AktualnościWyróżnieni

Pascall Sp. z o.o. to Gepard Biznesu 2021

Pascall Sp. z o.o. w Poznaniu została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XVI edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2021 na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Spółka rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2019-2020 wyniosła w jej przypadku 1557,3 proc. To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2021.

Firma powstała w 2003 roku w Poznaniu. Lokalizacja nie jest przypadkowa, gdyż właśnie w Wielkopolsce znajdują się dwa główne ośrodki meblarskie posiadające długą tradycję, opartą na doświadczeniu i jakości. Długie lata pracy w branży meblowej i stała współpraca z zakładami produkcyjnymi dały podstawę do stworzenia nowej wizji przedsiębiorstwa globalnego. Podłożem było skupienie się na własnej lokalnej produkcji i wyjście ze sprzedażą poza rynki krajowe. W dobie dynamicznie rozwijającego się przemysłu meblowego i technologii maszyn jakość produktu jest ważnym filarem działalności firmy. Istotne też było stworzenie zespołu składającego się z ludzi z dużym doświadczeniem i znajomością języków obcych. Lojalność, rzetelność finansowa i dobre relacje z partnerami stawia zawsze na pierwszym miejscu. Wszystko to składa się na pełne zaangażowanie w projekty i pasję z dobrze wykonywanej pracy. Filozofia ta przyniosła firmie renomę i przekłada się na serwis na najwyższym europejskim poziomie. Zaufaniem swoim obdarzyło ją liczne, stale poszerzające się grono zadowolonych klientów w Polsce i całej Europie.

Łóżko Torino. Zdjęcie ze strony https://strefakomfortu.pascall.pl

Spółka zajmuje się produkcją i handlem. W głównej mierze sprzedaje starannie wyselekcjonowane meble, dostarczając do najlepszych europejskich dystrybutorów.  W jej ofercie znajdują się zarówno krzesła, stoły, meble pokojowe i restauracyjne, łóżka a także materace i futony. Jest również generalnym dystrybutorem włoskich materacy z segmentu premium marki BoxMistral .

Wykonujemy także produkty na podstawie przekazanych własnych projektów niezależnie od użytych materiałów i stopnia skomplikowania.

Więcej informacji o firmie na stronie internetowej https://pascall.pl

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm #gepardbiznesu #businessgepard

Informacja o Portalu Przedsiębiorców Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 15 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe ponad 200 tysięcy polskich firm. Analizy opierają głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w bardzo uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest również w Konkursie Miasto Przyjazne Firmom, który instytut organizuje od 2007 r.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez  porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych w marcu 2021 r.

C/Z: 34,60

C/WK: 1,05

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z marca 2021 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w marcu 2021 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2020 r. i wskaźnika C/Z w marcu 2021 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2020 r. i wskaźnika C/Wk w marcu 2021 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w marcu 2021 r.