiat Rzeszowski ma dogodne położenie komunikacyjne. W pobliżu PNT Rzeszów – Dworzysko funkcjonuje międzynarodowe lotnisko Rzeszów –  Jasionka, przebiega autostrada A4 i droga ekspresowa S19. Cały teren sąsiaduje z magistralą kolejową E30 Niemcy – Polska – Ukraina.

Tereny inwestycyjne Powiatu Rzeszowskiego, którego gospodarzem jest Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski, cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród inwestorów krajowych jak i zagranicznych o czym świadczy zakup 21 działek  i funkcjonowanie 12 firm z Polski, Niemiec i Francji.

Inwestorów zainteresowanych terenami naszego Parku prosimy o  kontakt z biurem PNT :

Biuro Parku Naukowo-Technologicznego mieszczące się w siedzibie Powiatu Rzeszowskiego 35-959 Rzeszów ul. Grunwaldzka 15, IV piętro

tel. + 48 17 867 14 21, 22

mail: krzysztof.jarosz@powiat.rzeszow.pl

 mail: kinga.majka@powiat.rzeszow.pl

Strona internetowa: www.dworzysko.powiat.rzeszow.pl   

https://www.facebook.com/Park-Naukowo-Technologiczny-Rzesz%C3%B3w-           Dworzysko-791646364228010/

Powiat Rzeszowski zdobył tytuł Powiat Przyjazny Firmom 2019, został wyróżniony w XIII edycji Konkursu  Samorząd Przyjazny Firmom 2019 przez kapitułę tego konkursu, organizowanego przez Kongregację Przemysłowo-Handlową Ogólnopolską Izbę Gospodarczą, Klub Nowoczesnego Biznesu i Instytut Europejskiego Biznesu.