Efektywna FirmaGepardy BiznesuMocna Firma

Polska marka pobija Europę

Działająca od 2002 roku polska firma Inelo, wdrożyła autorski system kontroli TachoScan Control w jednej  z największych inspekcji drogowych w Europie – brytyjskiej  Driver and Vehicle Standards Agency (Agencja Normalizacyjna ds. Kierowców i Pojazdów). Obecnie, Polska marka obsługuje      w sumie 29 najważniejszych inspekcji państwowych w 13 krajach Starego Kontynentu.
Brytyjska DVSA to jedna z najbardziej poważanych i opiniotwórczych instytucji zajmujących się kontrolą pojazdów na terenie Europy. Inspekcja ta zajmuje się m.in. wydawaniem dokumentu prawa jazdy na samochody ciężarowe, badaniem sprawności pojazdów oraz przeprowadza kontrole
na drogach Szkocji, Anglii oraz Walii. Ze względu na zakres działań DVSA, eksperci Inelo wprowadzili nowe funkcjonalności do programu według zapotrzebowania instytucji, a także przeszkolili wewnętrznych trenerów DVSA, których zadaniem będzie przekazywanie wiedzy o programie pozostałym inspektorom. Oprócz DVSA, także dwie inne brytyjskie służby kontrolne korzystają
już z programów TachoScan marki Inelo: DVA – Driver and Vehicle Agency oraz Policja.
„Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że opracowywane przez nas w Bielsku-Białej oprogramowanie jest tak cenione nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. Potwierdzeniem naszych sukcesów jest fakt,
iż jesteśmy obecnie liderem w branży, dostarczając oprogramowanie i system szkoleń dla najważniejszych instytucji kontrolnych, takich jak Policja czy Służba Celna” – wyjaśnia Małgorzata Stocerz, Kierownik Działu Sprzedaży Zagranicznej w firmie Inelo. Obecnie z rozwiązań TachoScan® Control korzystają takie instytucje jak: Izba Celna czy Straż Graniczna w Polsce, niemiecka Inspekcja Transportu Drogowego (BAG), a także policja w m.in. Holandii, Czechach, Rumunii, czy na Słowacji.
Przedstawiciele Inelo są również członkiem prestiżowego CORTE, czyli organizacji zrzeszającej ministerstwa transportowe oraz izby kontrolne z terenu całej Europy. Jako jedyni z członków zarządu CORTE, przedstawiciele Inelo uczestniczą w pracach doradczych przy Komisji Europejskiej. „ Firma Inelo może pochwalić się nie tylko ogromnym doświadczeniem w swojej dziedzinie, ale również współpracą z międzynarodową organizacją CORTE, skupiającą swoje działania na promowaniu, wspieraniu i pomocy w rozwoju i realizacji polityki w zakresie transportu drogowego, bezpieczeństwa ruchu drogowego i ochrony bezpieczeństwa ruchu drogowego w Europie i na szczeblu międzynarodowym” – mówi Małgorzata Stocerz. „Jesteśmy jedną z nielicznych firm, które zostały dopuszczone do  prestiżowego grona CORTE, dlatego jest to spore osiągniecie na skalę Polski.” – podkreśla Stocerz.
Z produktów i usług oferowanych przez Inelo, służących do prawidłowego rozliczania czasu pracy kierowców, korzystają nie tylko państwowe inspekcje kontroli drogowej, ale także polskie firmy transportowe. Obecnie, marka Inelo posiada trzy autorskie programy: 4Trans®, TachoScan®Driver oraz TachoScan® Control. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom oraz szkoleniom dla branży transportowej Inelo osiągnęło pozycję lidera wśród firm informatycznych, potwierdzoną licznymi nagrodami m.in. Gazelą Biznesu, Diamentem Forbesa, czy tytułem Firmy Szkoleniowej 2016 roku.
Inelo Sp. z o.o. S.K. w Bielsku Białej została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu  w XI edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2016, IX edycji  Konkursu Efektywna Firma 2016, IV edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania  na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.