Dla Zdrowia

Piotrków Trybunalski ma świetne położenie

To tutaj przecinają się najważniejsze drogi krajowe biegnące z północy na południe oraz ze wschodu na zachód Polski. Dzięki tym połączeniom oraz przebiegającej przez miasto, jednej z najważniejszych w Polsce, linii kolejowej – miasto jest idealnym miejscem dla inwestycji”, mówi Krzysztof Chojniak, prezydent Piotrkowa Trybunalskiego.

Krzysztof Chojniak, prezydent Piotrkowa Trybunalskiego:Piotrków Trybunalski ma świetne położenie. To tutaj przecinają się najważniejsze drogi krajowe biegnące z północy na południe oraz ze wschodu na zachód Polski. Dzięki tym połączeniom oraz przebiegającej przez miasto, jednej z najważniejszych w Polsce, linii kolejowej – miasto jest idealnym miejscem dla inwestycji. Oprócz tych atutów atrakcyjność inwestycyjną miasta zwiększa wykorzystywane przez zagranicznych przedsiębiorców lokalne lotnisko.

Image
Pieniądze publiczne inwestujemy w poprawę infrastruktury drogowej i podziemnej. Do tego staramy się przyciągnąć przedsiębiorców oferując korzystne warunki dla rozwoju ich firm. Przedsiębiorstwa mogą ubiegać się m.in. o przyznanie ulg inwestycyjnych w postaci zwolnień z podatku od nieruchomości.
Nie zapominamy również o wypoczynku po pracy, czyli o ofercie kulturalnej i sportowej. Możemy poszczycić się przede wszystkim odrestaurowaną Starówką, która jest wizytówką miasta, kulturalnym centrum Piotrkowa.  Mamy m.in. scenę zamiejscową Teatru Jaracza, cztery boiska ze sztuczną nawierzchnią, dwie hale sportowe, zadaszone korty tenisowe, lodowisko, skatepark oraz dwa baseny. Wszystkie te elementy wpływają na atrakcyjność miasta i powodują, że ludzie chcą tutaj mieszkać i inwestować.
Zapraszam do zapoznania się z ofertą inwestycyjną Piotrkowa oraz do lokowania swojego kapitału w naszym mieście.
Piotrków Trybunalski został wyróżniony w VII edycji ogólnopolskiego Konkursu Samorząd Przyjazny Biznesowi 2013.