Gepardy BiznesuInstytut

Płatności bezgotówkowe bez tajemnic – czyli o wizycie uczniów Ekonomika w ESBANKU

Edukacja finansowa lokalnej społeczności w ESBANKU Banku Spółdzielczym niejedno ma imię. 4 października 2018 r. pracownicy Banku przybliżali uczniom Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomsku praktyczne aspekty produktów i usług związanych z płatnościami bezgotówkowymi.

Rachunek bankowy, karta płatnicza, płatności mobilne, bankowość elektroniczna, czek czy zlecenie przelewu – to pojęcia, jakie przyszli ekonomiści poznają w szkole. Wizyta w Centrali ESBANKU Banku Spółdzielczego w ramach zajęć dodatkowych miała na celu dopełnienie ich wiedzy teoretycznej o kwestie praktyczne, tak z punktu widzenia Klienta, jak i pracownika Banku.

????????????????????????????????????

Podczas spotkania z Agnieszką Piasecką, Doradcą Klienta Prestiż oraz Arletą Węgrzyńską, Pracownikiem ds. PR, młodzież z radomszczańskiego ekonomika miała sposobność rozmawiać o szybkości, wygodzie i bezpieczeństwie płatności bezgotówkowych. Było o możliwościach, jakie daje posiadanie konta w banku, karty debetowej, kredytowej, przedpłaconej, walutowej czy mobilnej. Było też o usłudze cashback/moneyback, przelewach poprzez system  Elixir oraz przelewach ekspresowych Sorbnet. Zaprezentowane zostały funkcjonalności bankowości elektronicznej, zalety błyskawicznych płatności internetowych oraz internetowej platformie walutowej, dostępnej w Bankach Spółdzielczych SGB, także w ESBANKU Banku Spółdzielczym. Nie zabrakło również edukacji w zakresie zasad świadomego i bezpiecznego korzystania z kart płatniczych i e-bankowości.

Październikowy wykład o płatnościach bezgotówkowych, wpisujący się w działania edukacyjne prowadzone przez ESBANK Bank Spółdzielczy w ramach realizacji Strategii Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, był kolejnym elementem wieloletniej i wszechstronnej współpracy Banku z radomszczańskim Zespołem Szkół Ekonomicznych.

W latach 2013-2014 r. ESBANK Bank Spółdzielczy zwiększył wartość rynkową o 18 proc., zyskując tytuł Gepard Biznesu 2014 w konkursie prowadzonym przez Instytut Europejskiego Biznesu.