Wyróżnieni

Philogic Sp. z o.o. to Brylant Polskiej Gospodarki, Efektywna Firma, Gepard Biznesu i Mocna Firma Godna Zaufania 2022

Philogic Sp. z o.o. w Chrzanowie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XVII edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2022, XV edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2022, XV edycji Konkursu Efektywna Firma 2022 i X edycji Konkursu Mocna Firma 2022 na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Spółka rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2019-2020 wyniosła w jej przypadku 44,6 proc. To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2022.

Działa też efektywnie – średni stosunek zysku netto do przychodów w latach 2019 i 2020 r. osiągnął poziom 16,6 proc. To dało jej tytuł Efektywna Firma 2022. A razem zapewniło jej tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2022.

Wartość rynkowa przedsiębiorstwa w marcu 2021 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 80,3 mln zł, co dało mu tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2022.

Firma tak się przedstawia.

Firma Philogic sp. z o.o. jest polską firmą, która od samego początku działalności związana jest z rynkiem automatyki przemysłowej. Realizujemy projekty o różnej skali skomplikowania – począwszy od prostych stanowisk manualnych, po kompletne zautomatyzowane linie produkcyjne – funkcjonujące w zakładach produkcyjnych na całym świecie. Działamy głównie w branży motoryzacyjnej dostarczając rozwiązania, które funkcjonują w zakładach liderów branży i produkują części samochodowe dla największych marek automotive.

Zdobyte doświadczenia potrafimy jednak z powodzeniem przenieść na inne branże. Około 80% naszej działalności związana jest branżą motoryzacyjną, jednakże posiadamy również doświadczenia w innych obszarach przemysłu. Działamy także w obszarze komponentów AGD, maszyn współpracujących z wtryskarkami oraz produkcji komponentów elektronicznych.
Jesteśmy otwarci na współpracę z różnymi gałęziami przemysłu. Philogic sp. z o.o. jest firmą o globalnym zasięgu a od roku 2011 ponad 20 Klientów zrealizowało z nami więcej niż 500 inwestycji w różnych miejscach świata: Polska, Niemcy, Czechy, Rumunia, Francja, Portugalia, Maroko, Tajlandia, Indie, Chiny, Meksyk, Stany Zjednoczone. Posiadamy umowy partnerskie z doświadczonymi partnerami zlokalizowanymi na terenie Stanów Zjednoczonych, Chin i Meksyku.


Kilkaset zrealizowanych projektów w dziedzinie automatyzacji procesów produkcyjnych pozwoliło nam dostrzec istotną rolę jaką pełnią systemy podawania.
Doświadczenie w budowie maszyn pomaga nam szerzej spojrzeć na problematykę podawania komponentów, a tym samym lepiej zrozumieć potrzeby klientów poszukujących systemów podawania dopasowanych do ich potrzeb.

Dostrzegając zapotrzebowanie na rzetelnych dostawców systemów podawania postanowiliśmy przekuć nasze dotychczasowe doświadczenie na powstanie działu specjalizującego się w budowie systemów podawania. Dlatego z końcem 2021 roku otworzyliśmy oddział z siedzibą w Warszawie, który zajmuje się produkcją i budową podajników wibracyjnych. Oddział powstał w oparciu o kadrę posiadającą wieloletnie doświadczenie w budowie podajników.


Mając świadomość, że bez solidnych komponentów nie da się stworzyć niezawodnych systemów wszystkie nasze układy podawania są napędzane przez
komponenty renomowanej niemieckiej firmy Rhein-Nadel Automation.
Od 2022 roku Philogic jest częścią ogólnoświatowej sieci dystrybucji asortymentu RNA. Jesteśmy autoryzowanym, oficjalnym przedstawicielem RNA na rynek polski. RNA to niemiecka firma o ponad 100-letniej tradycji – światowy lider w dziedzinie systemów podawania. Philogic oferuje pełen asortyment RNA – napędy, sterowniki oraz akcesoria związane z systemami podawania.Nasz zakres współpracy obejmuje kompleksowo usługi doradcze, produkcyjne, jak również handlowe.

Więcej o firmie pod adresem:  http://www.philogic.pl/

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy #gepardbiznesu #businessgepard #mocnafirmagodnazaufania #strongcompany  #efektywnafirma #effectivecompany #WorldwideCompany #WielkiModernizator

Informacja o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. Od 2006 roku dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 300 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł. Tytuł Wielki Brylanty Polskiej Gospodarki otrzymują firmy warte więcej niż 100 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych  w marcu 2021 r.

C/Z: 34,6

C/WK: 1,05

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW https://www.gpw.pl/pub/GPW/statystyki/statystyki_miesieczne/202103_GPW.pdf

Według wskaźników giełdowych z marca 2021 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w marcu 2021 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2020 r. i wskaźnika C/Z w marcu 2021 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2020 r. i wskaźnika C/Wk w marcu 2021 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w marcu 2021 r.

Autor: Jerzy Krajewski