AktualnościEfektywna FirmaGepardy BiznesuInstytutPolskie BrylantyWielcy Modernizatorzy

Nowy terminal PEKAES w Olsztynie

PEKAES, czołowy operator logistyczny, uruchomił nowoczesny terminal dystrybucyjny w Olsztynie. Dzięki nowej inwestycji, PEKAES może zapewnić szybszy transfer ładunków lokalnie, jak i do wielu punktów w kraju i Europie.

24 sierpnia 2020 r. pierwsze transporty towarów wyjechały z nowego terminalu PEKAES w Olsztynie w kierunku oddziałów w całej sieci dystrybucyjnej w Polsce. Obiekt posiada 10 doków wewnętrznych i 20 miejsc do jednoczesnego załadunku samochodów dystrybucyjnych.  Do obiektu przynależy także zaplecze socjalno-biurowe.

PEKAES od kilku lat intensywnie inwestuje w rozbudowę sieci terminali drobnicowych. Tylko w tym roku Grupa uruchomiła nowy, dwudziesty Oddział w Mińsku Mazowieckim, nowy terminal w Lublinie oraz powiększyła powierzchnię magazynową na Mazowszu, jak również w Kielcach i Krakowie.

Konsekwentnie realizujemy plan rozwijania biznesu w obszarze dystrybucji drobnicowej krajowej i międzynarodowej. W efekcie sieć drobnicowa PEKAES liczy już 20 Oddziałów w Polsce i obejmuje ponad 40 krajów w Europie. Teraz przyszedł czas na powiększenie powierzchni terminalowej i zmianę lokalizacji Oddziału PEKAES Olsztyn. Duża przepustowość nowego magazynu umożliwi nam jeszcze szybszą realizację dostaw do wielu odbiorców w tym rejonie. Niewątpliwie ogromnym atutem nowej lokalizacji jest dobrze rozwinięta infrastruktura drogowa.mówi Maciej Bachman, Prezes Zarządu Grupy PEKAES.

Maciej Bachman, Prezes Zarządu Grupy PEKAES

Terminal dystrybucyjny PEKAES w województwie warmińsko-mazurskim znajduje się na terenie parku logistycznego Panattoni Park Olsztyn (Tomaszkowo 52A). Bezpośredni zjazd z drogi ekspresowej S51 umożliwia dogodny transfer ładunków w sieci dystrybucyjnej PEKAES.

Olsztyn to ważny ośrodek ekonomiczny północno-wschodniej Polski. Eksportuje się stąd towary głównie do krajów nadbałtyckich, Holandii, Belgii, Niemiec, a także Czech. W terminalu PEKAES w Olsztynie obsługujemy m.in. towary branży meblarskiej, a także producentów stolarki budowlanej oraz ekogroszku. mówi Sławomir Szema, Dyrektor Sieci Krajowej PEKAES.

Sławomir Szema, Dyrektor Sieci Krajowej PEKAES

W ramach współpracy PEKAES zapewnia swoim Klientom kompleksową usługę transportu drogowego, która obejmuje kompleksowe usługi dowóz/odwóz z terminalu oraz usługi spedycyjne w zakresie transportów na terenie całej Unii Europejskiej, a także do krajów europejskich niebędących członkami UE.

***

Grupa PEKAES to czołowa grupa logistyczna, którą tworzą spółki: PEKAES Sp. z o.o., Chemikals Sp. z o.o., Spedycja Polska SPEDCONT Sp. z o.o.

PEKAES Sp. z o.o. jest jedną z największych spółek sektora TSL. PEKAES zapewnia kompleksową obsługę Klientów w ramach całego łańcucha dostaw – oferuje pełen pakiet usług logistyki magazynowej, dystrybucję drobnicową krajową i międzynarodową oraz spedycję: całopojazdową krajową, międzynarodową, morską
i lotniczą, kolejową, jak również logistykę towarów masowych i usługi intermodalne.

PEKAES dysponuje jedną z najefektywniejszych sieci krajowych terminali dystrybucyjnych, kolejowymi terminalami kontenerowymi i przeładunkowymi w Polsce oraz siecią kilkunastu partnerów zagranicznych
we wszystkich kluczowych krajach Europy. W 20 polskich oddziałach, 3 terminalach kolejowych
oraz 6 magazynach logistycznych, firma zatrudnia ponad 1 200 pracowników.

PEKAES inwestuje w najnowsze rozwiązania IT i stale udoskonala operacje logistyczne, dzięki czemu zapewnia najwyższą jakość świadczonych usług. Więcej informacji na temat Grupy PEKAES jest na stronach:

pekaes.pl

spedcont.pl

chemikals.pl

linkedin.com/company/pekaes

***

Trzy firmy z Grupy PEKAES zostały wyróżnione w XII edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2019 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.
Wartość rynkowa PEKAES Sp. z o.o. w marcu 2019 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 155 mln zł, Chemikals Sp. z o.o. na 76 mln zł, a  Spedycja Polska SPEDCONT Sp. z o.o.  na 15 mln zł, co dało im tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2019.

Chemikals Sp. z o.o. został wyróżniona również w XIV edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2019,  XII edycji Konkursu Efektywna 2019, VIII edycji Konkursu Wielki Modernizator Polski 2019 oraz VII edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2019.